Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodajství

Společný rozhovor prezidenta republiky a předsedy vlády ČR u příležitosti oslav státního svátku České republiky pro Českou televizi  28. října 2018

Světlana Witowská: Vy sám říkáte, že to je velké jubileum, sto let od založení samostatné Československé republiky. Neuvažovali jste o nějakém výjimečném gestu, akci, něčem, co by slušelo takovému významnému jubileu, pane prezidente?

Miloš Zeman: Naopak, já si myslím, že my, paní Witowská, děláme jednu základní chybu, a sice že se soustřeďujeme na nějaké výročí, na jeden jediný den, a zapomínáme na to, co bylo po něm. Jinými slovy, já vyznávám pojímání historie jako intervalu, nikoli jako bodu. Příklad, po sovětské okupaci následovala kapitulace našeho vedení v Moskvě, pan premiér se mnou nesouhlasil, když jsem použil drsný výraz, že se tam to vedení podělalo, ale nezapomeňte, že ta kapitulace pokračovala i tehdy, když se to vedení vrátilo z Moskvy. Nebo jiný příklad, po Mnichovské dohodě byla takzvaná druhá republika a tam vyvřela ta největší špína z této společnosti, antisemitismus, uštvání Karla Čapka a mohl bych pokračovat dál a dál, kolaborace stručně řečeno. A poslední příklad, abych nebyl příliš dlouhý, víte, já jsem komunistům na jejich sjezdu říkal, váš Vítězný únor byl ve skutečnosti prohraný únor, a oni se netvářili příliš nadšeně. Ale víte, proč byl prohraný? No protože komunisté získali monopol moci a každý monopol vede k degeneraci, v byznysu stejně tak jako v politice. A ten nejhorší okamžik byl, když komunisté krátce po únoru zrušili svobodné volby a zavedli jednotnou kandidátku Národní fronty.....

Světlana Witowská: Po tomhle projevu nastalo čtyřicet let komunistické zvůle, kdy lidé končili na popravištích, v lágrech, nesměli studovat, cestovat, přišli o majetek. Pane prezidente, jak je možné, že někteří lidé na tuhle dobu ještě pořád vzpomínají s nostalgií?

Miloš Zeman: Já se tomu sice občas taky divím, protože jsem sám dvacet let nemohl ani publikovat ani pracovat ve svém oboru, a nestěžuju si, nejsem lítostivý. Jsem rád, že je tady svoboda, a jsem spokojený. Ale pokusím se to lidsky pochopit. A teď Vám nabídnu vysvětlení, se kterým možná nebudete souhlasit. V podstatě počet voličů komunistické stany klesá, to všichni víme, a většinou jsou to starší až staří lidé. A teď si uvědomte, že v podstatě tito lidé žili v tom režimu, a teď je nutíte, aby se vlastně vzdali svého minulého života, aby ho popřeli. A vy už nemáte sílu, protože nejste mladý, nebo alespoň ve středním věku, vy už nemáte sílu se adaptovat. A tak, to je nostalgie. A to je odpověď na Vaši otázku, nostalgie. Chcete-li, sentimentalita.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Váš pohled na to, jak je to možné, že někteří lidé na tu dobu, kdy Češi dělali Čechům šílené a kruté věci, vzpomínají s nostalgií.

Andrej Babiš: Tak já bych to viděl, že tam byly dvě období. To období do roku, do pražského jara bylo skutečně kruté. To bylo strašné, vraždili se lidi, absolutně nepřijatelné, mučili odpůrce režimu. Potom přišlo pražské jaro, byla nějaká naděje, potom zase přišly ruské tanky, které to rozbily. No ale já taky jako souhlasím s panem prezidentem, že asi to má nějakou souvislost s mládím, nějaké vzpomínky na některé věci, na které možná někteří lidé vzpomínají v dobrém. Možná, že to byla jiná doba, kdy vlastně všichni víceméně měli podobný nějaký životní standard. Takže, bylo tam samozřejmě strašně moc negativ a ta doba nás poznamenala velice negativně z hlediska ekonomiky a hospodářství a malých firem.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Vy jste teď v září v Německu prohlásil, tak měli komunistickou stranu po revoluci zakázat, když Vám kritici vyčítali, že se teď Vaše vláda o hlasy komunistů opírá. Kdybyste byl tehdy politikem, po revoluci a měl šanci hlasovat pro postavení KSČ mimo zákon, udělal byste to?

