Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodajství

Společný rozhovor prezidenta republiky a předsedy vlády ČR u příležitosti oslav státního svátku České republiky pro Českou televizi  28. října 2018

Světlana Witowská: Vy sám říkáte, že to je velké jubileum, sto let od založení samostatné Československé republiky. Neuvažovali jste o nějakém výjimečném gestu, akci, něčem, co by slušelo takovému významnému jubileu, pane prezidente?

Miloš Zeman: Naopak, já si myslím, že my, paní Witowská, děláme jednu základní chybu, a sice že se soustřeďujeme na nějaké výročí, na jeden jediný den, a zapomínáme na to, co bylo po něm. Jinými slovy, já vyznávám pojímání historie jako intervalu, nikoli jako bodu. Příklad, po sovětské okupaci následovala kapitulace našeho vedení v Moskvě, pan premiér se mnou nesouhlasil, když jsem použil drsný výraz, že se tam to vedení podělalo, ale nezapomeňte, že ta kapitulace pokračovala i tehdy, když se to vedení vrátilo z Moskvy. Nebo jiný příklad, po Mnichovské dohodě byla takzvaná druhá republika a tam vyvřela ta největší špína z této společnosti, antisemitismus, uštvání Karla Čapka a mohl bych pokračovat dál a dál, kolaborace stručně řečeno. A poslední příklad, abych nebyl příliš dlouhý, víte, já jsem komunistům na jejich sjezdu říkal, váš Vítězný únor byl ve skutečnosti prohraný únor, a oni se netvářili příliš nadšeně. Ale víte, proč byl prohraný? No protože komunisté získali monopol moci a každý monopol vede k degeneraci, v byznysu stejně tak jako v politice. A ten nejhorší okamžik byl, když komunisté krátce po únoru zrušili svobodné volby a zavedli jednotnou kandidátku Národní fronty.....

Světlana Witowská: Po tomhle projevu nastalo čtyřicet let komunistické zvůle, kdy lidé končili na popravištích, v lágrech, nesměli studovat, cestovat, přišli o majetek. Pane prezidente, jak je možné, že někteří lidé na tuhle dobu ještě pořád vzpomínají s nostalgií?

Miloš Zeman: Já se tomu sice občas taky divím, protože jsem sám dvacet let nemohl ani publikovat ani pracovat ve svém oboru, a nestěžuju si, nejsem lítostivý. Jsem rád, že je tady svoboda, a jsem spokojený. Ale pokusím se to lidsky pochopit. A teď Vám nabídnu vysvětlení, se kterým možná nebudete souhlasit. V podstatě počet voličů komunistické stany klesá, to všichni víme, a většinou jsou to starší až staří lidé. A teď si uvědomte, že v podstatě tito lidé žili v tom režimu, a teď je nutíte, aby se vlastně vzdali svého minulého života, aby ho popřeli. A vy už nemáte sílu, protože nejste mladý, nebo alespoň ve středním věku, vy už nemáte sílu se adaptovat. A tak, to je nostalgie. A to je odpověď na Vaši otázku, nostalgie. Chcete-li, sentimentalita.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Váš pohled na to, jak je to možné, že někteří lidé na tu dobu, kdy Češi dělali Čechům šílené a kruté věci, vzpomínají s nostalgií.

Andrej Babiš: Tak já bych to viděl, že tam byly dvě období. To období do roku, do pražského jara bylo skutečně kruté. To bylo strašné, vraždili se lidi, absolutně nepřijatelné, mučili odpůrce režimu. Potom přišlo pražské jaro, byla nějaká naděje, potom zase přišly ruské tanky, které to rozbily. No ale já taky jako souhlasím s panem prezidentem, že asi to má nějakou souvislost s mládím, nějaké vzpomínky na některé věci, na které možná někteří lidé vzpomínají v dobrém. Možná, že to byla jiná doba, kdy vlastně všichni víceméně měli podobný nějaký životní standard. Takže, bylo tam samozřejmě strašně moc negativ a ta doba nás poznamenala velice negativně z hlediska ekonomiky a hospodářství a malých firem.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Vy jste teď v září v Německu prohlásil, tak měli komunistickou stranu po revoluci zakázat, když Vám kritici vyčítali, že se teď Vaše vláda o hlasy komunistů opírá. Kdybyste byl tehdy politikem, po revoluci a měl šanci hlasovat pro postavení KSČ mimo zákon, udělal byste to?

