Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodajství

Společný rozhovor prezidenta republiky a předsedy vlády ČR u příležitosti oslav státního svátku České republiky pro Českou televizi  28. října 2018

Světlana Witowská: Vy sám říkáte, že to je velké jubileum, sto let od založení samostatné Československé republiky. Neuvažovali jste o nějakém výjimečném gestu, akci, něčem, co by slušelo takovému významnému jubileu, pane prezidente?

Miloš Zeman: Naopak, já si myslím, že my, paní Witowská, děláme jednu základní chybu, a sice že se soustřeďujeme na nějaké výročí, na jeden jediný den, a zapomínáme na to, co bylo po něm. Jinými slovy, já vyznávám pojímání historie jako intervalu, nikoli jako bodu. Příklad, po sovětské okupaci následovala kapitulace našeho vedení v Moskvě, pan premiér se mnou nesouhlasil, když jsem použil drsný výraz, že se tam to vedení podělalo, ale nezapomeňte, že ta kapitulace pokračovala i tehdy, když se to vedení vrátilo z Moskvy. Nebo jiný příklad, po Mnichovské dohodě byla takzvaná druhá republika a tam vyvřela ta největší špína z této společnosti, antisemitismus, uštvání Karla Čapka a mohl bych pokračovat dál a dál, kolaborace stručně řečeno. A poslední příklad, abych nebyl příliš dlouhý, víte, já jsem komunistům na jejich sjezdu říkal, váš Vítězný únor byl ve skutečnosti prohraný únor, a oni se netvářili příliš nadšeně. Ale víte, proč byl prohraný? No protože komunisté získali monopol moci a každý monopol vede k degeneraci, v byznysu stejně tak jako v politice. A ten nejhorší okamžik byl, když komunisté krátce po únoru zrušili svobodné volby a zavedli jednotnou kandidátku Národní fronty.....

Světlana Witowská: Po tomhle projevu nastalo čtyřicet let komunistické zvůle, kdy lidé končili na popravištích, v lágrech, nesměli studovat, cestovat, přišli o majetek. Pane prezidente, jak je možné, že někteří lidé na tuhle dobu ještě pořád vzpomínají s nostalgií?

Miloš Zeman: Já se tomu sice občas taky divím, protože jsem sám dvacet let nemohl ani publikovat ani pracovat ve svém oboru, a nestěžuju si, nejsem lítostivý. Jsem rád, že je tady svoboda, a jsem spokojený. Ale pokusím se to lidsky pochopit. A teď Vám nabídnu vysvětlení, se kterým možná nebudete souhlasit. V podstatě počet voličů komunistické stany klesá, to všichni víme, a většinou jsou to starší až staří lidé. A teď si uvědomte, že v podstatě tito lidé žili v tom režimu, a teď je nutíte, aby se vlastně vzdali svého minulého života, aby ho popřeli. A vy už nemáte sílu, protože nejste mladý, nebo alespoň ve středním věku, vy už nemáte sílu se adaptovat. A tak, to je nostalgie. A to je odpověď na Vaši otázku, nostalgie. Chcete-li, sentimentalita.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Váš pohled na to, jak je to možné, že někteří lidé na tu dobu, kdy Češi dělali Čechům šílené a kruté věci, vzpomínají s nostalgií.

Andrej Babiš: Tak já bych to viděl, že tam byly dvě období. To období do roku, do pražského jara bylo skutečně kruté. To bylo strašné, vraždili se lidi, absolutně nepřijatelné, mučili odpůrce režimu. Potom přišlo pražské jaro, byla nějaká naděje, potom zase přišly ruské tanky, které to rozbily. No ale já taky jako souhlasím s panem prezidentem, že asi to má nějakou souvislost s mládím, nějaké vzpomínky na některé věci, na které možná někteří lidé vzpomínají v dobrém. Možná, že to byla jiná doba, kdy vlastně všichni víceméně měli podobný nějaký životní standard. Takže, bylo tam samozřejmě strašně moc negativ a ta doba nás poznamenala velice negativně z hlediska ekonomiky a hospodářství a malých firem.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Vy jste teď v září v Německu prohlásil, tak měli komunistickou stranu po revoluci zakázat, když Vám kritici vyčítali, že se teď Vaše vláda o hlasy komunistů opírá. Kdybyste byl tehdy politikem, po revoluci a měl šanci hlasovat pro postavení KSČ mimo zákon, udělal byste to?