Andrej Babiš: Naštěstí jsem nebyl politikem, dokonce jsem tady ani nebyl. No, já to těžko můžu posoudit, byla to nějaká doba.

Světlana Witowská: Tak zažil jste tu dobu sám.

Andrej Babiš: Já myslím, že Václav Havel k tomu přistupoval tak, že nejsme jako oni, takže byl to nějaký kompromis. Mě samozřejmě štve to, že mně vyčítají, vždycky je to první otázka ze zahraničí, že my máme nějakou vládu s komunisty. Nemáme žádnou vládu s komunisty. Dnešní KSČM je úplně jiná, než ta KSČM předrevoluční, takže to je normální…


Světlana Witowská: A kdyby dnes někdo přišel s návrhem postavit KSČM mimo zákon?

Andrej Babiš: Ale dneska je to nesmysl přece. To je úplně něco, to se nedá porovnat ty strany, předrevoluční komunistická strana a dnešní. To je něco úplně jiného. Volí si předsedu, není tam žádná diktatura nebo jenom úzká skupinka, chovají se jako standardní politická strana, mají svoje voliče. A samozřejmě nám se vyčítá, že jsme, a já myslím, že my jsme měli termín od pana prezidenta. Já jsem měl termín sestavit vládu do konce června, a pokud ostatní nechtěli, no tak my jsme nakonec rádi, že nás jednorázově vlastně komunistická strana podpořila, ale nemají na tu vládu žádný vliv a nejsou s námi ve vládě. A my jsme jim ani nevyhověli, různé ty vlastně názory…

Světlana Witowská: Ale hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Prosím?

Světlana Witowská:
Hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Ale s námi hlasují Piráti i ostatní.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

KSČM a ČSSD bez programu?

29. 4. 2018

Proběhl mimořádný sjezd KSČM, který měl být sjezdem "nápravným". Místo toho však proběhl v sobotkovském stylu (podobně jako ten loňský v případě ČSSD). Obávám se, že se i KSČM vydala na cestu bezprogramovosti, což by pro tuto – ze své podstaty programovou – stranu znamenalo konečnou.

http://www.novarepublika.cz/2018/04/kscm-cssd-bez-programu-konecna-1.html?m=1

http://www.novarepublika.cz/2018/04/kscm-cssd-bez-programu-konecna-2.html?m=1

 

Karadžić nyní žádá zrušení rozsudku a nový proces

28. 4. 2018

Škoda, že se Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc, nedožil faktu, že v Haagu začalo 23. dubna 2018 odvolací řízení v procesu s bývalým předákem bosenských Srbů Radovanem Karadžičem, kterého Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) před dvěma roky poslal na 40 let do vězení za údajné válečné zločiny, včetně vymyšlené genocidy ve Srebrenici.

Karadžić nyní žádá zrušení rozsudku a nový proces, zatímco žalobci, kteří se rovněž odvolali, navrhují doživotní trest. Očekává se, že pravomocný verdikt bude oznámen do konce roku. ICTY vynesl prvoinstanční rozsudek 24. března 2016 a bývalého prezidenta bosenské Republiky srbské (RS) jím uznal vinným v deseti z jedenácti bodů obžaloby.

 

Týkají se genocidy, zločinů proti lidskosti a porušení válečného práva a zvyklostí vedení války spáchaných srbskými silami během ozbrojeného konfliktu v Bosně a Hercegovině v letech 1992 až 1995. Odvolací řízení se koná u Mechanismu OSN pro mezinárodní trestní tribunály (MICT), který z rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN převzal agendu neschopné ICTY.

 

Dva z hrdinů mého příběhu :

 

 

http://www.rukojmi.cz/clanky/6065-skoda-ze-se-prof-dolecek-nedockal-karadzicova-odvolaciho-rizeni-ktere-zacalo-23-dubna-2018-u-mechanismu-osn-pro-mezinarodni-trestni-tribunaly-mict-z-pokynu-rb-osn-prevzaly-agendu-za-neschopne-icty-v-haagu

 

 

Žoldák bude vypovídat o účasti NATO v trestné operaci

28. 4. 2018

Voják „gruzínské legie“ VSU se vzdal vojákům OS DNR. Informoval o tom plk. Basurin.

