Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodajství

Společný rozhovor prezidenta republiky a předsedy vlády ČR u příležitosti oslav státního svátku České republiky pro Českou televizi  28. října 2018

Světlana Witowská: Vy sám říkáte, že to je velké jubileum, sto let od založení samostatné Československé republiky. Neuvažovali jste o nějakém výjimečném gestu, akci, něčem, co by slušelo takovému významnému jubileu, pane prezidente?

Miloš Zeman: Naopak, já si myslím, že my, paní Witowská, děláme jednu základní chybu, a sice že se soustřeďujeme na nějaké výročí, na jeden jediný den, a zapomínáme na to, co bylo po něm. Jinými slovy, já vyznávám pojímání historie jako intervalu, nikoli jako bodu. Příklad, po sovětské okupaci následovala kapitulace našeho vedení v Moskvě, pan premiér se mnou nesouhlasil, když jsem použil drsný výraz, že se tam to vedení podělalo, ale nezapomeňte, že ta kapitulace pokračovala i tehdy, když se to vedení vrátilo z Moskvy. Nebo jiný příklad, po Mnichovské dohodě byla takzvaná druhá republika a tam vyvřela ta největší špína z této společnosti, antisemitismus, uštvání Karla Čapka a mohl bych pokračovat dál a dál, kolaborace stručně řečeno. A poslední příklad, abych nebyl příliš dlouhý, víte, já jsem komunistům na jejich sjezdu říkal, váš Vítězný únor byl ve skutečnosti prohraný únor, a oni se netvářili příliš nadšeně. Ale víte, proč byl prohraný? No protože komunisté získali monopol moci a každý monopol vede k degeneraci, v byznysu stejně tak jako v politice. A ten nejhorší okamžik byl, když komunisté krátce po únoru zrušili svobodné volby a zavedli jednotnou kandidátku Národní fronty.....

Světlana Witowská: Po tomhle projevu nastalo čtyřicet let komunistické zvůle, kdy lidé končili na popravištích, v lágrech, nesměli studovat, cestovat, přišli o majetek. Pane prezidente, jak je možné, že někteří lidé na tuhle dobu ještě pořád vzpomínají s nostalgií?

Miloš Zeman: Já se tomu sice občas taky divím, protože jsem sám dvacet let nemohl ani publikovat ani pracovat ve svém oboru, a nestěžuju si, nejsem lítostivý. Jsem rád, že je tady svoboda, a jsem spokojený. Ale pokusím se to lidsky pochopit. A teď Vám nabídnu vysvětlení, se kterým možná nebudete souhlasit. V podstatě počet voličů komunistické stany klesá, to všichni víme, a většinou jsou to starší až staří lidé. A teď si uvědomte, že v podstatě tito lidé žili v tom režimu, a teď je nutíte, aby se vlastně vzdali svého minulého života, aby ho popřeli. A vy už nemáte sílu, protože nejste mladý, nebo alespoň ve středním věku, vy už nemáte sílu se adaptovat. A tak, to je nostalgie. A to je odpověď na Vaši otázku, nostalgie. Chcete-li, sentimentalita.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Váš pohled na to, jak je to možné, že někteří lidé na tu dobu, kdy Češi dělali Čechům šílené a kruté věci, vzpomínají s nostalgií.

Andrej Babiš: Tak já bych to viděl, že tam byly dvě období. To období do roku, do pražského jara bylo skutečně kruté. To bylo strašné, vraždili se lidi, absolutně nepřijatelné, mučili odpůrce režimu. Potom přišlo pražské jaro, byla nějaká naděje, potom zase přišly ruské tanky, které to rozbily. No ale já taky jako souhlasím s panem prezidentem, že asi to má nějakou souvislost s mládím, nějaké vzpomínky na některé věci, na které možná někteří lidé vzpomínají v dobrém. Možná, že to byla jiná doba, kdy vlastně všichni víceméně měli podobný nějaký životní standard. Takže, bylo tam samozřejmě strašně moc negativ a ta doba nás poznamenala velice negativně z hlediska ekonomiky a hospodářství a malých firem.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Vy jste teď v září v Německu prohlásil, tak měli komunistickou stranu po revoluci zakázat, když Vám kritici vyčítali, že se teď Vaše vláda o hlasy komunistů opírá. Kdybyste byl tehdy politikem, po revoluci a měl šanci hlasovat pro postavení KSČ mimo zákon, udělal byste to?

