Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodajství

Společný rozhovor prezidenta republiky a předsedy vlády ČR u příležitosti oslav státního svátku České republiky pro Českou televizi  28. října 2018

Světlana Witowská: Vy sám říkáte, že to je velké jubileum, sto let od založení samostatné Československé republiky. Neuvažovali jste o nějakém výjimečném gestu, akci, něčem, co by slušelo takovému významnému jubileu, pane prezidente?

Miloš Zeman: Naopak, já si myslím, že my, paní Witowská, děláme jednu základní chybu, a sice že se soustřeďujeme na nějaké výročí, na jeden jediný den, a zapomínáme na to, co bylo po něm. Jinými slovy, já vyznávám pojímání historie jako intervalu, nikoli jako bodu. Příklad, po sovětské okupaci následovala kapitulace našeho vedení v Moskvě, pan premiér se mnou nesouhlasil, když jsem použil drsný výraz, že se tam to vedení podělalo, ale nezapomeňte, že ta kapitulace pokračovala i tehdy, když se to vedení vrátilo z Moskvy. Nebo jiný příklad, po Mnichovské dohodě byla takzvaná druhá republika a tam vyvřela ta největší špína z této společnosti, antisemitismus, uštvání Karla Čapka a mohl bych pokračovat dál a dál, kolaborace stručně řečeno. A poslední příklad, abych nebyl příliš dlouhý, víte, já jsem komunistům na jejich sjezdu říkal, váš Vítězný únor byl ve skutečnosti prohraný únor, a oni se netvářili příliš nadšeně. Ale víte, proč byl prohraný? No protože komunisté získali monopol moci a každý monopol vede k degeneraci, v byznysu stejně tak jako v politice. A ten nejhorší okamžik byl, když komunisté krátce po únoru zrušili svobodné volby a zavedli jednotnou kandidátku Národní fronty.....

Světlana Witowská: Po tomhle projevu nastalo čtyřicet let komunistické zvůle, kdy lidé končili na popravištích, v lágrech, nesměli studovat, cestovat, přišli o majetek. Pane prezidente, jak je možné, že někteří lidé na tuhle dobu ještě pořád vzpomínají s nostalgií?

Miloš Zeman: Já se tomu sice občas taky divím, protože jsem sám dvacet let nemohl ani publikovat ani pracovat ve svém oboru, a nestěžuju si, nejsem lítostivý. Jsem rád, že je tady svoboda, a jsem spokojený. Ale pokusím se to lidsky pochopit. A teď Vám nabídnu vysvětlení, se kterým možná nebudete souhlasit. V podstatě počet voličů komunistické stany klesá, to všichni víme, a většinou jsou to starší až staří lidé. A teď si uvědomte, že v podstatě tito lidé žili v tom režimu, a teď je nutíte, aby se vlastně vzdali svého minulého života, aby ho popřeli. A vy už nemáte sílu, protože nejste mladý, nebo alespoň ve středním věku, vy už nemáte sílu se adaptovat. A tak, to je nostalgie. A to je odpověď na Vaši otázku, nostalgie. Chcete-li, sentimentalita.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Váš pohled na to, jak je to možné, že někteří lidé na tu dobu, kdy Češi dělali Čechům šílené a kruté věci, vzpomínají s nostalgií.

Andrej Babiš: Tak já bych to viděl, že tam byly dvě období. To období do roku, do pražského jara bylo skutečně kruté. To bylo strašné, vraždili se lidi, absolutně nepřijatelné, mučili odpůrce režimu. Potom přišlo pražské jaro, byla nějaká naděje, potom zase přišly ruské tanky, které to rozbily. No ale já taky jako souhlasím s panem prezidentem, že asi to má nějakou souvislost s mládím, nějaké vzpomínky na některé věci, na které možná někteří lidé vzpomínají v dobrém. Možná, že to byla jiná doba, kdy vlastně všichni víceméně měli podobný nějaký životní standard. Takže, bylo tam samozřejmě strašně moc negativ a ta doba nás poznamenala velice negativně z hlediska ekonomiky a hospodářství a malých firem.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Vy jste teď v září v Německu prohlásil, tak měli komunistickou stranu po revoluci zakázat, když Vám kritici vyčítali, že se teď Vaše vláda o hlasy komunistů opírá. Kdybyste byl tehdy politikem, po revoluci a měl šanci hlasovat pro postavení KSČ mimo zákon, udělal byste to?