Podle slov zástupce Ministerstva obrany DNR je žoldák připraven vypovídat proti instruktorům NATO o jejich účasti v tzv. ATO.

„Blízko čáry dotyku byl zadržen muž středních let. V průběhu provedení předběžných opatření bylo zjištěno, že zadržený je občanem Gruzie, jmenuje se Timur K. a slouží v řadách tzv. „gruzínské legie“. V současné době nezveřejníme jeho příjmení kvůli bezpečnosti jeho příbuzných, kteří žijí na území Ukrajiny a také v Gruzii“, - řekl Basurin.

Upřesnil, že „za podmínky zmírnění trestu je zadržený připraven uvést nevyvratitelné důkazy o přímém zapojení soukromých vojenských skupin evropských zemí do bojové činnosti na Donbase a také o vojácích armád zemí bloku NATO, kteří jsou rovněž aktivně činní v bojích na Donbase“. „Kromě toho má důkazy o faktických dodávkách zahraničních smrtících zbraní pro VSU“, - shrnul Basurin.

http://wbnews.ru/173-plennik.html

 

Rozvědka DNR objevila u linie fronty 17 kusů raketové techniky a desitky houfnic

28. 4. 2018

VSU stáhly k frontě desitky kusů těžké výzbroje.
Rozvědka DNR objevila u linie fronty 17 kusů raketové techniky a desitky houfnic.
27.04.18
Ukropská vojska stáhla k frontě 70 kusů výzbroje zakázané Minskem včetně systémů reaktivní palby a děl. Informoval o tom dnes plk. Basurin.

„Velení VSU pokračuje v soustředění těžké výzbroje blízko čáry bojového dotyku“, řekl Basurin.

Podle průzkumu bylo objeveno 17 zařízení RS30 Grad, 38 houfnic Akácie, Hvozdík a Msta-B, dvě samohybná dělostřelecká zařízení NONA-S, devět ZRK Strela-10, a také čtyři protitanková děla Rapír ráže 100 mm.

http://wbnews.ru/175-vsu.html

https://dnr-hotline.ru/boeviki-vs-ukrainy-styanuli-k-donecku-70-edinic-texniki-v-tom-chisle-rszo/

 

Nacista Jaroš zveřejnil video bombardování pozic opolčenců Donbasu.

28. 4. 2018

Bojovníci Ukrajinské dobrovolnické armády (UDA) natočili video, jak používají drony k palebnému napadení protivníka na opevněných pozicích. Video zveřejnil na své stránce na Fb lídr UDA , Jaroš.

Na záznamu je vidět, jak dron shazuje na pozice opolčenců výbušniny, které se podobají minám. Dron se vznáší nad zákopy a nanáší údery po opevněných pozicích.
„Útočné drony UDA útočí po okupačních rusko-teroristických jednotkách“ – píše se v komentáři k videu.

Ředitel správy komunikací Ministerstva vnitra ukropštiny, Arťom Ševčenko, vnesl světlo do celé události, když upřesnil, že pod útokem se ocitly pozice DNR v oblasti u osady Bezymenoje. Podle jeho informací shazoval dron munici BOG-17 (střely pro granátomet) po pozicích opolčení.

Navíc se Ševčenko podělil o radioodposlech rozhovoru vojáků DNR v průběhu útoku dronů. Informovali se navzájem o tom, že v době útoku byl přerušen kabel, kvůli čemuž bylo zhoršeno spojení. „Drony shazují BOGy bez konce. Snad jenom bůh ví, kolik jich shodily; - přijal;- nemůžeme zvednout hlavu“, - stěžují si opolčenci.