Andrej Babiš: Naštěstí jsem nebyl politikem, dokonce jsem tady ani nebyl. No, já to těžko můžu posoudit, byla to nějaká doba.

Světlana Witowská: Tak zažil jste tu dobu sám.

Andrej Babiš: Já myslím, že Václav Havel k tomu přistupoval tak, že nejsme jako oni, takže byl to nějaký kompromis. Mě samozřejmě štve to, že mně vyčítají, vždycky je to první otázka ze zahraničí, že my máme nějakou vládu s komunisty. Nemáme žádnou vládu s komunisty. Dnešní KSČM je úplně jiná, než ta KSČM předrevoluční, takže to je normální…


Světlana Witowská: A kdyby dnes někdo přišel s návrhem postavit KSČM mimo zákon?

Andrej Babiš: Ale dneska je to nesmysl přece. To je úplně něco, to se nedá porovnat ty strany, předrevoluční komunistická strana a dnešní. To je něco úplně jiného. Volí si předsedu, není tam žádná diktatura nebo jenom úzká skupinka, chovají se jako standardní politická strana, mají svoje voliče. A samozřejmě nám se vyčítá, že jsme, a já myslím, že my jsme měli termín od pana prezidenta. Já jsem měl termín sestavit vládu do konce června, a pokud ostatní nechtěli, no tak my jsme nakonec rádi, že nás jednorázově vlastně komunistická strana podpořila, ale nemají na tu vládu žádný vliv a nejsou s námi ve vládě. A my jsme jim ani nevyhověli, různé ty vlastně názory…

Světlana Witowská: Ale hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Prosím?

Světlana Witowská:
Hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Ale s námi hlasují Piráti i ostatní.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

Izrael je projekt Rotschildů a nacistických kolaborantů, tvrdí severokorejský dokument

12. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Titulek může být zavádějící, protože video je ze zásadního novozélandského dokumentu. Pohled na svět očima běžného Severokorejce z něj ale dělá unikátní a kritické dílo, které nemá v současnosti obdoby. Jedná se o dvacetiminutový sestřih z filmu Propaganda a bez nadsázky můžeme říct, že je nejdůležitějším filmem 21. století. Měl by jej vidět povinně každý
 

Tato část dokumentu se věnuje genocidní politice Izraele od jeho vzniku až po současnost. Otázka Palestiny je u nás tabuizována a vyvražďování původního obyvatelstva, osvobozenecký boj záměrně překrucován sionistickými a režimními médii.

Celý film najdete ZDE :

PROPAGANDA (film optikou KLDR) 2012, CZ titulky

 
 
 

Донбасс. Оперативная лента военных событий 09.06.2018 ..

12. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

RUSKO JE PŘIPRAVENO K OPERACI: „DONUCENÍ KYJEVA K MÍRU“. V ARMÁDĚ RF VYJMENOVALI VARIANTY SCÉNÁŘE

12. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Vysoce postavené osoby Ruska nejednou daly na srozuměnou kyjevské juntě, že obnovení bojových akcí v plném měřítku, které hrozí genocidou civilního obyvatelstva Donbasu, je „červenou čarou“, jejíž překročení přinutí Moskvu přijmout opatření, která zastaví agresi a ochrání životy lidí.

Jaká opatření konkrétně? To byla jedna z hlavních zápletek posledních let. Experti, kteří posuzovali tuto otázku, se shodli na myšlence, že nejpravděpodobněji to bude oficiální uznání suverenity LDNR, předání výzbroje, nutné k jejich sebeobraně a pomoc dobrovolníků.

Jako druhá varianta se ukázalo možné provedení operace zaměřené na donucení k míru podle scénáře Jižní Osetie nebo její odlehčená varianta s použitím pouze VKS (Vzdušných a kosmických sil RF). Cílem všech možných odpovědí bylo vykázání agresora z území Donbasu. Ale po jakou hranici? Většina se shodla na tom, že do administrativních hranic bývalých oblastí Luhanské a Doněcké.

Ale prezident Ruska dost konktérně načrtnul formát a přibližné hranice možné Operace pro přinucení k míru (OPM), jestliže Kyjev donutí Moskvu jej provést. ..............................

 

Vládní úřad USA nazval vylodění spojenců v Normandii v roce 1944 příkladem pevných vztahů s Německem

12. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Tisková mluvčí Heather Nauert nazvala vylodění spojenců v Den D příkladem pevných vztahů s Německem.
Řekla to v rámci prohlášení, který bylo načasováno specielně ku přiležitosti 74. výročí zahájení operace spojeneckých vojsk v Normandii proti nacistickému Německu, píše Independent.