Andrej Babiš: Naštěstí jsem nebyl politikem, dokonce jsem tady ani nebyl. No, já to těžko můžu posoudit, byla to nějaká doba.

Světlana Witowská: Tak zažil jste tu dobu sám.

Andrej Babiš: Já myslím, že Václav Havel k tomu přistupoval tak, že nejsme jako oni, takže byl to nějaký kompromis. Mě samozřejmě štve to, že mně vyčítají, vždycky je to první otázka ze zahraničí, že my máme nějakou vládu s komunisty. Nemáme žádnou vládu s komunisty. Dnešní KSČM je úplně jiná, než ta KSČM předrevoluční, takže to je normální…


Světlana Witowská: A kdyby dnes někdo přišel s návrhem postavit KSČM mimo zákon?

Andrej Babiš: Ale dneska je to nesmysl přece. To je úplně něco, to se nedá porovnat ty strany, předrevoluční komunistická strana a dnešní. To je něco úplně jiného. Volí si předsedu, není tam žádná diktatura nebo jenom úzká skupinka, chovají se jako standardní politická strana, mají svoje voliče. A samozřejmě nám se vyčítá, že jsme, a já myslím, že my jsme měli termín od pana prezidenta. Já jsem měl termín sestavit vládu do konce června, a pokud ostatní nechtěli, no tak my jsme nakonec rádi, že nás jednorázově vlastně komunistická strana podpořila, ale nemají na tu vládu žádný vliv a nejsou s námi ve vládě. A my jsme jim ani nevyhověli, různé ty vlastně názory…

Světlana Witowská: Ale hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Prosím?

Světlana Witowská:
Hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Ale s námi hlasují Piráti i ostatní.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

Intibovo okienko 31 - O současné politické situaci v ČR

18. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Boje v Novorusku - minomety a dělostřelectvo

18. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Gorlovka neustále "skáče" pod přílety min a dělostřelecké munice. Ve 22:30 ostřel západní linie fronty velmi aktivně, sever města (obyvatelé) jako vždy v krytech. Téměř čtyři dny bez přestávky probíhají boje na gorlovském směru.

Ve 22:56 msk. začal palně-minometný boj v Kalinovu (LNR).

Když psali tuto svodku, tak do Gorlovky přiletělo 20 kusů tankové munice. K boji se připojila těžká obrněná technika (západní linie fronty).

Горловка продолжает «прыгать» от прилетов мин и снарядов артиллерии. В 22:30 обстрел западной линии фронта очень активно, север города как всегда в убежище. 4 суток почти без прирывно идут бои в Горловском направлении.

С 22:56 Калиново ЛНР начался стрелково-минометный бой.

Пока писали эту сводку в Горловку прилетело штук 20 снарядов танка. К бою подключилась тяжелая бронетехника(Западная линия фронта)

 

https://goves.net/news/1746-boi-v-novorossii-minomety-i-arta.html

 

 

Donbas dnes: Kyjev připravuje odvetu za Gorlovku, fejkové „vítězství“ VSU nad LNR.

18. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Velení silové operace VSU ohrozilo konání naplánované návštěvy Porošenka na Donbase. V LNR odhalili podrobnosti fejkového vítězství ukroparmy. Poslední zprávy Novorossie v přehledu Federální zpravodajské agentury.