 

https://novorosinform.org/718228?utm_source=push-notification&utm_medium=push-world&utm_campaign=push

 

https://www.rusdialog.ru/news/143642_1524815992

 

https://1plus1.video/unian-novosti/2018-god/aprel-sili-ato-bezpilotnikami-znishtuyut-poziciyi-bojovikiv-na-donbasi

 

Донбасс. Оперативная лента военных событий 27. 04. 2018

28. 4. 2018

Война на Украине. Оперативная информация с фронтов ДНР и ЛНР, военные сводки от Вооруженных сил Новороссии, новости АТО, фото- и видеоматериалы военных журналистов из горячих точек Донбасса, актуальные интервью с лидерами Новороссии.

http://cigr.net/konflikty/voyna-na-ukraine/

 

 

Josef Skála glosuje volební sjezd KSČM

27. 4. 2018

Russia ‘won’t allow’ another US military action in Syria based on false flag – OPCW envoy

27. 4. 2018

Russia’s envoy to the OPCW said it was crucial to avoid new false-flag attacks in Syria and that Moscow “won’t allow” US military action there, as he described details of Russian findings on the site of the alleged Douma incident.

https://www.rt.com/news/425256-russia-wont-allow-attack-syria/

 

Nela Lisková - USA: Assade nepovolíš nám přes Sýrii ropovod, zabijeme tě jako Kadáfiho!

26. 4. 2018

USA: Assade nepovolíš nám přes Sýrii ropovod, zabijeme tě jako Kadáfiho! Největší teroristické organizace na světě jsou USA, NATO a OSN - Organizace Smrti a Násilí.

O co jde? O ropu a plyn. Stejně tak, jako v Libyi zlikvidovala teroristická organizace americké administrativy Kadáfího.  USA jsou ekonomicky na samém dně a Evropa, Rusko a Čína jsou pro ně největšími konkurenty.   

Na Čínu, Rusko a Evropu nemohou zaútočit přímo, proto se snaží, alespoň Evropu zlikvidovat zevnitř, pomocí invaze stamilionů muslimských imigrantů, kteří jsou zárukou zániku evropské civilizace. Na Rusko stále uvalují nesmyslné sankce, které v konečném důsledku ekonomiku 
Ruska jen posílí. Pokud jde o Čínu, tak u té mlčí, protože jsou USA v Číně nehorázně zadluženi.

Napadnou země Středního východu, čímž umožní volnou migraci ze Středního východu a 
Afriky do Evropy.

http://www.rukojmi.cz/autori/44-nela-liskova

 

 

Ukrajinská komedie kolem občanů Doubravy a Kohlíčka

26. 4. 2018

Je to celkem pěkná legrace, že odletěli na širou Rus, a z ní na celkem širý Krym, a Kyjev se vzteká. Europoslanec Kohlíček a senátor Doubrava navštívili ekonomické fórum na Krymu, který po referendu byl připojen k Ruské federaci.

Dočetli jsme se v pátek, že velvyslanectví Ukrajiny v Praze důrazně protestuje proti cestě komunistického europoslance Jaromíra Kohlíčka a senátora Jaroslava Doubravy (Severočeši.cz) na Krym. Oba jsou ekonomičtí pragmatici a politiku evropských protiruských sankcí považují za nešťastnou. Oba politici se zúčastnili IV. Jaltského ekonomického fóra pořádaného místními úřady s podporou ruské prezidentské kanceláře.............................................

http://www.rukojmi.cz
...................

 

Projev prezidenta republiky na sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy

26. 4. 2018

,,Víte, když jsem řekl, že jsem levicový politik, a proto mě oslovil rok 68 a socialismus s lidskou tváří, chtěl bych  říci, že i když je to velmi nepolupární, že jsem stoupenec socialismu. Ale pozor na to, stoupenec demokratického socialismu. Takového, jako byl například v osobě Olofa Palmeho, Willyho Brandta, Françoise Mitterranda a řady a řady dalších. 