„Ohlížeje se na historii, dnes je výročí proslovu, kterým byl vyhlášen Marshallův plán. Zítra je výročí vylodění v Normandii. Máme velmi dlouhou historii a pevné vztahy s německou vládou“, - řekla Nauert.

Připomeňme, že v minulém roce novinář Andrej Babický odhalil extrémní nevědomost a nekompetentnost zvláštního představitele pro Ukrajinu Kurta Volkera.

Je také nutné zmínit, že negramotnost je charakteristická i pro ukrajinskou vládu, kterou obhospodařuje ve skutečnosti Department USA. V únoru se na internetu rozjela diskuse kvůli informačnímu grafu o růstu ukrajinského exportu v roce 2017, který zveřejnil premiér Ukrajiny Grojsman. Podle informace, kterou uvedl Grojsman, exportuje Ukrajina svoji produkci do 223 zemí světa. Mnoho uživatelů sociálních sítí ale poznamenalo, že dnes ve světě existuje jen 197 zemí.
 
 
 
 

https://twitter.com/aliciafoxrocks/status/1004531802931728384?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fnovorosinform.org%2F725233

 

Zacharčenko : Mírotvorci OSN nevyřeší konflikt na Donbase, rozmístění kontingentu v LDNR povede k okupaci

12. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Mírotvorci OSN nepomůžou vyřešit konflikt na Donbase a vpuštění kontingentu na území DNR a LNR bez souhlasu národa – to je intervence a okupace. To včera prohlásil lídr DNR, Alexandr Zacharčenko.

„Tento konflikt je nemožné řešit vpuštěním mírových vojsk. Zde je každý píď země náš. A my nemáme kam odejít. Dělící čára se nachází u letiště. Po nás požadují zabezpečit tříkilometrovou zónu. A musím do města odsunout své jednotky? Toto se nikdy neuskuteční“, - řekl Zacharčenko.

Připomněl také, že v souladu se stanovy OSN, jestliže nesouhlasí obě spolu bojující strany, pak mírotvorci nemají žádné právo vměšovat se do konfliktu. Podle jeho slov v současnosti vlády Doněcké a Luhanské národní republiky podobné návrhy nedostaly, a jestliže mírovou misi rozmístí o své vůli, pak Donbas bude považovat dané jednání jako okupaci a intervenci.

Dál hlava DNR informoval, že na území DNR zástupce OBSE nic nehohrožuje. Prohlásil, že po záminkou, že Misi cosi ohrožuje na území Donbasu, chce Ukrajina rozmístit na území LDNR 40-tisícový kontingent.

„To jsou čtyři plnohodnotné divize. To je více, než má náš první a druhý armádní sbor. …OSN chtějí rozmístit, aby potlačili jakýkoliv odpor v případě útoku Ukrajiny (na LDNR)“, - uzavřel Zacharčenko.

Je nutno poznamenat, že Kyjev se všemi silami domáhá rozmístění mírotvorců OSN na Donbase. Na Ukrajině jsou přesvědčeni, že mírový sbor musí mít co nejširší mandát a musí být rozmístěn na celém území Donbasu až k hranici s Ruskem. Dříve prezident Ukrajiny Porošenko prohlásil, že minské dohody po stránce bezpečnosti není možné zrealizovat bez rozmístění mírových sborů na Donbase.

 


https://nahnews.org/1004507-priznanie-zakharchenko-mirotvorcy-oon-ne-reshat-konflikt-v-donbasse-vvod-kontingenta-v-ldnr-privedet-k-okkupacii?from=push&utm_source=push

 

Porošenko popřel minské dohody

12. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Porošeno prohlásil, že neexistuje žádný minský formát jednání o uregulování situace na Donbase, kderého by se účastnila OBSE, Rusko, Ukrajina a také DNR a LNR. Informoval o tom v průběhu svého vystoupení před studenty Kyjevské národní univerzity Tarase Ševčenka.
Podle názoru Porocha minský formát jednání neexistuje a exprezident Ukrajiny Leonid Kučma, který je zplnomocněným zástupcem Ukrajiny na jednáních Kontaktní skupiny v Minsku, se neúčastní žádného minského formátu jednání.

„Existuje jeden formát – normandský“, - řekl Porošenko.