Velitel Operace spojených sil (OSS) připravuje odvetu za Gorlovku.
Kvůli posledním neúspěchům VSU na frontách DNR začala centra informačně-psychologických operací VSU (IPSO) horlivě pracovat na vylepšení image nového velitele silové operace, Sergeje Najeva.
Jsou proto prováděny instruktáže novinářů ukropských telekanálů centry IPSO. Hlavním úkolem je nivelizovat informační pozadí, které vzniklo kolem ztráty pozic pod Gorlovkou a neodůvodněných ztrát ukroparmy v průběhu neúspěšných útoků.

Na operativním velení DNR informovali, že je ohroženo konání naplánováné návštěvy Petra Porošenka v zóně konfliktu v doprovodu amerických kurátorů z důvodu neúspěchu operace pod Gorlovkou. Z tohoto důvodu Najev vynadal veliteli operativně-taktického uskupení Vostok, generálu Krasnookovi a veliteli 24. brigády, plukovníku Gudzjovi. Hlavní příčina – neschopnost vést aktivní operace a zbytečné vyplýtvání celého vagonu tankové a dělostřelecké munice.

Operativní svodka
Za uplynulých 24 hodin VSU celkem 27-krát porušily režim příměří a aktivně použily výzbroj zakázanou minskem.
Ukrop nanesl údery po 14 osídlených místech republik Donbasu.
V důsledku ostřelování Dzeržinska byl zraněn civilista, v osadě Široká Balka v gorlovském okrese byly vážně poškozeny tři soukromé domy.
Za uplynulých 24 hodin VSU vystřílely po území DNR a LNR kolem 600 kusů munice.

FakeNews ukropských médií.
V tu samou dobu, kdy síly 54. a 24. brigády ukroparmy zvítězily pod Gorlovkou, operativně-taktická skupina Luhansk uspořádala „ohnivý déšť“ vojákům Národní milice LNR u osady Želobok.

 

https://mediarepost.ru/novorossiya/180537-donbass-segodnya-kiev-gotovit-revansh-za-gorlovku-feykovaya-peremoga-vsu-nad-lnr.html

 

 

 

Ukropi jsou zavření v kotli pod Gorlovkou a dožadují se evakuace z Čigarů

18. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Nehledě na všechna prohlášení velení Operace spojených sil (OSS), útok ukropagresorů na DNR nebyl korunován úspěchem. Ukroparny požádala o možnost evakuace z Čigarů.

Jak informuje „Informační skupina Novorossie“ (GOVES), agresoři z 24. brigády VSU se nacházejí v těžké situaci. Zásoby munice a potravin docházejí. Ukropnáckové žádají o možnost evakuace, protože sami opustit obsazené území nemohou, jsou obklíčeni silami odporu Donbasu.

„Od chvíle, kdy obsadili osadu Čigari, už spotřebovali munici, potraviny a léky. Odejít z osady sami nemohou, protože všechna strategická návrší jsou obsazena vojáky OS DNR“, - informuje skupina rychlého nasazení.

Avšak velitel tzv. OSS, Sergej Najev, pokračuje v informování prezidenta Ukrajiny Porošenka o úspěšně naplánované a provedené operaci. Přitom se vůbec nechystá ani poslat pomoc do Čigari ani vytáhnout své podřízené z bryndy.

Připomeňme, že před několika dny se ukropnáckové pokusili vylepšit své pozice na gorlovském směru. Jejich útočná akce však nebyla korunována úspěchem. Síly opolčení Donbasu se agresorům postavily na odpor a tito ztratili 9 vojáků a 5 bylo zraněno. Ukrové museli ustoupit a přitom ztratili jednu ze svých strategických pozic jižně od chatové osady Čigari.

 

https://mediarepost.ru/novorossiya/180587-vsu-popali-v-kotel-pod-gorlovkoy-trebuyut-evakuacii-iz-chigarey.html

 

 

Донбасс. Оперативная лента военных событий 15.05.2018 ..

18. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Оперативная информация с фронтов ДНР и ЛНР, военные сводки от Вооруженных сил Новороссии
 
 
 

Ešte raz a pomaly pre menej chápavých:

18. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Slovenská vláda vytvorila orgán, ktorý bude presadzovať medzinárodné záväzky vyplývajúce z programu OSN Agenda 2030. Súčasťou tohto programu je aj presadenie migrácie.
 