Vážený soudruhu předsedo, milý Vojto, vážené soudružky, vážení soudruzi,

dovolte mi, abych vás pozdravil tímto starým sociálně-demokratickým pozdravem. Děkuji vám za pozvání na váš sjezd. Přijel jsem sem rád, protože si myslím, že je povinností prezidenta republiky setkávat se s každým parlamentním subjektem, který ho pozve, vyslechnout jeho názory, a naopak mu říci názory vlastní. A tak učiním i dnes. Počítejte ovšem s tím, že moje vystoupení nebude sbírka zdvořilostních frází, ale chcete-li, a já v to doufám, podmět k přemýšlení...................

https://www.hrad.cz/

 

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 16.04.2018 Titulky CZ

26. 4. 2018

 

Pražská kavárna plivá po době 50. let v ČSR

26. 4. 2018

Pražská kavárna plivá po době 50. let v ČSR; komunistická diktatura dusila svobodu, průmysl i rozvoj ducha; na světové výstavě Expo 58 v Bruselu ale náš pavilon získal hlavní cenu Zlatá hvězda Pražská kavárna plivá po době 50. let v ČSR; komunistická diktatura dusila svobodu, průmysl i rozvoj ducha; na světové výstavě Expo 58 v Bruselu ale náš pavilon získal hlavní cenu Zlatá hvězda.

  Plivaj, plivaj, vykrůcaj; Vítězný únor Gottwalda a Jan Masaryk v Moskvě, popravení nejen Milady Horákové, ale 3. prosince 1952 i žida Rudolfa Slánského, pak přišla Zápotockého měnová reforma, ani jeden banán, směšná móda, prostě zaostalost a bída – hrůza hrůz; to máte za to, že jste odmítli dolary Marshallova plán  . . . . .

http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/6053-prazska-kavarna-pliva-po-dobe-50-let-v-csr-komunisticka-diktatura-dusila-svobodu-prumysl-i-rozvoj-ducha-na-svetove-vystave-expo-58-v-bruselu-ale-nas-pavilon-ziskal-hlavni-cenu-zlata-hvezda

 

Rozhovor s Nelou Liskovou Psychopat z FB ji vyhrožuje smrtí a vytváří její falešné fotky a videa!

26. 4. 2018

Daň za popularitu může vypadat i takto...   V jedné z pražských kaváren jsme si domluvili schůzku s nejpopulárnější politickou aktivistkou, představitelkou Rady Národní Domobrany ČR a Honorární konzulkou Doněcké lidové republiky Nelou Liskovou. Přesah její popularity je i za hranicemi České republiky, kde přijímá četná pozvání na nejvýznamnější politické meetingy a konference, zejména týkající se boje proti Islamizaci Evropy. Její publikované články se těší obrovské sledovanosti, stejně tak, jako její profil na Facebooku, kde má aktuálně 10 000 přátel a sledujících a počet lajků jejich statusů přesáhl 150 000, což je hodně slušné na to, že ji mainstream omezuje ve veřejných vyjádřeních, ovšem alternativní zdroje periodik se mohou za její články přetrhnout a bohatě tím vyrovnávají její skore vysoké sledovanosti. Články Liskové sdílí pravidelně servery na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. Dorazila milá, usměvavá, drobňoučká dívenka,  plná energie a s chutí na dobrou kávu a dortík, jak s úsměvem dodala.

Moje první otázka na vás bude směřovat ke konzulátu Doněcké lidové republiky. Kdy proběhnul soud a s jakým výsledkem?  . . . . . . . .

 

http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/6060-rozhovor-s-nelou-liskovou-psychopat-z-fb-ji-vyhrozuje-smrti-a-vytvari-jeji-falesne-fotky-a-videa

 

Podávejte trestní oznámení podle tohoto vzoru

26. 4. 2018


Předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný dává občanům, které postihla cenzura jejich mailových schránek, návod, jak se proti tomu zákonnými prostředky bránit.

  Podávejte trestní oznámení podle tohoto vzoru :   . . . . . . . . .

http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/6063-sef-asociace-nezavislych-medii-dava-navod-na-boj-s-cenzury-e-mailu

 

Информационная война 19 апреля с Валерием Викторовичем Пякиным

25. 4. 2018

 

Migranti šíří v EU tuberkulózu rezistentní na antibiotika

25. 4. 2018

Evropská unie:

Již v roce 2017 psaly africké noviny, že v roce 2015 onemocnělo 480.000 lidí tuberkulózou rezistentní vůči více lékům.

Rezistentní i nerezistentní tuberkulóza zabila v roce 2015 1,8 miliónů lidí a stala se tak nejsmrtelnějším světovým onemocněním. Šíří se kapénkami - tedy kašlem či řečí.