Připomeňme, že otázka uregulování občanského konfliktu na Donbase je posuzována na setkáních Kontaktní skupiny v Minsku od září 2014. Za tuto dobu přijala Kontaktní skupina tři dokumenty, které upravují kroky ohledně deeskalace konfliktu na Donbase. Nehledě na dohody o příměří, mezi stranami konfliktu pokračují ozbrojené střety.

 

http://prodonbass.ru/10256?utm_campaign=1283936&utm_source=sendpulse&utm_medium=push

 

Putin: Kiev Forces’ Advance In Donbass Region Would Have “Grave Consequences For Ukrainian Statehood”

12. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

On June 7, Russian President Vladimir Putin is participating in the annual Direct Line Q&A session in Moscow. During the session, people have the opportunity to contact him via telephone, text message or social media.

Answering a question about a possible Kiev offensive on the self-proclaimed republics (the DPR and the LPR) in eastern Ukraine while  Russia is hosting the June 14-July 15 soccer World Cup, Putin send a stern warning that any such offensive would have “grave consequences for Ukrainian statehood.”

“I hope that things won’t get to such provocations but if that does happen, I think that it will have very dire consequences for Ukrainian statehood as a whole,” he said.

“What is happening on these territories is, of course, sad. But this, by the way, also says that the current Ukrainian leadership is not able to solve this problem,” Putin said adding that Kiev is trying to solve this problem, “considering these territories its own” and at the same time “organizing a complete blockade of these territories”.

He added that people who are considered as Ukraine’s citizens are subjected to shelling.

“Civilians are suffering – notably, civilians. And now, OSCE representatives record an increase in these attacks by the Ukrainian armed forces. Why do this, when you just need to follow the Minsk agreements? It is simply ridiculous from the point of view of realizing the final result of restoring the territorial integrity of the country. The longer and the further this happens, the worse the situation for Ukraine,” Putin added.

Separately, citing Albert Einstein as saying that the World War IV would be fought with “stones and sticks,” the Russian president said that a World War III would mean the end of civilization and accused the US of undermining the parity that helps avert nuclear conflict.

 

https://southfront.org/putin-kiev-forces-advance-in-donbass-region-would-have-grave-consequences-for-ukrainian-statehood/
 

Egon Erwin Kisch: Kdysi Carskoje Selo

12. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Tento rok 31. března uplynulo 70 let od úmrtí spisovatele, novináře a komunisty Egona Erwina Kische. Kisch byl skutečná legenda, "zuřivý reportér", světoběžník, znalec Prahy a Evropy i z jejich temných stránek, ale také bojovník proti fašismu. Pro svou literární práci a poznání života lidí se účastnil prací zemědělských dělníků na žatecku, přespával v londýnské ubytovně pro bezdomovce, plavil se jako námořník na parníku. Známým je jeho zápas za vstup do Austrálie, aby mohl vystoupit na protifašistické konferenci v roce 1934. Vstup mu byl odepřen na základě nesmyslných antiimigračních zákonů, kde mohl být odepřen vstup každému, kdo neprošel diktátem z libovolného evropského jazyka. Kisch zvládl několik jazyků, ale selhal v případě skotské gaelštiny. Na konec vyhrál soudní bitvu a měl v Austrálii několik veřejných vystoupení. Své zážitky popsal v knize "Přistání v Austrálii". ..............................

 

Angela Merkel zakázala Andreji Babišovi koalici s Okamurovou SPD, napsal německý mainstreamový list

12. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Skandál za bílého dne: Angela Merkel zakázala Andreji Babišovi koalici s Okamurovou SPD, napsal německý mainstreamový list a my přinášíme plný překlad článku! Protektorát Böhmen und Mähren je znovu zpátky, brigádě z Žatce opět velí Wehrmacht (Bundeswehr) a Babiš je v roli pouhého zemského zastupitele před německou státní mocí! Jawohl!

Česká republika má další politický skandál. Německý mainstreamový list Die Tageszeitung totiž přinesl výbušný článek od zpravodajky listu z Prahy Alexandry Mostyn, která napsala článek o jmenování Andreje Babiše podruhé premiérem, ke kterému došlo ve středu v symbolické datum 6.6.2018 na Pražském hradě. Jenže v článku uvedla i neuvěřitelnou a zjevně důvěrnou informaci z vládních a poslaneckých kuloárů. Podle těchto informací byl Andrej Babiš připravený v dubnu jednat o koalici s SPD a KSČM, ale německá kancléřka Angela Merkel mu to během soukromého telefonického rozhovoru zakázala, že Okamurovi se musí vyhýbat, protože je to extrémista a odpůrce Evropské unie. Andrej Babiš podle Mostynové byl po telefonátu úplně jako přejetý, kolegové a spolustraníci na něm viděli, že je úplně vyřízený, že musí jít a vyjednat koalici s ČSSD. Andrej Babiš toto popřel, s Merkelovou prý nikdy o Okamurovi netelefonoval. Samotný telefonát s Merkelovou však nepopírá . . . . . . . .
 