 
 
 

Češi? Pracují málo, ale dost mluví!

17. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Prezident Evropské komise Jean-Claude Juncker na konferenci v italské Florencii zaútočil na země, jež označil jako členské „na částečný úvazek“, které pokračují v oddělování uvnitř bloku EU. Uvedl také, že nový dlouhodobý rozpočet musí odrážet velké ambice a evropskou solidaritu. V projevu, v němž se zmínil i o migrační krizi, sice konkrétně nejmenoval, ale bylo zřejmé, které státy má na mysli.

https://www.expres.cz/jean-claude-juncker-evropska-unie-projev-florencie-f85-/zpravy.aspx?c=A180514_213457_dx-zpravy_neos

 

Fatální omyl podporovatelů vojenských misí

17. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Prezident Zeman, ministryně obrany Šlechtová a mnoho dalších politiků obhajují naše vojenské mise argumentem, že tyto nás chrání před migrací a terorismem.

Položme si však otázku, nepřispívají spíše vojenské intervence Západu k šíření chaosu, neradikalizují některé obyvatele dotčených zemí a nejsou vlastně příčinou uprchlických vln? Vezměme si to po řadě.

Zdroj: https://alesmerta.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=662987&x=socialky_facebook_c

 

 

 

KSČM může potopit vznikající vládu Andreje Babiše

16. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

KSČM může potopit vznikající vládu Andreje Babiše, na stole komunistů se objevily požadavky alternativy na skoncování s navyšováním počtů českých žoldáků v amerických misích pod hlavičkou NATO ve světě! Náhlá změna postojů KSČM vyplývá z děsivé analýzy volební dynamiky, která ukazuje, že komunisté ztrácí voliče stejně jako ČSSD! Hamáček i Babiš jsou v šoku, tohle nečekali!............................

 

Vzdor-strana práce odmieta rehabilitačné pobyty na Slovensku pre vojakov Spojených arabských emirátov bojujúcich v Jemene

16. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Slovenský premiér Pellegrini sa nedávno stretol s ministrom vnútra Spojených arabských emirátov šejkom Saifom Bin Zayeda Al Nahyana a dohodol s ním, že Slovensko spustí rehabilitačný program a služby pre vojakov Spojených arabských emirátov, ktorí bojujú v Jemene a tiež, že obe naše krajiny začnú spolupracovať aj v oblasti zbrojárskeho a leteckého priemyslu. Musíme si jasne povedať, že Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty a Katar sú hlavné krajiny, ktoré napadli susedný Jemen, kde bojujú proti bojovníkom z radov šítskych Húsiov. ...............................

 

Konec „opičího procesu“ s pedagogem a bývalým předsedou Bloku proti islámu Martinem Konvičkou

16. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Konec „opičího procesu“ s pedagogem a bývalým předsedou Bloku proti islámu Martinem Konvičkou; na FB jen obrazně napsal: pokud vstoupíme do politiky, vyhrajeme volby, vás, muslimové, nameleme do masokostní moučky..............................

 

Krymský most slavnostně otevřen, Ukrajina odpovídá zadržením novinářů

16. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

V. Putin dnes poděkoval stavitelům mostu, usedl za volant náklaďáku Kamaz, řekl okřídlené Gagarinovo "Tak jedeme!" a pak ujížděl nad Černým mořem do Krymu. Tam se pozdravil s ostatními budovateli a následoval koncert. ..........

 

Okamurova břitva

16. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Nedílnou součástí marakéšského dokumentu ve věci „konečného řešení otázky evropských národů“ je i „boj proti xenofobii, rasismu“ – tedy boj proti jakémukoli odporu evropských národů.
Dne 2. května 2018 Babišova vláda v demisi rukou ministra vnitra za ANO Lubomíra Metnara odsouhlasila Marakéšskou kapitulaci (nazývejme věci pravými jmény, nehrajme si na politicky korektní blábolení „politiků“ a „intelektuálů“), „dohodu“ evropských a afrických vlád na podporu masové migrace Afričanů do Evropy....................

