Jdi na obsah Jdi na menu
 


NASTAL ČAS ZAVŘÍT NÁM VŠEM ÚSTA

 

33. ZŘEJMĚ NASTAL ČAS ZAVŘÍT NÁM VŠEM ÚSTA  

02.03.2019  Haló noviny - Monika HOŘENÍ
strana: 3  rubrika: Z domova, 42%

Otázky Haló novin pro místopředsedu ÚV KSČM a kandidáta do Senátu ve volebním obvodu Praha 9 Petra Šimůnka

- Co říkáte středečnímu usnesení Senátu, které vyzývá senátory, aby omezili účast na akcích ČSBS, a to jak centrálních, tak krajských?
Pokud někdo mluví o normalizaci v naší zemi, tak teď nám ji předvádějí někteří senátoři. V době, kdy někteří představitelé měst pootevírají své brány aktivitám sudeťáků, vyvěšují tibetské vlajky a podporují sankce proti Rusku, vzývají banderovce a milují americkou demokracii, je toto rozhodnutí logickým krokem. Zavírají se ústa těm, kteří bojovali za okupace proti fašistům a po roce 1945 bránili mír.
- Svaz podle usnesení horní komory opouští prý původní hodnoty a přiklání se k bývalému režimu. Jak tomu rozumíte?
Jaké to překvapení! Každý mírumilovný člověk musí odsoudit režim, který svým lidem lže a překrucuje historii. ČSBS je tady proto, aby mladým připomínal hrůzy války, a ne ji podporoval. Poté, co pan ministr Petříček ukázal pravou tvář sociální demokracie, její postoj k obraně míru a děsivé směřování zahraniční politiky České republiky, se musí každý pamětník zamyslet i nad nedávnou dobou, kdy Československo na rozdíl od dnešní doby skutečně bránilo světový mír a ideály humanismu. * Byl jste zastupitelem hl. m. Prahy a, jak víme, současná pražská radnice odmítla zapůjčit svazu sál Staroměstské radnice pro shromáždění k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Těžko se na to hledá odpověď. Co vy si o tom myslíte?
Odpověď je už v té otázce. Těžko odpovědět. Já na pražské radnici už nesedím, ale, víte, tomuto rozhodnutí vzhledem ke složení pražské koalice se nedivím. Je ostudné, že si lidé nemohou připomenout události 15. března 1939 právě na Staroměstské radnici, která byla jedním z důležitých center Pražského povstání v květnu 1945 a značně v něm utrpěla. Jen doufám, že současné vedení Prahy nebude odstraňovat pamětní desky obránců Prahy.
- Nemáte pocit, že se jedná o soustředěný útok na ČSBS, který jde od veřejnoprávní televize, přes senátory, některé poslance, místní samosprávy, dokonce i zákaz vystoupení předsedy svazu na významných pietních akcích. Jak nebezpečný je tento trend a čemu ho přičítáte?
Nečekejte od sdělovacích prostředků a některých politiků, že půjdou proti svým sponzorům a mecenášům. Co si můžete myslet o představitelích tohoto státu, když se neštítí ve svých projevech v Lidicích, Ležákách a na dalších místech, kde umírali naši lidé, mluvit o aktivní podpoře Severoatlantické aliance ze strany České republiky? To si pomyslíte, že jste se už asi zcela pomátli, vzpomeňte jen na bombardování Jugoslávie a zvěrstva v Bosně. Já o tom něco vím! Byl jsem tam v roli mezinárodního pozorovatele vyslaného OBSE.
Zřejmě nastal čas zavřít nám všem ústa a ČSBS je pokusným králíkem. Kdo bude další?
- Jak pražská KSČM připomene výročí 15. března 1939?
Pražská stranická organizace se podílí na celorepublikovém setkání v Praze u Petschkova paláce v ulici Politických vězňů, který byl za okupace sídlem tajné německé policie gestapa. Akce se zúčastní komunisté, vlastenecké organizace, doufám, že přijme pozvání i Svaz bojovníků za svobodu. Akce proběhne 15. března 2019 od 13 hodin. Další akci podpoříme přímo na Václavské náměstí po 16. hodině.

 
 

 


Portrét


FotoalbumKontakt

OV KSČM Frýdek-Místek

Palackého 127

Frýdek-Místek

738 01

Administrátor webu :

webmaster2020@seznam.cz

Objednatel: KSČM

Zhotovitel: Kolektiv OV KSČM F-M

Mobil : 608 949 999

webmaster2020@seznam.cz

DEFCON


Počasí

Meteoradar

RevolverMaps


Mail list
Statistiky

Online: 15
Celkem: 678278
Měsíc: 15327
Den: 920