Andrej Babiš: Naštěstí jsem nebyl politikem, dokonce jsem tady ani nebyl. No, já to těžko můžu posoudit, byla to nějaká doba.

Světlana Witowská: Tak zažil jste tu dobu sám.

Andrej Babiš: Já myslím, že Václav Havel k tomu přistupoval tak, že nejsme jako oni, takže byl to nějaký kompromis. Mě samozřejmě štve to, že mně vyčítají, vždycky je to první otázka ze zahraničí, že my máme nějakou vládu s komunisty. Nemáme žádnou vládu s komunisty. Dnešní KSČM je úplně jiná, než ta KSČM předrevoluční, takže to je normální…


Světlana Witowská: A kdyby dnes někdo přišel s návrhem postavit KSČM mimo zákon?

Andrej Babiš: Ale dneska je to nesmysl přece. To je úplně něco, to se nedá porovnat ty strany, předrevoluční komunistická strana a dnešní. To je něco úplně jiného. Volí si předsedu, není tam žádná diktatura nebo jenom úzká skupinka, chovají se jako standardní politická strana, mají svoje voliče. A samozřejmě nám se vyčítá, že jsme, a já myslím, že my jsme měli termín od pana prezidenta. Já jsem měl termín sestavit vládu do konce června, a pokud ostatní nechtěli, no tak my jsme nakonec rádi, že nás jednorázově vlastně komunistická strana podpořila, ale nemají na tu vládu žádný vliv a nejsou s námi ve vládě. A my jsme jim ani nevyhověli, různé ty vlastně názory…

Světlana Witowská: Ale hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Prosím?

Světlana Witowská:
Hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Ale s námi hlasují Piráti i ostatní.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

Jaderná apokalypsa za dveřmi - aktuální stav

14. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Jaderná apokalypsa za dveřmi - aktuální stav
Michal Brand

 

Donald Trump vyhrožuje Rusku. O údajném útoku údajnými chemickými zbraněmi s údajně desítkami údajných mrtvých prohlásil:

Rusko slibuje, že sestřelí jakoukoli raketu vypálenou na Sýrii. Tak se, Rusko, připrav, protože přiletí, budou krásné, nové a sofistikované. Nemělo by ses paktovat s plynovým zabijáckým zvířetem.

Mimo pozornost médií ale možná Trump vyzradil hlavní důvod eskalace – USA potřebují lacino, v novém jelcinovském dumpingovém výprodeji skoupit ruské národní bohatství:...........................

http://www.zvedavec.org/

 

[AE News] Yakov Kedmi: Bývalý šéf izraelské tajné služby Nativ o tom, proč Trump nezaútočí na Sýrii! [CZ Titulky]

14. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Valerij Gerasimov pohrozil Trumpovi potopením amerických lodí

14. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Valerij Gerasimov pohrozil Trumpovi potopením amerických lodí ve Středozemním moři a nastal obrat! Američané se stahují, USS Donald Cook míří pryč od syrských břehů. Bývalý šéf izraelské rozvědky Nativ prohlásil, že USA nepůjdou do války s rovnocenným soupeřem. A v syrské Dúmě ruští chemici nic nenašli, ani stopy po chemickém útoku!

https://aeronet.cz/news/valerij-gerasimov-pohrozil-trumpovi-potopenim-americkych-lodi-ve-stredozemnim-mori-a-nastal-obrat-americane-se-stahuji-uss-donald-cook-miri-pryc-od-syrskych-brehu-byvaly-sef-izraelske-rozvedky/

 

Místopředseda ÚV KSČM Josef Skála byl 12. 04. hostem pořadu Duel zpravodajského portálu Seznam Zprávy

14. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Místopředseda ÚV KSČM Josef Skála byl 12. 04. hostem pořadu Duel zpravodajského portálu Seznam Zprávy. Tématem byla diskuze o aktuální politické situaci. Druhým hostem byl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.

 

Pořad bude je dostupný na webu zde https://www.seznamzpravy.cz/sekce/duel

 

«Библио-глобус»

14. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

На всех уровнях власти и спецслужб продолжается невидимая, но смертельная битва за будущее России, которую простым гражданам преподносят как возню вокруг фильма «Матильда».

Лжеимператоры

Битва идет и движется стремительными отставками губернаторов или маскируется под военные маневры и успехи в далёкой Сирии.

Эти схватки проходят в тесном кругу бывших друзей и недругов Президента России Владимира Путина. Они – в изменах и перевербовках. В перебежчиках или удушении спящих сторонников Библейского проекта. Проекта – тотального доминирования колен израилевых во всех ключевых странах и сферах жизни планеты.