 

«Вопрос — Ответ» от 14 мая 2018 г.

16. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Русские все знали!!Солнце и Луна

16. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

LABUTÍ PÍSEŇ KSČM. X. sjezd komunistů = Labutí píseň KSČM?!

16. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

(Labutí písní je nazýván zpěv, kterým se labuť loučí se životem a poté umírá – pozn. RSP)

Reagoval jsem na původní článek v SP, který měl název – KSČM: Kolaps nebo už agonie? – (autor Miroslav Starý), ve kterém jsem napsal, že nejsem takový pesimista jako autor článku a myslím si, že na mimořádném sjezdů KSČM bude více poctivých komunistů než politických vyžírků v placených funkcích na ÚV, KV i OV KSČM, o jejíchž setrvání ve funkcích a o jejíchž měsíčních mzdách rozhoduje předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. Bohužel, nyní musím napsat, že jsem se velice, ale velice mýlil, čím se také tímto omlouvám autoru článku, že jsem jeho slovům dost nevěřil. ........................

 

Tiskové prohlášení Velvyslanectví Státu Palestina v České republice

16. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

V reakci na zločiny izraelských okupačních sil spáchaných na pokojných palestinských demonstrantech včera, dne 14. května 2018, při příležitosti sedmdesátého výročí Nakby – národní katastrofy palestinského lidu, kteří požadovali uplatňování rezoluce OSN č. 194, zaručující jim právo na návrat do svých domovů, z nichž byli vyhnáni, Velvyslanectví Státu Palestina konstatuje následující:

- Izrael, jako okupační moc nese plnou právní a politickou odpovědnost za spáchané masakry, jejichž obětmi se stalo 60 civilistů včetně 6 dětí a invalidy upoutaného na vozík a 2771 zraněných..............................

 

Čech přijatý Asadem: Izraelská politika je rasistická a genocidní, český souhlas s ní je katastrofa

16. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Ke včerejšímu masakru palestinských obyvatel izraelskou armádou se v rozhovoru vyjádřil i Martin Peč, člen zahraniční komise Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska, české členské organizace Světové odborové federace.

Jaké je stanovisko Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska ke včerejšímu masakru?

Samozřejmě odmítáme včerejší masakr, provedený izraelskými jednotkami. K tomu se nedá mlčet. A kdo tak činí, ten je komplic tohoto kriminálního režimu. Samozřejmě, k izraelským zločinům proti lidskosti bychom vydávali prohlášení denně. A mělo by to smysl, věřte mi. Režimní média vědomě informují tak o tisícině zločinů, které apartheidní režim páchá proti původnímu obyvatelstvu, potažmo proti arabským národům regionu. A toto musí zaznít z české strany, že Izrael je viníkem řady zločinů proti lidskosti, že se z nich těší, že si sionisté uspokojují svoji nadřazenost a sadistickou náturu a že tato entita působí doslova jako sněť celého regionu.

Stanovisko třídních odborů je zřejmě nejradikálnější v českém prostoru  . . . . . . . . . .

 
 

Unikly informace o bouřlivém jednání o vládě.

16. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM) nechává občany nahlédnout pod pokličku a ukazuje, jak komunisté vyjednávají s premiérem Andrejem Babišem o toleranci jeho vlády. Zdá se, že to pořádně bublá nejen v ČSSD. Také u komunistů to při jednáních o toleranci vlády pořádně jiskří.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Trable-u-KSCM-Unikly-informace-o-bourlivem-jednani-o-vlade-Nekteri-soudruzi-nadavali-Filipovi-535775

 