Andrej Babiš: Naštěstí jsem nebyl politikem, dokonce jsem tady ani nebyl. No, já to těžko můžu posoudit, byla to nějaká doba.

Světlana Witowská: Tak zažil jste tu dobu sám.

Andrej Babiš: Já myslím, že Václav Havel k tomu přistupoval tak, že nejsme jako oni, takže byl to nějaký kompromis. Mě samozřejmě štve to, že mně vyčítají, vždycky je to první otázka ze zahraničí, že my máme nějakou vládu s komunisty. Nemáme žádnou vládu s komunisty. Dnešní KSČM je úplně jiná, než ta KSČM předrevoluční, takže to je normální…


Světlana Witowská: A kdyby dnes někdo přišel s návrhem postavit KSČM mimo zákon?

Andrej Babiš: Ale dneska je to nesmysl přece. To je úplně něco, to se nedá porovnat ty strany, předrevoluční komunistická strana a dnešní. To je něco úplně jiného. Volí si předsedu, není tam žádná diktatura nebo jenom úzká skupinka, chovají se jako standardní politická strana, mají svoje voliče. A samozřejmě nám se vyčítá, že jsme, a já myslím, že my jsme měli termín od pana prezidenta. Já jsem měl termín sestavit vládu do konce června, a pokud ostatní nechtěli, no tak my jsme nakonec rádi, že nás jednorázově vlastně komunistická strana podpořila, ale nemají na tu vládu žádný vliv a nejsou s námi ve vládě. A my jsme jim ani nevyhověli, různé ty vlastně názory…

Světlana Witowská: Ale hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Prosím?

Světlana Witowská:
Hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Ale s námi hlasují Piráti i ostatní.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

Ostré střelby z nejnovějších Suchojů. Podívejte se na úžasné VIDEO z cvičení Ladoga 2018

2. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Úchvatné video z cvičení Ladoga 2018 zveřejnilo ve čtvrtek 29. března ruské ministerstvo obrany. Jsou na něm mimo jiné vzácné záběry ostrých střeleb z nejnovějších bojových letadel Vzdušných a kosmických sil.

Posádky víceúčelových letounů MiG-29SMT, přepadových stíhačů MiG-31BM, frontových bombardérů Su-34 a těžkých stíhacích letounů Su-27, Su-30SM a Su-35S v průběhu týdne prováděly ostré střelby z různých druhů zbraní a nacvičovaly techniky vzdušného boje.

 

http://eurasia24.cz/vojenstvi/item/2787-ostre-strelby-z-nejnovejsich-suchoju-podivejte-se-na-uzasne-video-z-cviceni-ladoga-2018

 

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 19.03.2018 Titulky CZ

31. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Hrozba světové katastrofy stále existuje. Rozhovor s bývalým poslancem Daliborem Matulkou

31. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Čas velmi rychle letí a je to už 19 let, co jste společně s dalšími tehdejšími komunistickými poslanci jel do Bělehradu – a důvody byly zřejmé, bombardování letectvem USA. Vzpomenete si ještě někdy na tuto dramatickou dobu? . . . .

http://www.halonoviny.cz/articles/main/rozhovory

 

Донбасс. Оперативная лента военных событий 30.03. 2018 ..

31. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Film od válečného korespondenta Nikity Vozmitele

31. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Ohněm a ocelí“ – Epizoda první z filmu „Očekávání“.