Все эти предатели и заговорщики имеют всего одну цель – скинут действующего Президента России Владимира Путина.

Зачем?

Затем, чтобы привести свою иудейскую царицу! Её отец, оберштурмбанфюрер СС, не смог завоевать Россию. Теперь пробуется завоевать нашу Родину она – Мария Гогенцоллерн. И рядом, готовится сесть на русский трон, полугрузин-полуеврей и стопроцентный немец-англичанин – её сынок Гога.

 

 

Vojna sa nekoná: vitajte v multipolárnom svete – Slobodný Výber

13. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Prezident DNR nařídil zahájit vojenské soustředění pro zformování rezerv v době narůstajícího válečného ohrožení.

13. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Alexandr Zacharčenko podepsal Nařízení č. 71-1 s účinností od 14.04.18 „O provedení cvičného vojenského soustředění obyvatel, kteří jsou vedeni jako rezervisté“ s cílem zformování rezerv v době narůstající válečné hrozby.

Úřadům měst a okresů DNR je nařízeno vypracovat plán organizace součinnosti s odděleními vojenského komisariátu.

Ředitelé podniků, organizací a zařízení všech vlastnických forem jsou povinni zajistit zachování pracovních míst a odměnu za práci svým pracovníkům, kteří jsou začleněni do struktury rezerv po dobu jejich účasti na cvičném vojenském soustředění.

Ministerstvo vnitra DNR zabezpečí pořádek v místě předpokládaného soustředění obyvatel , doprovod transportu rezervistů pracovníky GAI (dopravní policie) na místo určení a také poskytne součinnost při pátrání, odvodu a přepravě do místa konání vojenského soustředění rezervistů v případě jejich absence na místě a v době uvedených na předvolání oddělení vojenského komisariátu DNR bez závážných příčin.

http://front-news.ru/2203-sbory.html

 

Донбасс. Оперативная лента военных событий 12.04. 2018 ..

13. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Odpověď' Ruska musí být tvrdá!

13. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Jaroslav Loudil

Pokud se USA rozhodnou vojensky napadnout další stát OSN - po Vietnamu ,Srbsku, Afganistánu, Iráku, Lybii nyní  tedy i Sýrii, je na místě mimořádně tvrdá vojenská odpověď Ruska. Osobně považuji za vhodné potopit všechna vojenská plavidla USA ve Středozemním a Rudém moři, odkud budou vypáleny americké rakety. 

Rusko k tomu má dostatek vojenských prostředků, například protizemní a protilodní střely Kinzhal o doletu 2000 km a rychlosti letu - 3 km/sec. USA se zřejmě domnívají, že to není možné. Je nutné je ale přesvědčit  o opaku. Největší světový  agresor po roce 1945, který stojí za smrtí kolem 3  milionů nevinných civilistů, musí konečně  už jednou zaplatit tu nejvyšší daň!! Podplacení  západní agenti  z Bílých přileb  v Sýrii opět "zinscenovali jeden chemický útok", který chtějí USA využít  k invazi. Mezinárodní právo nezná  situaci, že by -  -"případný možný a neověřený !!" útok chemickými zbraněmi ,dával právní možnosti k vojenskému napadení dané země.  Pokud USA zahájí útok, je to útok ve stylu a la Hitler. Tedy sprostá agrese  a invaze.

P.S. Známe všichni dobře rok 2003 a lhaní USA o existenci chemických zbraní  v Iráku. Nyní máme rok 2018 a USA  nám zase znovu  lžou o chemických zbraních, tentokráte  v Sýrii!! Není jim to už trapné?? Není! USA samy jak známo ve Vietnamu používaly chemické bojové látky Agent Orange. A tvrdily tehdá, že je to - " V pohodě".  Zničily vietnamskou přírodu a zabily desetitíce Vietnamců touto geneticky působící chemikálií.
Co  na závěr ? Rus musí odpovědět tvrdě!! a nekompromisně!

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/468843-pripravte-se-na-nase-krasne-rakety-vzkazal-trump-rusum.html

 

 

60 минут по горячим следам от 12.04.18

13. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Česká účast na militarizaci pobaltských států je velmi nebezpečná věc

13. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Aleš Zelenka

 

Karla Šlechtová působí jako ministryně obrany České republiky skoro 4 měsíce. Na svém postu se snaží být hodně aktivní, navrhuje velké změny ve fungování ministerstva, armády a ve vojenských obchodech.