Rezistentní tuberkulóza se nejvíce vyskytuje v Indii, Pákistánu, Jihoafrické republice, Nigérii, Číně a Indonésii.

V roce 2018 psaly africké noviny, že je klíčové ukončit epidemii tuberkulózy mezi africkou mládeží.........................

 

Jednání sněmovního podvýboru pro svobodu slova a média

25. 4. 2018

Sněmovní podvýbor pro svobodu slova a média se v úterý zabýval případem, kdy soukromí provozovatelé bezplatných e-mailů blokovali odesílání zpráv údajně nevhodným obsahem. Tím měly být odkazy na články některých serverů včetně ParlamentníchListů.cz. Předseda Asociace nezávislých médií a policejní exprezident Stanislav Novotný se schůze účastnil a nyní vypráví, jak vše probíhalo..........

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Proc-tu-neni-Bakala-Poslanci-resili-kauzu-blokace-nevhodnych-webu-Redaktorum-PL-zakazali-vstup-Do-veci-se-vlozil-policejni-exprezident-533451

 

 

Veľká Británia je svetovým rekordérom v genocíde

25. 4. 2018

Uviedla to vo štvrtok oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharova. „Veľká Británia je svetovým rekordérom v genocíde. Je hrozné si predstaviť, koľko miliónov nevinných ľudí bolo zabitých v britských kolóniách. Podľa rôznych odhadov zničili až 90-95 % pôvodných obyvateľov Austrálie počas kolonizácie“ – povedala. „Posmievali sa Afrike. Asi 13 miliónov ľudí vyviezli Briti z tohto kontinentu ako otrokov. Počet úmrtí v tomto prípade bol 3-4 krát vyšší. To znamená, že celkový počet obetí dosiahol približne 50 až 52 miliónov ľudí“ – dodala Zacharova. Pripomenula tiež „ópiové vojny“ v Číne, anglo-búrsku vojnu a vyhladzovanie Indov. „A tu je ďalší zaujímavý fakt: podľa odtajnených dokumentov Národného archívu Veľkej Británie, britské úrady sa aktívne uchýlili k použitiu chemických zbraní s cieľom potlačiť vzburu Arabov v Mezopotámii (dnešné územie Iraku) na jar roku 1920,“ – povedala Zacharova.

http://rusvesna.su/news/1524151119

 

 

 

 

Вести недели с Дмитрием Киселевым от 22.04.18

25. 4. 2018

 

Břetislav Olšer : Když západní média skrývají pravdu. Proč se nehodí pravda o chemickém útoku?

25. 4. 2018

Břetislav Olšer, známý publicista a šéfredaktor internetových novin Rukojmi.cz má na to svůj názor. „Je to v podlé a lživé rétorice amerických politiků," řekl v rozhovoru pro Sputnik. Jako příklad uvedl
amerického prezidenta Donalda Trumpa, který všem médiím prohlašoval, že uzná Krym ruským územím, a pak skutek utek.
A co sdělovací prostředky? Pan Olšer to vidí následovně:  . . .

http://www.rukojmi.cz/clanky/6055-kdyz-zapadni-media-skryvaji-pravdu-proc-se-nehodi-pravda-o-chemickem-utoku

 

Koniec peňazí! Finálny útok na slobodu občana! Budeme ešte trpko plakať

25. 4. 2018

Zrušenie peňazí v hotovosti je veľkým spoločným plánom bánk a štátov, ako USA, Anglicko, Nemecko, Švédsko,…. ktorý sa čoskoro stane realitou. Pre banky to potom bude znamenať oveľa vyššie zisky, keď za každé preukázanie platby kartou budú mať poplatky.
Štáty sa budú tešiť, lebo ak bude existovať len elektronický tok peňazí, tak budú mať skvelé možnosti dokonalej kontroly každého človeka. Napríklad v Grécku je zakázané poukazovať v hotovosti vyššie sumy ako 1 500 eur. V Taliansku je to možné len do 1 000 eur. Španielsko zaviedlo v minulom roku také obmedzenie pri sume 2 500 eur. Ale je tu aj Švédsko, ktoré plánuje ako prvý štát v Európe celkom zrušiť peniaze v hotovosti. A rýchlo budú nasledovať ďalšie......................

https://www.hlavnespravy.sk/koniec-penazi-finalny-utok-slobodu-obcana-este-trpko-plakat/138107

 

Вопрос — Ответ» от 23 апреля 2018 г.