Dolejš nemluví naším jménem

16. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Jiří Dolejš se nadále aktivně vyjadřuje v médiích a přivlastňuje si právo mluvit za komunisty. Za komunisty, kteří nejsou organizovaní v politické straně KSČM jistě mluvit nemůže a věříme, že většina z nich by se s názory Ing. Dolejše zcela jistě neztotožnila. Je otázkou, na kolik má právo mluvit i za ty, kteří jsou v KSČM organizováni. Povolební debakl a sled následujících událostí, ať se jednalo o konference či samotný sjezd ukázaly, že ani členská základna Jiřího Dolejše nepodporuje. To, že se dostal dosavadní místopředseda strany na její sjezd ne jako delegát, ale jako pouhý host - vypovídá o mnohém.

http://www.ksm.cz/nazory-polemika/dolejs-nemluvi-nasim-jmenem.html

 

KK – diskuse na 2. zasedání ÚV dne 12. května 2018

14. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Soudružky, soudruzi,

   Jen několik drobných, krátkých poznámek.

   Máme tři týdny po sjezdu, a že by vyvolal nějaký velký zájem veřejnosti, kromě povrchních komentářů médií, se říct nedá...................

 

ANALÝZA Kateřiny Perknerové: Komunisté pozvedli prapor, vláda jistá není

14. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

To, co se ještě v pátek v poledne jevilo velmi nadějně a odpoledne realisticky, v sobotu večer získalo nádech marnosti. Poslanecký klub hnutí ANO všemi hlasy (byť se nedostavilo téměř dvacet ze 78 členů) schválil návrh vládního programového prohlášení a koaliční smlouvy s ČSSD.
Zdroj: https://www.denik.cz/komentare/analyza-kateriny-perknerove-komuniste-pozvedli-prapor-vlada-jista-zdaleka-neni-20180514.html

https://www.denik.cz/komentare/analyza-kateriny-perknerove-komuniste-pozvedli-prapor-vlada-jista-zdaleka-neni-20180514.htmlhttps://www.denik.cz/komentare/analyza-kateriny-perknerove-komuniste-pozvedli-prapor-vlada-jista-zdaleka-neni-20180514.html

 

Rothschildova nadace “Hanadiv” poskytla grant Karlově univerzitě za více než 7 milionů korun

14. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Už nebudeme muset přemýšlet. Ani ověřovat!

14. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

K tomu by zřejmě s radostí dospěla Evropská komise, neboť předložila návrh opatření v boji proti šíření dezinformací na internetu Do července by jako první krok online platformy měly vytvořit a dodržovat společný kodex zásad. Dokonce komise určí síť cenzorů, které nám budou říkat, co je pravda a co není. Tyto pak bude EU podporovat. Zkrátka – dostanete informaci, nad kterou už nebudete muset přemýšlet.......

http://konecna.cz/uz-nebudeme-muset-premyslet-ani-overovat/

 

Na severní Moravě nemusí být drahá voda

14. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Chcete platit za vodu až o 30 až 40 procent méně? Ano, třicet až čtyřicet procent je zisková marže koncernu, kterou platíme zbytečně, protože nám českou vodu prodávají cizinci. Takto to být nemusí nejen ve Frýdku-Místku, ale i na celé severní Moravě.........

http://www.nasefrydeckomistecko.cz/zpravy-31/na-severni-morave-nemusi-byt-draha-voda

 

Reportáž od doněckých zpravodajů. Nenadálý pokus VSU o útok pod Gorlovkou

13. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Ukrop ztratil návrší pod Gorlovkou a obsadil osadu Čigari. Pokusil se dostat do Nikitovského okresu Gorlovky v počtu dvou čet, který se ukázal být neúspěšným a ukrop ztratil jednu z důležitých pozic v dané zóně. Náckové se snažili napravit svůj neúspěch, a proto se nevrátili na své pozice, ale zastavili se v prostoru mezi pozicemi, v chatové osadě, kterou místní nazývají Čirigi. Tam se ukrop pokuší udržet a používá místní civilní obyvatelstvo jako živý štít.

Během pokusu o průlom měli náckové ztráty – 9 mrtvých a 5 zraněných.

 

 
Fotografie důsledků dnešního ranního ostřelování školy-internátu v Gorlovce. Při ostřelování byla zraněna na jiném místě v Gorlovce 15-letá dívka.
 
 
 
 

V poslední době mě kupodivu začal bavit mediální škvár Economia

13. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Kdyby dnes Orwell žil, určitě by po milionech mrtvých v Koreji, Vietnamu, Iráku a po zločineckém humanitárním bombardování Srbska napsal další Farmu zvířat, nyní s názvem Farma amerických prasat…

V poslední době mě kupodivu začal bavit mediální škvár Economia dámského krejčího Bakaly; už nezvracím nad Hospodářskými novinami, ale naopak jejich hoaxy, dezinformace a polopravdy využívám k popisování skutečné pravdy.
 
Žurnalistickým nýmandům totiž stačí jen napsat klišé „orwellovský systém“, jako by právě George Orwell, vlastním jménem Eric Arthur Blair, (1903 – 1950) byl dle Bakalových poskoků synonymem zla. Ve skutečnosti to byl novinář a jako bojovník na straně republikánů se účastni španělské občanské války, během níž pracoval pro BBC . . . . . . . .
 
 

Lidovým domem otřásá skandál místopředsedy Jaroslava Foldyny

13. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Lidovým domem otřásá skandál místopředsedy Jaroslava Foldyny, který si dovolil uctít památku Rudé armády spolu s Nočními vlky, aktivistu Peszynského překřtil na Pičinského, dobytkům se prý omlouvat nebude a vyzval k navrácení Kosova Srbsku! Uvnitř ČSSD to vře, Foldyna prý svými výroky přiklání stranu k Zemanovi a SPD. Předseda Hamáček je slabý, Foldyna ho do roka může nahradit v pozici předsedy strany!.............

 

Tajné záběry bojového využití Čeburašky proti VSU

13. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Ukrům není do smíchu: DNR se vybavila raketovými vojsky. Na videu jsou zveřejněny záběry bojového využití legendárních RS30 Čeburaška a Sněhová vločka, které byly vyrobeny Vojenským průmyslovým komplexem (VPK) DNR. Video na svém telegram-kanále umístil zpravodaj Semjon Pegov, podle PolitNavigatora. Jak tento informoval, v Doněcku se konala výstava úspěchů VPK, kde bylo možno uvidět legendární RS30 Čeburaška a Sněhová vločka, kterých se bojí VSU.
 

Video 1.: Čeburaška v akci :

Video 2.: Výstava úspěchů VPK

 

Video od zpravodaje Jurije Koťonka. „STŘÍLEJÍ PO NÁS MUNICÍ NATO“.

13. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Andrej Kuzin – náčelník štábu 2. praporu (Pjatnaška) pluku speciálního nasazení (SpN) OS DNR – o situaci na přední linii obrany DNR pod Doněckem; o přímé a nepřímé účasti vojáků NATO při ostřelování osídlených míst Donbasu a o bojových akcích. SHRNUTÍ OBSAHU VIDEA:
Na videu je řečeno, že ukrop se aktivizoval, provádí průzkum bojem, ale ne aktivně, jen provokuje, aby opolčení odpovídal a střílí po viditelných cílech. Používá minomety, palné zbraně, granátomety. Na pozice ukropů přibyla nová technika, připravují se k útoku.
Na pozicích VSU jsou přítomny jednotky pravidelné armády. Na jiných částech fronty jsou kromě ukroparmy přítomny i naziprapory, které provokují tvrdé střety.

Vojska NATO – nejsou vidět, jelikož není vidět nikdo, kdo by měl poznávací znaky některé země NATO na uniformě. Lze hovořit jen o natovské munici a výzbroji. Zbraně už ukrop nepoužívá ukrajinské, ale natovské a to útočné. Munice je téměř výhradně natovská, tj. miny, granáty. Taktika ukropa se změnila v neprospěch opolčení.