Dokumentární film „Očekávání“, válečného dokumentaristy News Front, Nikity Vozmitele, je unikátním projektem, který vypráví o málo známých a veřejnosti obtížně dostupných událostech, které se odehrály na území válkou zkoušeného Donbasu.

Film zprostředkovává autentické příběhy lidí, vykresluje jejich charaktery, úvahy a nálady. Projekt, který ukazuje podstatu konfliktu na Donbase. Co čekají lidé na Donbase od budoucnosti?

„Ohněm a ocelí“ – je první epizoda dokumentárního cyklu, který poprvé ukazuje zvláštnosti tréninkového procesu rozvědčíků jedné z vojenských jednotek republik, které se nacházejí v „režimu očekávání“ provokací ze strany Ukrajiny. Málokdo na Donbase věří v „příměří“. Málokdo věří v mír. A místní obyvatelé se za dobu války velmi dobře naučili prostou pravdu: ochránit sebe mohou pouze oni sami.
„Chceš-li mír – připravuj se na válku“, především tímto vyjádřením je možné popsat náladu hrdinů tohoto filmu“.

 

https://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_180933

 

Přiměřené vraždění podle generála Pavla

31. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Blaha: "Kiska musí skončit!"

31. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Případ Mariánského sloupu

31. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.

 

Dr. M. Neudorflová, která se po pádu minulého režimu vrátila z Kanady, aby pomáhala rozvoji své vlasti, se podivila, v jaké míře se u nás vyrojily  tendence reinterpretovat  a desinterpretovat historii střední Evropy, včetně historie české. Mnozí  vykladači a oprávci dějin začali obracet svou pozornost k odrodilé šlechtě, protinárodním prelátům  katolické církve,  rozbíječským menšinám, a to zcela  bez sociálního a politického kontextu. Začaly se pomíjet příčiny, důsledky, důležité souvislosti historického dění. Z viníků katastrof 20.stol. se začaly dělat oběti, podstatné se přestalo odlišovat od nepodstatného, úzká, nevýznamná témata začala být pokládána za rovnocenná se závažnými. Tyto posuny jsou  ideologicky provázeny  zaujatým protinárodním  negativismem, který  vnáší do historického  myšlení zmatek a  nebezpečně rozvrací národní vědomí..

 

Do okruhu těchto desinterpretačních snah patří  i úsilí  obnovit Mariánský sloup  v Praze na Staroměstském náměstí. V „Národním osvobození“  jsme svého času mohli o tom  číst  zasvěcený  příspěvek, včetně ocenění sochařských kvalit díla, údajné památky, věnované obráncům Prahy před Švédy. Nedávno  se k tažení za obnovu Mariánského sloupu připojil i pan kardinál Duka se svou církevní autoritou. Pravdu však, bohužel, zmíněné tažení nemá.  Jak to bylo, najde si čtenář v nezaujaté literatuře z doby vzniku Československé republiky. Bylo to takto:

 

Krátce po převratu 28. října 1918, v revoluční euforii, konal se 3. listopadu na Bílé hoře tábor lidu k uctění nešťastného výročí  pověstné  bělohorské bitvy, která otevřela válku třicetiletou a  která zahájila  období nepředstavitelných útrap. Stalo se to 8. listopadu 1620.   Po prvé, dík převratu,  bylo možno  nepokrytě vzpomínat na  těžkou a dlouholetou ztrátu samostatnosti a svobody a radovat  se z  proměny bezprávné kolonie, kterou jsme byli,  ve společnost již samostatnou a svobodnou. Na táboře bylo mnoho projevů, horování, emocí, nadšení i spravedlivého hněvu. Když se lid vracel z bělohorské manifestace domů, zastavil se na Staroměstském náměstí a povzbuzen dalšími projevy, strhl (povalil) Mariánský sloup, v němž  viděl (právem) symbol nenáviděné 300leté poroby, nespravedlivé vítězství Habsburků nad stavovským povstáním a   následné nastolení   bezohledné kolonizace českého království.

