Jdi na obsah Jdi na menu
 


INFORMACE O ROZMÍSTĚNÍ JADERNÝCH ZBRANÍ USA V EVROPĚ

23. 7. 2019

 

 

Američanům unikly informace o rozmístění jejich jaderných zbraní v Evropě! Americké hlavice jsou uskladněny na 6 různých letištích v celkem 5 zemích Evropy! Uniklý dokument NATO hovoří o 150 amerických jaderných “zbraních” v Evropě, což je krycí označení pro MIRV nosiče různých typů! To znamená, že Američané mají v Evropě až 1500 termonukleárních hlavic a zakázané rakety středního doletu! Smlouva o zákazu vývoje těchto raket je podle šéfa NATO stejně mrtvá, dohoda INF zanikne 2. srpna!

Severoatlantická aliance (NATO) provedla opět další ukázku naprosté nekompetentnosti, což znovu potvrzuje, že český generál Petr Pavel, který v minulosti této organizaci předsedal v rámci vojenského křídla, zanechal po sobě alianci opravdu v tristním stavu. Takový bordel se jen tak nevidí a v Rusku je z toho velké pozdvižení, protože vyplavalo na povrch něco, co rozhodně nemělo. K čemu došlo? Z vedení NATO totiž v oficiálním veřejném dokumentu uniklo kompletní rozmístění amerických jaderných zbraní v Evropě. Levá ruka zjevně nevěděla, co dělá pravá a informace se tak dostala na veřejnost, čehož si všimli jako první belgičtí novináři. Je to téměř neuvěřitelné, ale jeden z nejvyšších pracovníků NATO vyzradil nejvyšší vojenské tajemství a je to prostě venku.

Základna Büchel v Německu.

Kanadský senátor pro obranu a bezpečnost Parlamentního shromáždění NATO Joseph A. Day totiž již v dubnu tohoto roku napsal a publikoval na webu NATO studii s názvem: “A new era for nuclear deterrence? Modernisation, arms control and allied nuclear forces” a do svého dokumentu zanesl i kompletní seznam rozmístění amerických jaderných zbraní v Evropě. Jakmile se informace donesla na veřejnost, vedení NATO dokument ze serveru okamžitě stáhlo a 11. července publikovalo již upravený dokument [1], který seznam amerických skladů neobsahuje. Každopádně, informace již unikla a je venku, informaci o tom přinesl i americký list The Washington Post [2] a ve Washingtonu je z toho mimořádný skandál, protože tato informace měla zůstat utajena. Americké jaderné zbraně se podle těchto informací nachází v 5 členských zemích NATO v Evropě na celkem 6 leteckých základnách.

  • Kleine Brogel, Belgie
  • Büchel, Německo
  • Aviano, Itálie
  • Ghedi-Torre, Itálie
  • Volkel, Holandsko
  • Incirlik, Turecko

A to zdaleka není všechno. Senátor Joseph A. Day totiž do dokumentu nešťastně uvedl výbušnou a šokující informaci, především pro ruskou generalitu, že Američané mají na těchto základnách dohromady “150 jaderných zbraní” pro operační použití v případě krize. Není jasné, jestli senátor Joseph A. Day je takový diletant a nula, anebo je to projev nedbalosti, nicméně toto směšně nízké číslo nepředstavuje počet jaderných hlavic, jak si možná senátor myslí, ale jedná se o tzv. “jaderná zařízení”, nebo též “jaderné zbraně”, které představují operační, taktické a operačně-taktické komplety. Jedním z nich jsou tzv. MIRV zařízení, což jsou raketová pouzdra až pro 12 termonukleárních hlavic, která se v případě pohotovosti montují na rakety, ale rovněž v kontejnerové podobě do strategických bombardérů B1-B a B-2 Stealth.

Uniklé informace o americkém jaderném arzenálu v Evropě má na svědomí kanadský senátor

Kanadský senátor si zřejmě myslel, že Američané mají v Evropě pouhých 150 jaderných hlavic a tím to hasne, jenže to je samozřejmě nesmysl, protože to by v případném konfliktu nestačilo na taktické údery při obraně ani jedné jediné země, natož celé aliance v celé Evropě. Jenže senátor tlumočil informace z vnitřních materiálů NATO a neuvědomil si, že “jaderná zbraň” ve vojenské terminologii se nerovná “jaderná hlavice”. Celkový počet 150 jaderných komplexů při přepočtu na MRV a MIRV kapacity znamená, že Američané mají v Evropě okolo 1500 termonukleárních hlavic. To by nebylo žádné překvapení, ani pro Rusko, jenže jedná se zde o jiný problém.

Joseph A. Day, kanadský senátor zodpovědný za únik tajných informací NATO.