https://aeronet.cz/news/skandal-za-bileho-dne-angela-merkel-zakazala-andreji-babisovi-koalici-s-okamurovou-spd-napsal-nemecky-mainstreamovy-list-a-my-prinasime-plny-preklad-clanku-protektorat-bohmen-und-mahren-je-zpet/

 

Islámská nadace v Praze: „Žena která cizoložila musí být zabita“

12. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Takhle prožívají noci děti z Gorlovky

10. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Koupelna je jedno z nejbezpečnějších míst v domě, po protileteckém krytu…
A tak to jde už pátý rok…

 

https://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_188981

 

Peter Staněk - Čas ako fenomén budúcej spoločnosti

10. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Bývalý elitní zpravodajec promlouvá: Naše armáda by nedokázala ubránit ani město Kolín.

10. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Mír ve světě drží pod krkem určité kruhy, úzká skupina lidí z Ameriky. Se světem cvičí, jak chtějí, a všichni ostatní je poslouchají. To si myslí Olin Jurman, velitel skupiny Pálava, která se za bývalého režimu připravovala na úkol najít na cizím území zbraně hromadného ničení a nahlásit jejich polohu. O tom napsal v knize Špion, v jedné z řady svých knih. Jeho manželka je vnučkou legionáře Františka Prudila. ................https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Byvaly-elitni-zpravodajec-promlouva-Nase-armada-by-nedokazala-ubranit-ani-mesto-Kolin-Vzit-Ukrajinu-do-EU-by-byl-posledni-krok-pred-valkou-539192

 

Výsledek voleb z hlediska jednotlivých stran

10. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Výsledky, které prezentuji, se podstatným způsobem odlišují od nejnovějšího modelu CVVM z přelomu května a června. Je to dáno tím, že model CVVM ukazuje, jak by volby dopadly, kdyby se konaly v době vyhodnocování výsledků průzkumu. Můj model je zaměřen na výsledky, které by byly jednotlivými stranami dosaženy, pokud by byly mimořádné volby v nejbližším možném termínu, půl roku po senátních a obecních volbách v říjnu 2018, tj. přibližně za rok. Pro tuto dobu mně vyšel tento výsledek:.................http://radimvalencik.pise.cz/5806-vysledek-voleb-z-hlediska-jednotlivych-stran.html
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5806-vysledek-voleb-z-hlediska-jednotlivych-stran.html

 

Hybridní propaganda, obchodní válka. Mezi velmocemi právě teď dochází k zásadním změnám, dotknou se i nás.

10. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Vztahy na globální šachovnici se zásadně proměňují. USA, Rusko, Čína a Evropská unie mění své vzájemné vztahy způsobem, jakého by se ještě před pár měsíci nikdo nenadál. Zejména severoatlantické spojenectví USA a EU dostává pěkně zabrat. Průvodcem po dynamických změnách světové rovnováhy je protentokrát profesor Oskar Krejčí. ................

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Hybridni-propaganda-obchodni-valka-Mezi-velmocemi-prave-ted-dochazi-k-zasadnim-zmenam-dotknou-se-i-nas-Priblizuje-profesor-Oskar-Krejci-539374

 

George Soros oznámil ve Spojeném království, že v průběhu několika dní vznikne kampaň za zrušení Brexitu

9. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Jak vyhrát bitvu, která už skončila