Mimo jiné chce vážně modernizovat výzbroj české armády. Již tento rok je naplánováno koupit 210 moderních obrněných vozidel, navíc jsou naplánovány zakázky samohybných houfnic, vrtulníků a radarů. S čím je spojena taková aktivita ministryně obrany?

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/

 

Vyhlásenie Vzdoru-strany práce ku otrave agenta Skripaľa a vyhosťovaniu ruských diplomatov:

13. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Vyhlásenie Vzdoru-strany práce ku otrave agenta Skripaľa a vyhosťovaniu ruských diplomatov: Neriaďme sa emóciami, nátlakom, ale dôkazmi.

Vzdor-strana práce sleduje s veľkými obavami posledné udalosti okolo otravy bývalého plukovníka vojenskej tajnej služby Ruskej federácie GRU a agenta britskej MI6 Sergeja Skripaľa a jeho dcéry. My ako strana tento útok jednoznačne a rezolútne odsudzujeme. Rovnako však odsudzujeme hystériu okolo Ruska a primitívnu rusofóbiu, ktorá sa na nás spustila z viacerých strán. Veľká Británia bez predloženia dôkazov obvinila Rusko, že za touto akciou stojí samotný ruský štát. Začala sa vlna vyhosťovania ruských diplomatov po celej EÚ, v USA a ďalších krajinách. Veľká Británia tlačila na štáty EÚ, aby začali s vyhosťovaním ruských diplomatov a pritom nepredložila žiadne relevantné dôkazy, ktoré by potvrdzovali teóriu že týmto útokom stojí Rusko.

To, že nejaká krajina oznámi, že má silné indície, že za tým bola tá a tá krajina, to nie je dôkaz, ale dohad, emócie, teória. Veľká Británia tak aj od Slovenska chce, aby sme sa riadili emóciami, konšpiráciami pri tak dôležitom a závažnom rozhodnutí ? Máme sa podriadiť emóciám pred ...................

 

Vzdor-strana práce

 

 

http://vzdor.org/

 

Pokud se dnes zamýšlíme nad tím, proč a jak se děje v dnešním světě, pak nám to pan Dulles sdělil bez servítků.

12. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Pokud se dnes zamýšlíme nad tím, proč a jak se děje v dnešním světě, pak nám to pan Dulles sdělil bez servítků. Direktiva Allana Dullese, ředitele CIA a šéfa poltické rozvědky USA, takzvaná „Doktrína boje proti Rusku a jeho satelitům“, vypracovaná už po roce 1945.

 

Rusové, připravte se.Chystáme si na vás nové, krásné a šikovné rakety.

11. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Napětí mezi Ruskem a Západem dál eskaluje. Britská premiérka Theresa Mayová obvinila Rusko, že má prsty v útoku na bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. Spojené státy přijaly další protiruské sankce, které tvrdě dopadly na několik ruských velkopodnikatelů. Prezident Ruské federace Vladimir Putin hledá cesty, jak jim pomoct. Jenže k tomu došlo ještě k použití chemických zbraní v Sýrii. K jejich použití mohla sáhnout vláda syrského prezidenta Bašára Asada, kterého Putin podporuje.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusove-pripravte-se-Chystame-si-na-vas-nove-krasne-a-sikovne-rakety-Toto-na-pokraji-valky-vazne-vzkazuje-Donald-Trump-531621

 

Rusko vystríha Američanov pred útokom voči Sýrii

11. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Portál RusVesna informuje o reakcii Ruska na americký pripravovaný útok voči Sýrii. Rusi Američanov sucho informovali, že akýkoľvek útok na Sýriu bude mať vážne dôsledky.
Ilustračné foto: Ruské stíhačky Su-25

Výstraha smerom k Američanom odznela z úst ruského veľvyslanca v OSN Vasilija Nebenzja, ktorý reagoval na hystériu a útoky Nikky Haleyovej na adresu Ruska, Iránu, Sýrie a celého radu štátov, ktorí nie sú americkými vazalmi a neplnia americké príkazy.

“Už sme aj cez vojenské kanály informovali amerických partnerov, že akýkoľvek americký útok v oblastiach, kde sa nachádzajú ruské sily, bude mať vážne dôsledky. (Ruský diplomat sa evidentne nespolieha na zdravý rozum amerických politických elít, Rusi preto komunikujú najmä s americkými vojakmi, ktorí sú odborníkmi a majú informácie o ruskom vojenskom potenciále, takže nevyhľadávajú konflikt s Rusmi) Ruský diplomat uviedol, že neexistujú žiadne dôkazy o útoku chemickými zbraňami v Dume.