 

Sloup byl vztyčen r.1650 z vůle habsburského  panovníka Ferdinanda III. na počest vítězství katolické ligy nad českou reformací a českým státem. Bylo to dva roky po  uzavření Westfálského míru.  Ten byl pro Čechy tragicky osudný. Takové sloupy  tehdejší   držitelé moci s neskrývaným uspokojením  nad pokořením evangelíků  stavěli po celé katolické Evropě. Někdy se uvádí, že sloup  byl vztyčen na památku statečných obránců Prahy před Švédy, jenomže to je jen zavádějící informace. Právě  od vítězství švédských zbraní nad císařskými si slibovali čeští exulanti (i J.A.Komenský)  konec habsburské nadvlády, svobodu víry pro  domácí obyvatelstvo a   návrat exulantů z ciziny do vlasti. Prohrou  katolického panovníka by už  všichni poddaní nemuseli být katolíky, pronásledování a persekuce pro  víru by přestaly. Avšak dřív než mohli Švédové Prahu dobýt, válka skončila.

 

Habsburkům se jejich  neomezené panování u nás mezinárodně sjednaným Westfálským mírem potvrdilo. Dál trval zákaz návratu pro nekatolíky, dál byli tajní nekatolíci odhalováni a pronásledováni.

 

Jako podněcovatel k svržení sloupu a tím  k  vykonání „ historické spravedlnosti“, jak to shromáždění lidé tehdy  na Staroměstském náměstí cítili, se uvádí bouřlivák a anarchista Franta Sauer (1882), zámečník, obchodní cestující a spisovatel pražské periférie a bohémy.  Samu akci je třeba posuzovat v uvedených historických souvislostech a  nevymýšlet  si nepravdivé  zkazky o  vandalství opilého vůdce  a zfanatizovaného davu. Znovupostavení sloupu by bylo projevem hrubě necitlivé restaurace poměrů z  doby  nadvlády  habsburského mocnářství a znovu pokořujícím symbolem českého národního ponížení, které trvalo až do roku 1918.

 

http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Pripad-Marianskeho-sloupu-180327.htm

 

Tereza Spencerová k „věci Skripal“ a rozkladu EU

31. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Ani zloděje, co ukradl autorádio, takhle neodsoudíte. Naši sluhové nadšeně tleskají. Tereza Spencerová k „věci Skripal“ a rozkladu EU

 „Je legrační, že bez důkazů se v našich právních státech nedá odsoudit ani zloděj, který ukradne autorádio, ale zato se dá ‚svět‘ posunout hlouběji do krize a blíže k válce,“ uvádí k diplomatickému poprasku, který vznikl kvůli otravě dvojitého agenta Sergeje Skripala, editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta se v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz věnuje i projevu předsedy Sněmovny reprezentantů USA v našem Parlamentu. „Neuvěřitelná byla ta teze o stovce let, kdy prý spolu bojujeme za mír a svobodu. A co roky 38 až 89? Je to tu zas. Jsme jako oni,“ napadlo mě. „Jen to v podstatě dokládá globální platnost teze profesora Koukolíka, že se ‚tam nahoru‘ dostávají hlavně deprivanti, jimž pak v konkrétním případě místní slouhovští deprivanti nadšeně tleskají,“ sdělila k projevu Paula Ryana  . . . . .