George Soros oznámil ve Spojeném království, že v průběhu několika dní vznikne kampaň za zrušení Brexitu. Do vínku kampaně Best for Britain (To nejlepší pro Británii) vložil z osobních prostředků 400 000 £ a celková částka startovního kapitálu kampaně tak tvoří, s příspěvkem jeho nadace OSF, 800 000 £ (zpráva, kterou přinesl The Guardian se trochu liší od zprávy z !Argumentu, ale to není podstatné).
Při té příležitosti se (Soros) nevyvaroval již obvyklých rad jak reformovat Evropské unii korunovaných již po několikáté zveřejněným návrhem založit jakousi obdobu Marshallova plánu, tentokrát pro Afriku ve výši 30 miliard € ročně. Ač jeho návrhy vypadají na první pohled rozumně, obávám se, že se vrací do bitvy, která už skončila.
Ne, že by EU nepotřebovala reformu. Rozhodně není vzornou ukázkou nějaké kontinentální demokratické civilizace. Současná Evropská unie je naopak vzpourou proti tisíciletému vývoji evropských národů a snahou budovat centralizovanou říši shora, čili pravý opak demokratického procesu. Stále častěji lze zaznamenat, když ne odstředivé tendence, tak jakési vyhraňování do bloků. Uražená Británie, východoevropský blok, insolventní Jih a oblast Německé hegemonie, případně státy severského socialismus.
Zapomenuti zůstali Robert Schuman, Alcide de Gasperi a Konrad Adenauer, kteří sjednocenou hospodářskou politikou chtěli odstranit i zárodky konfliktů. Od Mastrichtské smlouvy jsme už jenom uklidňováni, že vstup do Evropského hospodářského společenství nebude mít negativní vliv na suverenitu a demokracii a bude se jednat pouze čistě o vytvoření jednotného trhu a hospodářskou spolupráci. To bylo použito i v návrhu tzv. evropské ústavy, kdy bylo příliš otevřené slovo „federální“, jenž naznačovalo vznik superstátu, vyměněno za slovo „komunitární“, aby ústavu podpořili i ti, kteří jsou proti vzniku jednotného evropského superstátu.
Představa Evropského nadstátu se čím déle, tím více mění v utopii.
Proč je však evropská integrace od svých počátků a ze svého principu nedemokratická?
Existuje zde společný evropský jazyk, společně interpretovaná historie, společná tradice, společné hodnoty, solidarita a společný zájem?

Evropa byla vždy charakteristická tím, že :  . . . . . . . . . . .
 
 

Už mě nebaví pořád dokola psát, že na Tchien-an-men nikdy nebyl žádný masakr

9. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Už mě nebaví pořád dokola psát, že na Tchien-an-men nikdy nebyl žádný masakr tisíců studentů, rozježděných pásy čínských tanků; jak to bylo doopravdy jsem už popsal mnohokrát, že lež má krátké nohy, ale je stonožka .
 

Pravda je jen jedna, proto se může, vlastně musí opakovat donekonečna. Doprčic, tak si to přečtěte, sinoložky z ČT24, co znáte Čínu jen z ponorky a ještě přes kalnou vodu. Když mohou nýmandi obemílat jako kolovrátek své nenávistné lži a výmysly, proč bych nemohl také já opakovat pravdu, kterou přiznala i americká média...? Jak to tedy bylo, presstitutská pohádko?

Nedávno jsem seděl na lavičce na pekingském náměstí Nebeského klidu a naslouchal průvodcům skupin turistů; ten český vášnivě mluvil o tom, jak zde tisíce studentů skončily v krvavém masakru pod pásy tanků.

Ten, co mluvil v angličtině, zase vysvětloval, že nepokoje byly sice násilné, ale diplomatické depeše, které exkluzivně získal list The Daily Telegraph, dávají za pravdu čínské vládě, která vždy tvrdila, že 4. června 1989 nad ránem na náměstí Tchien-an-men odpůrce režimu nezmasakrovala. A měla pravdu…

 

 

http://www.rukojmi.cz/autori/16-bretislav-olser

 

Putin vysvětlil, proč budou Rusové vždy hájit suverenitu

9. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Rusko a její lid vždy budou hájit suverenitu, prohlásil Vladimir Putin v interview pro Čínskou mediální korporaci, jehož fragment vysílala Ústřední televize ČLR.

„Vycházím z toho, že Rusko bude buď suverénní, anebo vůbec nebude. A ruský lid si samozřejmě vždy zvolí to první," řekl Putin.

V interview pro Čínskou mediální korporaci hlava ruského státu dříve řekl, že sankce nedonutí Moskvu k tomu, aby se vzdala ochrany svých zájmů. Vyslovil přitom naději na to, že „zdravý rozum zvítězí, a všechna nezákonná omezení, která škodí rozvoji světové ekonomiky, budou postupně zrušena," a že se vztahy se všemi partnery včetně USA normalizují.

Ve svém projevu na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru koncem května Putin prohlásil, že když dávají Rusku ultimátum, zvolit si suverenitu, nebo přistoupit na určitá omezení, zvolí si vždy to první, protože na miskách vah to jsou „nesrovnatelné substance".