25. 4. 2018

Zakopejme válečnou sekeru. Tak nějak zvolal předseda KSČM pan Filip, když ..

25. 4. 2018

Tak nějak zvolal předseda KSČM pan Filip, když se v čele ČSSD zjevil pan Hamáček. Skončeme zkrátka staré spory. Až dodnes jsem napůl pobaveně sledoval, kdo sekeru zakopal a kdo né. Mám na mysli postoje KSČM a ČSSD. Jdu popořadě a vybírám namátkou, ne záměrně:

1)    Kauza lithium
2)    Podpora matek samoživitelek
3)    Boj o ministerstva
4)    Jeden cár papíru

 

 

Ad 1)  K lithiu :   . . . . . . .

 

http://www.nwoo.org/2018/04/24/zakopejme-valecnou-sekeru/

 

Martin Koller - KSČM in memoriam: Hlavy v oblacích, hlavy v zadnicích

25. 4. 2018

Již řadu let vidíme rozklad české levice, především u ČSSD, který je produktem ničivého vlivu EU. Víkendový sjezd KSČM se podle názorů řady lidí, kteří se zabývají politikou, stal počátkem konce KSČM. Původně marxistická strana se po vzoru ČSSD vydala na cestu euromarxismu, neboli trockismu podporujícího nesvobodu a privatizaci státu nadnárodními byrokraty a nadnárodními korporacemi, a to v zájmu své nomenklatury.

Původní marxisté, nejdříve sociální demokraté a později komunisté chtěli získat moc pro sebe a pracující občanskou většinu s cílem lepší budoucnosti lidstva. Z řady hledisek se jim to nedařilo, minimálně pro dlouhodobé nepřátelství, masovou propagandu, hospodářská embarga a vojenské agrese imperialistů, především britských, později amerických. Současní euromarxisté chtějí získat moc pro sebe a nadnárodní zájmové korporace, především americké s cílem přeplněných koryt a bez ohledu na naprostou většinu občanů svých zemí. Vulgárněji řečeno, marxisté měli hlavu v oblacích a euromarxisté ji mají v zadnicích lidí, jako jsou Allbrightová a Soros. Stačí si připomenout Hamáčka a jeho přátele v Aspen Institutu. Ve zkratce bychom to mohli nazvat cestou od idejí a voličů ke korytům, případně od osobností ke slouhům, přesněji od vlasteneckých osobností k cizáckým slouhům, případně programem udržitelných koryt a pohrdání voliči, neboli bahnem, jak říkají v ČSSD. Každý čtenář ať si vybere, co se mu líbí  . . . . . . .

http://www.novarepublika.cz/2018/04/kscm-in-memoriam-hlavy-v-oblacich-hlavy.html

 

Chudoba mezi lidmi je mnohem horší, než tvrdí statistiky.

24. 4. 2018

Čechů, kteří si nemohou dovolit maso ani každý druhý den, není zrovna málo. Mateřských škol a družin se stále nedostává. I tohle vyplynulo z šetření o příjmové chudobě, o kterém minulý týden média informovala vesměs vlažně. Opravdová nouze je u nás větší, než vyznělo. Statistiky o životní úrovni, které se dělají podle evropské šablony, totiž ignorují třeba bezdomovce, lidi na ubytovnách, matky v azylových domech. Za příjem na stejné úrovni jako ze zaměstnání se počítají sociální dávky od státu. Z hypotéz o finanční (ne)soběstačnosti tak vypadnou právě ti, kteří propadli bídě nejvíce, nebo jim státní pokladna plně hradí bydlení. Potvrdil se také alarmující počet dětí, které nedostávají soudem určené výživné, a jejich domácnosti tak vycházejí s největšími obtížem

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chudoba-mezi-lidmi-je-mnohem-horsi-nez-tvrdi-statistiky-Dohledali-jsme-pravdu-a-ptali-se-532283

 

 

Co přinesl X. (mimořádný) sjezd KSČM?