Podľa informácii ruského portálu RusVesna ruské letectvo už pritvrdilo a začalo s psychologickými útokmi na americké vojnové lode pri brehoch Sýrie. Informácie o psychologických náletoch ruských lietadiel na USS Donald Cook, ktorý sa priblížil na 100 km od Tartusu potvrdil turecký denník Hurriyet. Na USS Cook sa nachádza 60 okrídlených rakiet Tomahawk , Rusi už pred niekoľkými dňami informovali že v prípade útoku Tomahawkami zničia aj lode, ktoré budú Tomahawky vystreľovať.

Okolo Donalda Cooka lietali ruské Su-24 už v minulosti. V roku 2014 systémom Chibiny eliminovali elektroniku na americkej lodi. Ruské lietadlo potom údajne 12-krát imitovalo nálet na bezbrannú americkú bojovú loď, ktorej námorníci utrpeli duševnú traumu.

Dnes má Donald Cook pravdepodobne novú americkú posádku, Rusi však majú nové zbrane.

https://www.hlavnespravy.sk/

 

Výzva: Pomozte zdokumentovat cenzuru emailových zpráv s odkazy na nezávislé weby

11. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Vážení! 24. 4. 2018 se bude na podvýboru pro svobodu slova probírat kauza naplňování skutkové podstaty § 182 TZ. Jsem tam pozván společně se zástupci centrum.cz a tiscali.cz. Dovoluji si vás proto požádat o všechny důkazy týkající se zásahů do soukromé elektronické pošty.

Orwellova představa našeho světa nesmí zvítězit!

Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií (www.nezavislamedia.cz)

 

Před několika měsíci začaly poskytovatelé emailu společnosti Economia a.s. cenzurovat zprávy, ve kterých byly odkazy na mnoho nezávislých webů, jako např. aeronet.cz, nwoo.org, parlamentnilisty.cz, czechfreepress.cz a další. Mezi tyto poskytovatele patří např. Centrum.cz, Atlas.cz, Volny.cz, Quick.cz a Tiscali.cz

Vzhledem k tomu, že se jedná o porušení zákona § 182 TZ o listovním tajemství a článků 13 a 17 Listiny základních práv a svobod, je na místě trestní oznámení na společnost Economia, a.s.

Tento případ bude projednáván na Podvýboru pro svobodu slova v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR 24.4.2018 od 12:00, Sněmovní 1, místnost 301.

Pokud jste uživateli emailových schránek od uvedených poskytovatelů, nebo jste se setkali s tím, že někdo ve vašem okolí tuto adresu má, prosím prověřte existující cenzuru tím, že zašlete na email u těchto poskytovatelů zprávu, která bude mít v obsahu odkaz na některý z nezávislých webů.

Zásah do listovního tajemství se může projevit i tím, že takováto zpráva bude automaticky přesunuta do složky „Spam“.

Pokud jste se s tím setkali, prosím zašlete o tom informaci na tento email:

info@nezavislamedia.cz

Ve zprávě by mělo být obsaženo: Z jaké a na jakou adresu byl email poslán, datum zaslání zprávy. odkaz, který byl ve zprávě a alespoň jedno jméno – adresát nebo odesílatel zprávy, nejlépe však obě. Je důležité, aby tato informace nebyla anonymní, ale aby svědčili konkrétní lidé.

Děkujeme za spolupráci, bez Vaší pomoci není možné toto závažné téma řešit.

 Související:

https://www.piratskelisty.cz/clanek-1837-antispam-nebo-cenzura

 

http://www.nwoo.org/2018/04/10/novodobi-cenzori-fizluji-hraji-si-na-stb-a-blokuji-lidem-emaily/

Podvýbor:

https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=3923

 

 

 

http://www.nwoo.org/

 

Rusko a USA si vyměnily ostré poznámky na zasedání RB OSN

11. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Změní se situace? Ruští vojáci nenalezli žádné zraněné v důsledku chemického útoku .

Skupina odborníků na radiační, chemickou a biologickou ochranu Ministerstva obrany Ruska navštívila zdravotnickou instituci města Dúma.