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Ani-zlodeje-co-ukradl-autoradio-takhle-neodsoudite-Nasi-sluhove-nadsene-tleskaji-Tereza-Spencerova-k-veci-Skripal-a-rozkladu-EU-529973

 

Vyhasli životy dvoch mladých robotníkov v Brezne - Kde sú “celebrity”, opozícia, herci, pochody

31. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Chceli by sme si uctiť pamiatku dvoch zosnulých pracujúcich Petra (†33) a Róberta (†27), ktorí tragicky zahynuli v stredu 28. marca 2018 pri práci v bývalom areáli Mostáreň Brezno, kedy ich zavalila železná konštrukcia. Títo mladí muži zahynuli veľmi tragicky a naozaj hroznou smrťou, mali celý život pred sebou. Mrzí nás tiež to, že v našich médiách a spoločnosti smrteľné úrazy na pracoviskách nemajú zásadnú odozvu. Za posledné roky zahynuli na našich pracoviskách desiatky pracujúcich a veľa z úmrtí boli spôsobené aj zlými pracovnými podmienkami, no vtedy nevidíte žiadne protesty študentov, žiadne tisíce ľudí nejde demonštrovať do ulíc, pravicová opozícia, “celebrity” a herci sa nijako nepohoršujú… Je tu jasne cítiť to, že niektoré ľudské životy, určitá skupina kvôli svojim politickým cieľom vyzdvihuje nad tie ostatné.

Na obete z radov pracujúcich, ktorí zahynuli pri výkone povolania sa jednoducho kašle, neriešia sa podmienky práce, prečo došlo k týmto tragédiám, ako to zasiahlo ich rodiny, nakoľko dobre vieme, že títo pracujúci sú veľakrát prepracovaní, vyčerpaní z ťažkej práce, musia ťahať nadčasy, pracovať v noci, je na nich vyvíjaný enormný tlak, aby v čo najkratších termínoch ukončili zákazky, úlohy, projekty, stavby…

 


http://vzdor.org/?p=4689

 

Zabráňme okupácii Slovenska! Slovan nesmie zabíjať Slovana!

31. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Společný brífink Ministerstva zahraničí Ruska, Ministerstva obrany a Ministerstva průmyslu a obchodu RF

31. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Společný brífink Ministerstva zahraničí Ruska, Ministerstva obrany a Ministerstva průmyslu a obchodu RF pro velvyslance cizích států, pro vysvetlení skutečné situace ve „Věci Skripalových“ Moskva, 21. března 2018

 

http://www.mid.ru/ru/press_service/spokesman/briefings/-/asset_publisher/D2wHaWMCU6Od/content/id/3134581

 

(Přeložena byla ta nejpodstatnější část brífinku - TauRus)

 

 

Od MZ RF V.I. Ermakov: Vážené dámy a pánové, vážení kolegové, drazí přátelé,

čist dal v rubrice...............

 

Kim Čong-un tajně navštívil Čínu a získal podporu pro svůj kurz

30. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

28. 3. 2018            zdroj
Vůdce Severní Koreje Kim Čong-un uskutečnil od 25. do 28. března neoficiální návštěvu Číny, první cestu do zahraničí od svého nástupu k moci. Během setkání s prezidentem Čínské lidové republiky Si Ťin-pchingem byl ujištěn o věčném přátelství mezi oběma zeměmi, informovala agentura Xinhua. Během rozhovorů mezi oběma vůdci Si Ťin-pching uvedl, že přátelství mezi státy je strategickou a jedinou správnou volbou a žádné vnější faktory to nesmí změnit.

http://www.novarepublika.cz/2018/03/kim-cong-un-tajne-navstivil-cinu-ziskal.html

 

Patnáctiletí mají právo nestudovat a nepracovat, uvádí příručka

30. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Dítě, kterému už bylo patnáct let a dokončilo povinnou školní docházku, se smí samo rozhodnout, zda chce dál studovat či nikoli. Podobné instrukce se nacházejí v nové příručce pro sociální pracovníky. Mladiství tak díky pokynům ministerstva práce a sociálních věcí získávají mnohem větší práva, než měli doposud.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/socialni-ochrana-deti-prirucka-pravo-studium-drogy-ministerstvo-prace-13v-/domaci.aspx?c=A180328_091924_domaci_pmk

 

Obyčejní uživatelé se dozvěděli, co o nich ví Facebook. Výsledky jsou děsivé

30. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Po skandálu se společností Cambridge Analytica si hodně obyčejných uživatelů Facebooku položilo otázku: jaká data tato sociální síť shromažďuje o mně, píše časopis The Business Insider. Aby to zjistili, vyžádali si své údaje z Facebooku ve formátu souboru ZIP.
Zatímco většina lidí očekávala , že uvidí data týkající se použití facebookové aplikace, ve skutečnosti se jim před očima objevila ta nejosobnější informace, kontakty na jejich mobilech a všechny SMS. Dokonce i těm, kdo Facebook Messenger nepoužívají.
„Oni vydrancovali můj mobil. Mají telefonní čísla lidí, kteří nejsou na Facebooku," napsala britská herečka Emma Kennedyová na Twitteru . . .

https://cz.sputniknews.com/svet/201803287051062-facebook-osobni-udaje/

 

«Вопрос — Ответ» от 26 марта 2018 г.

29. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Novičok...

29. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Cenzura u freemailových služeb přituhuje

29. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Cenzura u freemailových služeb přituhuje
 

Vladimír Stwora

 

  V polovině února jsem tady uveřejnil článek Centrum.cz věrolomně nedoručuje emaily obsahující zmínku o tzv. desinformačních webech. Bylo to o cenzuře, kterou zavádí některé české freemailové služby prostřednictvím virusfree.cz. V podstatě se dnes budu opakovat, ale musím se o tom zmínit. Jde o to, že cenzura přituhla. Přitahují šrouby. Vysvětlím :   . . . . . .


http://zvedavec.org/

 

Zasedání národního tribunálu vzneslo obvinění proti osmi činitelům Porošenkova režimu

29. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Informovala o tom předsedající soudkyně UNT Elena Šiškina.
„Obvinění v dané trestní věci jsou vznesena proti osmi osobám – jsou to prezident Ukrajiny Petr Porošenko, ministr vnitra Arsen Avakov, tajemník výboru národní bezpečnosti a obrany Alexandr Turčinov, premiér Vladimir Grojsman, náčelník generálního štábu Viktor Muženko, ministr obrany Stepan Poltorak, předseda Nejvyšší rady Andrej Parubij a bývalý premiér Arsenij Jaceňuk, - vyjmenovala soudkyně. Obvinění na zasedání nebyli přítomni, ale to nezabránilo Ukrajinskému národnímu tribunálu zahájit první zasedání“.

Je třeba připomenout, že 20. března se v Doněcku konalo ustavující shromáždění členů iniciativní skupiny tribunálu nad válečnými zločiny Porošenka a jeho kliky proti občanům Ukrajiny. Na tomto shromáždění byly schváleny stanovy a složení tribunálu a také bylo oznámeno spuštění oficiálních webových stránek.

Dne 15. března iniciativní skupina občanů Ukrajiny, kteří žijí v Doněcku a v Luhansku, vyhlásila založení Národního tribunálu nad válečnými zločiny Porošenkova režimu. V souvislosti s tím bylo informováno, že se plánuje prošetření zločinů vysoce postavených osob. Přitom důkazy a materiály, které se týkají těchto zločinů, se budou šetřit na základě ukrajinských zákonů a při uplatnění norem mezinárodního práva.

http://wbnews.ru/19-poroshenko.html

 

Nesmysly Langšádlové z TOP 09, co bere mimo poslanecký stotisícový plat navíc též 188 tisíc na svůj byt v Praze

25. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Kapitalismus je mrtev. Nová zpráva Římského klubu "Pojďme na to!

15. 3. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Аleksej Anpilogov 

 Poznámka Hox: zpráva Římského klubu "Come on" má úzkou souvislost s vlivem KSB, ze strany GP se jedná o "reakci na nový faktor prostředí".   V tomto roce 2018 je jedním z nejuznávanějších západních „think tanků“ – Římský klub (Club of...

http://leva-net.webnode.cz/products/kapitalismus-je-mrtev-nova-zprava-rimskeho-klubu-pojdme-na-to-come-on/