 

https://cz.sputniknews.com/politika/201806067492553-putin-rusko-suverenita/

 

Mise do Pobaltí mají za úkol připravit armády NATO na Guderianův “lesní vpád” do Běloruska

9. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Díky Putinovi a Zemanovi startuje Česko-ruské diskuzní fórum

7. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Jana Petrova

Nepochopení v mnoha otázkách, které dnes existují mezi Čechy a Rusy, má za úkol vyhlazovat Česko-ruské diskuzní fórum. Na jeho vytvoření se v minulém roce v Moskvě dohodli prezidenti Miloš Zeman a Vladimir Putin.

Oficiální místo pro diskuze bylo vytvořeno Memorandem o vzájemném pochopení, které podepsal Moskevský mezinárodní institut mezinárodních vztahů (MGIMO) a český Ústav mezinárodních vztahů. Strany se přitom zavázaly „nepolitizovat" diskuzi. ..................

 

Cesta na frontu

7. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Členové Komunistického svazu mládeže se v květnu zúčastnili solidární mise do Luganské lidové republiky, pořádané Společností přátel LLR a DLR. Uvádíme reportáže z této cesty.

 

Pomalu vstávám a vůbec se mi nechce. Vypínám budík a uvědomuji, co je za den a co nás dnes čeká. Venku za oknem je brzké a chladné ráno. Pomalu končí velitelský čas-zákaz vycházení. Lidé pomalu vstávají a jdou do práce. ...............................................

 

Původní obyvatelé Evropy podlehnou imigrantům

7. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Žalostná demografická budoucnost: Původní obyvatelé Evropy podlehnou imigrantům. Političtí vůdci buďto bezdětní, nebo úchylní. Opakování pádu starověkého Říma? Nikoli. Bude to ještě horší. A všichni víme proč..................................

 

Německo opět povede vojáky do boje proti Rusku

7. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

NATO plánuje vytvořit novou záložní jednotku v Evropě přibližně o síle 30 000 vojáků, která může být uvedena do pohotovosti do 30 dnů.
Jednotka musí být vybavena stovkou stíhaček a lodí. Vedením těchto mnohonárodních sil má být pověřeno Německo.
NATO chce zlepšit svou připravenost v případě útoku Ruska. Aliance plánuje vybudovat novou záložní jednotku o síle zhruba 30 000 vojáků, složenou z národních armád a skládající se v případě potřeby. Jednotka by měla být připravena k nasazení do 30 dnů.
Ministři obrany členských států NATO budou o tom diskutovat příští týden (7. - 8.června) na svém zasedání v Bruselu. Vedoucí představitelé NATO by měli na svém summitu v polovině července přijmout politické prohlášení.
Ve vysokých kruzích NATO bylo řečeno, že "Německo bude hrát vedoucí úlohu" u této nové jednotky.
"Potřebujeme rychleji a rychleji přesouvat velké množství vojáků a vybavení, abychom mohli odrazit útok a efektivně bránit," řekl diplomat NATO. "Iniciativa na vznik nové záložní jednotky přichází z Washingtonu."
V budoucnu chce NATO také zlepšit "vojenskou mobilitu", aby bylo schopno přepravovat těžké vybavení, jako jsou tanky, rychleji, do místa nasazení. To vyžaduje zlepšení infrastruktury, ale také odstranění administrativních překážek a urychlení politických rozhodnutí. Nejenže, jak říkají kruhy NATO, je to nejen o lepší dopravě v rámci Evropy, ale také mezi evropskými a transatlantickými spojenci, jako je Amerika a Kanada. Ministři obrany členských států NATO budou také tuto záležitost projednávat příští týden.
 
 
 
 

Znovusjednocení Koreje ano, ale ne za každou cenu!

7. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Proběhlé setkání nejvyššího představitele Korejské lidově demokratické republiky předsedy Kim Čong Una s jihokorejským prezidentem Mun Če Inem (na demarkační linii v Pchanmundžomu 27. dubna 2018) vyvolalo mnoho nadějí u zastánců politiky jedné i druhé jednající strany v celém světě. Pokrokoví lidé doufají, že zmírnění napětí na Korejském poloostrově zabrání riziku vzniku válečného konfliktu a pomůže hospodářskému rozvoji severní části země a v širších souvislostech přispěje k upevnění odporu proti americkému imperialismu. Oproti tomu zastánci kapitalismu jsou přesvědčeni, že jednání jsou výrazem kapitulace KLDR, která prý krachuje pod tlakem sankcí a nezbývá jí než obnovit kapitalismus a podřídit se panství zahraničního kapitálu a finančních kruhů z jižní části země...........................