Skupina odborníků na radiační, chemickou a biologickou ochranu Ministerstva obrany Ruska navštívila zdravotnickou instituci města Dúma, kde nenalezli u pacientů žádné známky chemické otravy nebo vystavení jedovatým látkám typu sarin a chlor, což opět dokazuje, že v syrském městě Dúma nebyla použita žádná chemická zbraň.

 

Stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová prohlásila, že Rusko podkopalo autoritu OSN svými akcemi v Sýrii. Ruský stálý zástupce při OSN Vasilij Něbenzja varoval ze své strany USA před možnými následky použití síly v Sýrii.

„Umožnili jsme Rusku, aby se stali nevinní lidé rukojmími Asadova režimu, umožnili jsme Rusku, aby podkopalo autoritu OSN. Rusko blokuje všechny akce, vetovalo už 5 rezolucí v této otázce (použití chemických zbraní v Sýrii)," prohlásila Haleyová.

„Už jsme informovali patřičnými kanály americkou stranu, že silové akce pod falešnými záminkami proti Sýrii, kde se nacházejí ruští vojáci na žádost zákonné vlády této země, mohou mít ty nejhorší následky," řekl Něbenzja.

 

Валерий Пякин. Вопрос-Ответ от 9 Апреля 2018 г.

11. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Ruský velvyslanec v OSN zaútočil na politiku USA v Sýrii

11. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

VIDEO: Ruský velvyslanec v OSN zaútočil na politiku USA v Sýrii. Všude, kam přijdete, zanecháváte za sebou chaos, vyčetl americké velvyslankyni. Britská tajná služba zřejmě unesla Julii Skripal z nemocnice, personál potvrdil, že Julia v noci zmizela z pokoje! Ruská diplomacie vyhlásila poplach, Britové odmítají umožnit styk s Julií i příbuzným!

 

https://aeronet.cz/news/video-rusky-velvyslanec-v-osn-zautocil-na-politiku-usa-v-syrii-vsude-kam-prijdete-zanechavate-za-sebou-chaos-vycetl-americke-velvyslankyni-britska-tajna-sluzba-zrejme-unesla-julii-skripal/

 

Euronews: V nemocnici syrské Dúmy nebyly žádné oběti "chemického

11. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Vojenští lékaři z Centra pro usmíření bojujících stran navštívili nemocnici v syrském městě Dúma poblíž Damašku a vyšetřili tam pacienty.

Alexander Rodionov, ruský cojenský lékař
10.duben 2018 - 13:30


Nenašli se však žádné známky „chemické otravy", které by mohly potvrdit zprávy v některých médiích, že „chemické zbraně byly údajně použity v tomto regionu", uvedl Euronews.

Ruští odborníci nenašli stopy používání chemických zbraní v syrském městě Dúma poblíž Damašku. V pondělí navštívili nemocnici v této obci vojenští lékaři z Centra pro usmíření bojujících stran. Podle nich neexistují žádné známky chemické otravy u pacientů, což je v rozporu s tvrzením „bílých přileb“.

Jaroslav Bašta: Chemické Sarajevo?

Alexander Rodionov, vedoucí ruských vojsk skupiny RKHBZ v Sýrii: „Při návštěvě zdravotnického zařízení se zjistilo, že oběti s příznaky toxických látek, jako sarin a chloru do nemocnice nedorazily. Zkoumaní pacienty v nemocnici neměly žádné známky paralytického plynu typu sarinu a otravy chlorem.“
 
Minulý víkend řada nevládních organizací uvedla, že ve městě Dúma v oblasti Východní Ghuty byly použity „chemické zbraně". Podle nepotvrzených zpráv zemřelo desítky lidí, včetně mnoha dětí. A věc se jeví tak, že západní lídři spíše důvěřují organizaci "bílých přileb", zkompromitované spoluprací s teroristy, než ruským zdrojům.

 

Naše české válčení: Vždy na špatné straně, přesto vyhráváme

11. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Naše české válčení: Vždy na špatné straně, přesto vyhráváme. Další průšvih přede dveřmi? Na poslední chvíli šup ke zločincům. Švejkovská strategie na věčné časy? Záminky k vraždění z jedné i druhé kapsy . . . . .