Číslo 150 jaderných komplexů je příliš nízké pro zásoby tzv. jednohlavicových taktických jaderných komplexů krátkého doletu. Tyto komplexy totiž nepoužívají MRV a ani MIRV konfigurace pro nesení více hlavic na raketě, takže taková zásoba jaderných hlavic by byla nesmyslně a podezřele nízká pro celé NATO a obranu členských zemí NATO. To by prostě nedávalo smysl. Ruský generální štáb proto pracuje s podezřením, že zmínka o těchto 150 amerických jaderných zbraních na celou Evropu, resp. zařízeních, popisuje nikoliv hlavice, ale MRV a MIRV jaderné zbraně, tedy svazky až 12 hlavic v jednom pouzdru. Jenže, taková pouzdra lze montovat jen na těžké rakety středního doletu, které by Američané vůbec neměli v Evropě mít podle smlouvy INF. A to je ten průser pro NATO a USA.

Američané mají v Evropě jaderné zbraně jiného typu, než by měli mít, celé to prasklo a je to venku

Kanadský senátor je tudíž v roli naprostého idiota a debila, protože prozradil na Američany zásadní informaci, která ruskému velení okamžitě dojde a docvakne. Američané tak již podle těchto informací skrývají v Evropě a v Turecku po mnoho let raketové komplexy středního doletu, zřejmě v rozebraném a demontovaném stavu, protože jinak by nemělo smysl, aby Američané měli v Evropě jen 150 zbraní určených pro bombardování single hlavicemi a raketami krátkého doletu se single hlavicí. Američané tedy disponují v Evropě velkými komplexy v konfiguraci 9, 10 a 12 hlavic v jednom MRV nebo MIRV pouzdře pro nainstalování na balistické rakety středního doletu.

Základna Büchel v Německu.

A najednou by to všechno dávalo smysl, proč američtí jestřábi již od konce minulého roku řvali a sehráli to divadlo s odstoupením od smlouvy INF na zákaz raket krátkého a středního doletu, že prý Rusko porušilo dohodu tím, že vyrobilo raketu 9M729 Novator, která má zakázaný střední dolet. Byla to pro Američany jasná záminka, protože tyto uniklé informace z NATO nyní jasně demaskují ty šašky typu Gen. Petra Pavla, nebo šéfa NATO Jense Stoltenberga, který oznámil [3], že smlouva INF zanikne už 2. srpna.

Američané mají v Evropě už nachystány a uschovány rakety středního doletu, protože pro tyto rakety už mají připraveno 150 zbraňových pouzder s mnoha hlavicemi. Agrese proti Rusku je připravena a naplánována, Američané mají MRV a MIRV komplexy nachystané na základnách a potřebují pouze sestavit a smontovat rakety středního doletu a postavit je na odpaliště. A jenom díky kanadskému diletantovi, který nechápe rozdíl mezi zbraní a hlavicí, teď víme, čím Američané ve skutečnosti v Evropě disponují.

Američané věděli, že Rusové už vědí o jejich podivných jaderných počtech munice v Evropě, a proto musely USA odstoupit od smlouvy INF jako první

Ruská armáda zřejmě o tomto už dávno věděla a začala přijímat protiopatření. Američanům praskly nervy, protože jim došlo, že je Rusové odhalili. A proto Američané, aby nebyli za idioty, začali křičet na Rusko, že porušuje smlouvu INF a kvůli němu musí USA od smlouvy odstoupit. Zkrátka, ve chvíli, kdy to už nešlo zachránit a Rusové zjistili, že Američané v Evropě mají schované rakety středního doletu v rozebraném stavu, ale mají pro ně přichystaných 150 komplexů MRV/MIRV, tak Američané věděli, že to musí být oni, kdo první smlouvu INF vypoví, protože jinak by smlouvu vypovědělo Rusko a obvinilo by USA. Najednou to všechno do sebe zapadá, proč americká strana tak umanutě a tvrdošíjně chce od smlouvy INF odstoupit. Je to logické, celou dobu Pentagon měl v Evropě schované rakety a hlavicové komplexy středního doletu.

Základna Incirlik v Turecku.

To ale otevírá další otázku, jak dlouho ty komplexy Američané v Evropě mají? Co když se jedná o ty samé komplexy, které byly v Západní Evropě v 80. letech minulého století před podpisem smlouvy INF? Co když Američané nikdy rakety z Evropy neodsunuli, ale pouze je rozmontovali a schovali do podzemních a tajných krytů spolu se 150 MRV/MIRV komplexy? To by potom znamenalo, že USA podváděly od samotného počátku a nikdy nedošlo z jejich strany k naplnění dohod podle smlouvy INF. Takže, co to znamená? No, je docela reálné, že současné a zběsilé americké odcházení od smlouvy INF je pouhé zametání stop po jejím neplnění ze strany USA po celou dobu a nyní hrozilo, že se to provalí. Uniklé informace z NATO o směšně nízkém čísle 150 “jaderných zbraních” na obranu celé Evropy a celého NATO to pouze potvrzují.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

https://aeronet.cz/news/americanum-unikly-informace-o-rozmisteni-jejich-jadernych-zbrani-v-evrope-americke-hlavice-jsou-uskladneny-na-6-ruznych-letistich-v-celkem-5-zemich-evropy-unikly-dokument-nato-hovori-o-150/