 

„Elity postkomunismu“ už prohrávají i volby.

7. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI Značnou část ročníků na startu života čekají existenční dramata, varuje komunista, který nedávno málem vystřídal předsedu Filipa. Většina seniorů před nimi podle něj uniká jen díky bydlení za zlomek tržní ceny, získanému za socialismu. Josef Skála ostře polemizuje i s jinými kánony mainstreamu.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Elity-postkomunismu-uz-prohravaji-i-volby-Tim-vic-papouskuji-pitomosti-strany-valky-rika-Josef-Skala-Az-je-tech-sasku-skoro-lito-538274

 

Karel Marx a jeho výroky o Češích a Slovanech

6. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Uplynulo přesně 200 let od narození významného politického myslitele a filozofa 19.století Karla Marxe. U příležitosti oslav tohoto výročí byla v jeho rodišti, v německém Trevíru odhalena nadživotní Marxova socha a zazněla i slova, jejichž autorem paradoxně nebyl, jak by se dalo očekávat ani komunista, ba ani sociální demokrat, ale politik který vychází z křesťanské pravostředové tradice, předseda evropské komise J.C.Juncker.....................

 
 

Вести недели с Дмитрием Киселевым от 03.06.2018

6. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Raději páchat zločiny a lhát s mocnými, než mít pravdu a trpět s bezmocnými

6. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Poslanci dolní komory parlamentu schválili rozšíření vojenské expanze naší armády. Říká se tomu mise, ale je to jen hra slov, jde o cílenou provokaci, která nás má připravit na eventuální válku. Tu sice nikdo nechce, ale kdyby náhodou... Zachraňujeme tím prý naše spojence. Ve skutečnosti pomáháme stavět národ proti národu, člověka proti člověku. Ale tím prý plníme naše spojenecké závazky.

http://news.e-republika.cz/article4044-Rad%C4%9Bji-pachat-zlo%C4%8Diny-a-lhat-s-mocnymi-ne%C5%BE-mit-pravdu-a-trp%C4%9Bt-s-bezmocnymi

 

Velké volby dopadnou jinak, než dle modelu CVVM

6. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Do "velkých voleb" je ještě hodně daleko. Nejméně rok, resp. květnový termín plus minus měsíc příštího roku. Nejdříve se budou konat volby do Senátu Parlamentu České republiky 5. a 6. října 2018 společně s volbami do zastupitelstev obcí. Tentokrát ovšem budou mít trochu jinou logiku, k čemuž se dostanu v dalším pokračování. I v případě, že se nepodaří Babišův pokus o sestavení vlády, začne příprava případných mimořádných voleb až po nich, a tudíž velké volby se nestihnout dřív než na přelomu jara a léta, i když tento termín není příliš pravděpodobný.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5804-velke-volby-dopadnou-jinak-nez-dle-modelu-cvvm.html
http://radimvalencik.pise.cz/5804-velke-volby-dopadnou-jinak-nez-dle-modelu-cvvm.html

http://radimvalencik.pise.cz/5804-velke-volby-dopadnou-jinak-nez-dle-modelu-cvvm.html

 

DNR DALA UKRAJINĚ ULTIMÁTUM. . Vše je připraveno k symetrické odpovědi - Pušilin

6. 6. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Pušilin se zaměřil na složitou situaci na Donbase, zapříčiněnou každodenním ostřelováním ze strany VSU. Upozornil, že vláda DNR je připravena symetricky odpovědět Kyjevu.

„Vše je připraveno k symetrickým akcím“ – konstatoval Pušilin.

Mluvčí Národního výboru dal ultimátum Kyjevu, ve kterém upozornil na možnost navrácení těžké výzbroje DNR na linii dotyku.

„Jestli Ukrajina v co nejkratší lhůtě nezmění svůj postoj a jestli garanti minských dohod, ta jejich část, která nejvíce ovlivňuje Ukrajinu, nezaujnou aktivnějsí pozici, pak budeme pravděpodobně donuceni vrátit na přední pozice naše jednotky“, - uvedl jeho slova telegram-kanal Inside Donetsk.

 

https://riafan.ru/1063964-vse-gotovo-k-simmetrichnomu-otvetu-dnr-postavila-ultimatum-ukraine