 

http://www.protiproud.cz/politika/3724-nase-ceske-valceni-vzdy-na-spatne-strane-presto-vyhravame-dalsi-prusvih-prede-dvermi-na-posledni-chvili-sup-ke-zlocincum-svejkovska-strategie-na-vecne-casy-zaminky-k-vrazdeni-z-jedne-i-druhe-kapsy.htm

 

Indicie, že v Sýrii byl proveden „obratný kousek“ s chemickými zbraněmi

11. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Údajný útok chemickými zbraněmi, který byl o víkendu proveden proti civilnímu obyvatelstvu v Sýrii, nese všechny typické znaky „propagandistického kousku“, spáchaného pod falešnou vlajkou. Pouze lidé, jejichž kritický smysl je otupen, neboť jsou přesyceni překroucenými informacemi ze strany západních médií, tomu možná nebudou věřit.

http://www.zvedavec.org/komentare_7557.htm

 

СРОЧНО! Россия ГОВОВЬСЯ к ракетному удару: Трамп всерьёз НАПУГАЛ МИР

11. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Česko rozhodne o vydání dalšího Rusa. Zadržený bankéř zpronevěřil miliardy, tvrdí Moskva

10. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Praha - Jen co ministerstvo spravedlnosti rozhodlo ve sledovaném případu údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina, má na stole žádost o vydání dalšího prominentního Rusa.

Česká policie koncem ledna na základě mezinárodního zatykače zadržela bývalého šéfa zkrachovalé banky Interkommerz Alexandra Bugajevského, kterého Rusové podezírají ze zpronevěry v řádu miliard rublů.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cesko-rozhodne-o-vydani-dalsiho-rusa-moskva-zadrzeneho-banke/r~e6b47c583bfb11e89509ac1f6b220ee8/?redirected=1523380133

 

Odborníci o Pelikánovi: Naivní politik, který se snažil

10. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Osmatřicetiletý Pelikán v rozhovoru pro server Aktuálně.cz uvedl, že už nebude v další vládě a chce rovněž odejít ze Sněmovny, kam byl zvolen poslancem. Důvodem je například názorový rozchod s hnutím ANO, zůstane ale jeho členem. Chce přednášet na vysoké škole a vrátit se k advokacii. [celá zpráva]

Ministr uváděl dlouhodobě jako hlavní témata novelu trestního řádu, která měla přinést zrychlení soudních procesů, a problémy kolem insolvencí a exekucí.

https://www.novinky.cz/domaci/468629-odbornici-o-pelikanovi-naivni-politik-ktery-se-snazil.html

 

Česko vědomě jde na zhoršení vztahů s Putinem. Proč?

9. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Události posledních dní ukazují, že česká vláda se vydala po cestě vědomého zhoršení vztahů s Moskvou. Po USA a řadě evropských zemí se vláda rozhodla vyhostit tři příslušníky ruské diplomatické mise kvůli případu Skripala. Následně se vláda rozhodla vydat Rusa Nikulina do USA. Díky tomuto kroku se země vydává na cestu konfrontace s Moskvou. Proč?

„Já musím říci, že ta věc (vydání údajného ruského hackera) je velmi, velmi pochybná," řekl v rozhovoru pro Sputnik bývalý senátor a poslanec, náměstek ministra spravedlnosti ČR (2005-2006) Jiří Vyvadil.

Vyvadil: Česká strana naprosto neobvykle umožnila, aby byl Jevgenij Nikulin vyslýchán policejními orgány USA, když již byl ve vazbě. To je naprosto nepřijatelné. Podle toho, jak známe americkou administrativu, tak si dovedu představit, že Američané budou Nikulina tlačit k tomu, aby výměnou za mírnější trest jednoduše lhal o možných hackerských aktivitách Ruska a podobně. Jedná se vyloženě o politickou provokaci a zcela určitě je to chybný krok. 

Česká televize v neděli uvedla, že Nikulinův český advokát se chce znovu obrátit na Ústavní soud ČR a plánuje také podnět k Evropskému soudu pro lidská práva. Myslíte si, že má šanci uspět?

Nemyslím si, že uspěje u Ústavního soudu, protože ústavní stížnost byla již v jedné fázi před třemi dny zamítnuta. Tam si iluze příliš nedělám. Podstatné ale je ten závěrečný krok — o samotném vydání do Ameriky — o tom rozhodoval ministr spravedlnosti. V podstatě je to politické rozhodnutí. Ministr Pelikán je představitelem silné proamerické lobby, z těchto důvodů tak postupoval s plným vědomím o tom, jaké to může vyvolat důsledky. Proto si nedělám příliš iluze o právních cestách a otevřeně řečeno, Nikulina do České republiky už nikdo nikdy nevrátí.

