Jdi na obsah Jdi na menu
 


KSČM může potopit vznikající vládu Andreje Babiše

16. 5. 2018

KSČM může potopit vznikající vládu Andreje Babiše, na stole komunistů se objevily požadavky alternativy na skoncování s navyšováním počtů českých žoldáků v amerických misích pod hlavičkou NATO ve světě! Náhlá změna postojů KSČM vyplývá z děsivé analýzy volební dynamiky, která ukazuje, že komunisté ztrácí voliče stejně jako ČSSD! Hamáček i Babiš jsou v šoku, tohle nečekali!

Tak to pomalu vypadá, že KSČM poslouchala můj páteční pořad na Svobodném vysílači CS, kde jsem hovořil o konci neoliberalismu v Evropě a o tom, jaké důsledky to bude mít pro tradiční politické strany, které tento proces nepochopí a neporozumí mu. KSČM totiž koncem uplynulého víkendu přišla s překvapivým krokem, protože položila na stůl ultimativní požadavek, že nepodpoří menšinovou vládu Hnutí ANO a ČSSD, pokud vládní program bude obsahovat alianční závazek navyšování počtů českých vojáků pro zahraniční americké mise pod hlavičkou NATO [1]. Tento náhlý požadavek vyvolal šok a rozčarování jak v Hnutí ANO, tak zejména v ČSSD. A američtí podpindos okamžitě vyletěli do pozoru a v jejich čele Jan Hamáček, předseda ČSSD, který dnes prohlásil, že kvůli podpoře od komunistů “spojence” neodepíše. Pod takovou změnu vládního programu by se tedy ČSSD nepřipojila a vznik vlády je tak znovu nejasný.

Přitom ČSSD argumentuje tím, že komunisté měli dlouhou dobu na to, aby tento požadavek padl na stůl mnohem dříve, a že navyšování počtů českých vojáků bylo s komunisty projednáváno v rámci aliančních závazků, které jsou v programovém prohlášení vlády ukotveny. Před několika týdny s tím KSČM neměla problém, ale teď najednou je zde odpor a blok. K čemu došlo?

Za všechno mohou poslední dny a týdny, které z mnoha zdrojů a průzkumů ukazují velmi děsivý a setrvalý proces, který se prohlubuje. Zatímco Andrej Babiš neustále válcuje volební preference, tak současně s tím jeho Hnutí ANO vykrádá sociální programové body z volebních programů jak ČSSD, tak i KSČM. A ty průzkumy, jakkoliv jim nemusíme zcela věřit, ukazují jeden nezvratný proces: levicové i pravicové tradiční strany končí a propadají se ve volebním elektorátu. Hovořil jsem o tom na rádiu, že zatímco globalistické projekty, jako je Hnutí ANO a také Piráti, neustále posilují, sice lehce a pomalu, ale ten proces je zcela evidentní, tak naopak tradiční strany mají problém získat dynamický nástup a odmazat náskok Andreje Babiše a jeho hnutí ANO.

 

Andrej Babiš se stane hrobařem tradičních politických stran a komunistům to začalo docházet  . . . . . . . . .

 

https://aeronet.cz/news/kscm-muze-potopit-vznikajici-vladu-andreje-babise-na-stole-komunistu-se-objevily-pozadavky-alternativy-na-skoncovani-s-navysovanim-poctu-ceskych-zoldaku-v-americkych-misich-pod-hlavickou-nato/