24. 4. 2018

Dle mého skromného názoru – NIC. Tedy lépe řečeno NIC nového. Jedno pozitivum tu však je. „Pan“ Dolejš již není ve vedení strany. Smutné na tom je, že delegáti rozhodli rozdílem pouhých 12 hlasů, že tam nebude ani soudruh Skála, natož jiný komunista - a to proto, že - dle mého názoru razil komunistické myšlenky revolučního typu moc nahlas, tudíž se prokapitalistická frakce cítila ohrožena..................
 

Pane Babiši, Filipe a Hamáčku, máte problém.

24. 4. 2018

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček naznačil, že by nemusel hlasovat pro vládu ANO a ČSSD s tolerancí KSČM. Reagoval tak na fakt, že sociální demokraté chtějí vyhodit ze sněmovních funkcí zástupce SPD.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Pane-Babisi-Filipe-a-Hamacku-mate-problem-Zdenek-Ondracek-by-nemusel-hlasovat-pro-vasi-vladu-533206

 

KOSA NOSTRA - Čest korytům , soudruzi! A at žije kluzký Vojta!

23. 4. 2018

Myslím, že  jsem ještě  nikdy na Kose  nekomentoval sjezd  KSČM. Nebyl  důvod. A  naivně  jsem se domníval,  že  ani  nikdy  už nebude. Inu  člověk je tvor   na výsost  omylný. Vlka  nevyjímaje. Ne, že  bych si neuměl představit,  že první koment  ke  komunistickému  sjezdu od Listopadu  budu  psát  po jejich  historicky  opravdu nejhorším volebním výsledku  od jejich  vzniku vůbec, ba právě  naopak, ale  nikdy, že v takovém případě  to nebude  nekrolog za  touhle  stranou. A  aby absurdita  byla  dokonána, po onom debaklu,  kdy  se  komunardi přiblížili  k  hranici vypadnutí  z  velké politiky  jednou pro  vždy, tak tenhle  jejich  sjezd  byl, poprvé od  převratu  sjezdováním  strany  vládní nebo alespoň polovládní!!! Tohle  opravdu musí  vymyslet  život a  český  volič. Na  to rozhodně  nemohou  přijít  ani  velcí  hollywoodští  scénárističtí  mágové!

Komunisté  svůj potlach  původně  svolali  jako reakci na  volební debakl.  A cílem bylo vyvodit  z  něj  důsledky. Především v personální a programové  úrovni. Zkrátka  hledat recept jak a  pod  vedením koho, přežít  svou  smrt. Jenže naše  vnitropolitická  realita,  po  zářijovém parlamentním hlasování, jejich  jednání  dala  velmi rychle  jiný náboj – jak a  jak moc  se podílet na  ustanovování  vládní většiny, vytřískat  z  toho co nejvíce  a  jak  zabránit hrozícím  předčasným  volbám.

 

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/04/23/cest-korytum-souuzi-a-at-zije-kluzky-vojta/

 

Na Krymu promluvili o masovém stěhování Tatarů z Ukrajiny

23. 4. 2018

Krymské Tatary, kteří žijí na Ukrajině, se začínají masově stěhovat na Krym. Sputnik o tom informoval zástupce Státní dumy za krymský region Ruslan Balbek.

„Krymskotatarská obec Chersonské oblasti si vybírá cestu mírového života a začíná se masově stěhovat… Ti lidé požadují ruskou vládu o poskytnutí povolení k trvalému pobytu pro legální pobyt na Krymu," vysvětlil Balbek v kuloárech Jaltského mezinárodního ekonomického fóru........................

https://cz.sputniknews.com/tags/geo_Krym/

 

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující » 

 


Portrét


FotoalbumKontakt

OV KSČM Frýdek-Místek

Palackého 127

Frýdek-Místek

738 01

Administrátor webu :

webmaster2020@seznam.cz

Objednatel: KSČM

Zhotovitel: Kolektiv OV KSČM F-M

Mobil : 608 949 999

webmaster2020@seznam.cz

DEFCON


Počasí

Meteoradar

RevolverMaps


Mail list
Statistiky

Online: 14
Celkem: 979036
Měsíc: 21769
Den: 670