Těsně předtím vyhostilo Česko 3 členy ruského diplomatického personálu v reakci na otravu Skripala. V Moskvě na to hledí tak, že Česká republika se připojila k obecnému procesu konfrontace Západu proti Rusku. V Německu ale byl například velikonoční pochod proti válkám a konfrontaci s Ruskem. Existují v České republice takové zdravé síly, které by chtěly obnovit dobré vztahy s Moskvou?

Já musím začít tím, že mě tento krok Babišovi vlády neskutečně zklamal. I na Facebooku a na internetu si všímám velké kritiky jeho postupu, který je velmi překvapivý a osobně se domnívám, že je to dáno tím, že se chce zalíbit Západu, aby tím nějak zakryl ty své problémy, které má. Já vyloženě nechápu, když Slovensko nevydalo, Rakousko, kde Sebastian Kurz má velice zásadní postoje a chce být mostem mezi Evropou a Ruskem, v takovém případě nechápu, proč jsme my vyhošťovali tři diplomaty. Celá ta akce je navíc naprosto vylhaná. Je to klasický postup Velké Británie, kdy v minulosti vylhala existenci zbraní hromadného ničení v Iráku, kdy se nakonec ukázalo, že to byla prostě lež, která měla za následek miliony mrtvých a uprchlíků. V této fázi alespoň na sociálních sítích je předseda vlády silně kritizován a bude zajímavé, jak se celá věc bude vyvíjet. Mě nesmírně zklamal a já ve svých článcích velmi ostře proti tomu vystoupil. Nejen já, i komunisté, i Okamurova strana. Bohužel celý problém je v tom, že ANO má většinu a z nějakých účelových důvodů se rozhodlo naskočit na vyloženě účelovou euroatlantickou linku.

Souhlasíte s ruským ministerstvem zahraničí, které prohlásilo, že Česká republika jde cestou zhoršení vztahů s Ruskem?

Ano. Já musím říci, že tam je ještě zajímavý rozpor v jednom. Zcela evidentně předseda vlády Babiš, řekl bych, provokuje, protože ví, že prezident Miloš Zeman má velice kladný vztah zejména k Vladimiru Putinovi a velice si přál, aby nás Vladimir Putin navštívil. Já v tom vidím i takovou účelovou snahu zabránit tomu kontaktu, protože celý Západ se teď za každou cenu snaží Rusko co nejvíce zatlačit, jelikož to je velmi úspěšné. Putin je světový hráč číslo jedna. Já s tím plně souhlasím, že tam je nějaká snaha. Babiš se například setkal s americkým předsedou Sněmovny reprezentantů během dne třikrát — to je vyloženě patolízalství, to jsme nedělali ani v dobách, když v Moskvě seděl Brežněv. Souhlasím tedy, že zde dochází k dramatické změně proti Rusku a Andrej Babiš tím zřejmě chce získat na Západě nějaké body. Doufám, že to je jen dočasné, protože každý ví, že to byla vymyšlená historka a troufám si tvrdit, že do několika měsíců se atmosféra opět změní. Takže nějaký optimismus bych tam dal.

 

 

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/

 

 

USA nevylučují útok proti Sýrii po chemickém útoku. Rusko varuje, že to bude mít těžké následky

9. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Bílý dům nevylučuje možnost vojenské operace proti Sýrii na pozadí informací o chemickém útoku v Dúmě, prohlásil poradce Bílého domu pro bezpečnost a boj s terorismem Tom Bossert. Zeptali se ho, zdali mají očekávat útok USA na Sýrii s použitím raket podobně, jak tomu bylo po předpokládaném útoku v Chán Šajchúnu před rokem  . . . .

http://ac24.cz/

 

Alláhovo kukaččí vejce

9. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Alláhovo kukaččí vejce

 

am-800x445Německo dobrovolně přistoupilo k demografické sebevraždě svého vlastního národa, když do své země přizvalo islám, který v překladu z arabštiny znamená „podrobení“. Ti, kdo skutečně chápou podstatu islámu, se oprávněně ptají: Proč? Je třeba si položit otázku, co může vést německou kancléřku, přezdívanou muslimy mamá Merkel, respektive nikým nevolené potentáty z EU k tomu, že se rozhodli Evropu zaplavit nepřátelskou muslimskou ideologií, která jasně říká: Vše se musí podrobit Alláhovi.

 

http://www.nwoo.org/

 

Jedna lež střídá druhou, bez důkazů, jen s hysterickou snahou zkompromitovat Kreml

9. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Velvyslanectví USA v Praze otevřeně finančně podporuje potlačení svobody slova

8. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství