Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyhnání je zločin, stále a opětně slyšíme

28. 1. 2015

V nedávné době dr. Erika Steinbachová odešla ze své funkce předsedkyně Svazu vyhnanců (Bund der Vertriebenen, BdV), jíž zastávala předlouhou dobu. Svou nenávistnou politikou, zejména protipolskou, nadělal hodně zlé krve. Takže nebylo divu, že někteří polští politici, kteří přijížděli do Německa, si vyhrazovali, aby jednání se dr. Steinbachová nezúčastnila. Světe div se, k nim patřil údajně i Donald Tusk, jehož politická kariéra začala nejen wehrmachtovským dědečkem, jenž byl ve skutečnosti zřejmě v osobním svazku se Siicherheitsdientem, bezpečnostní službou SS, ale také značnou finanční a jinou pomocí Německa.

Snad pro zajímavost by bylo dobré dodat, že paní Steinbachová ve skutečnosti žádnou vyhnankyní nikdy nebyla. Byla dcerou německé úřednice a německého vojáka, jež se v době jejího narození nacházeli v říšském zájmu na polském území. .A jak neporazitelná wehrmacht z Polska ustupovala, tak svá obydlí opouštěli i Němci, kteří se v Polsku po jeho porážce zabydleli. Báli se Rudé armády, měli strach ze spravedlivých trestů, které by je za spáchané zločiny postihli. A tak odešla i malá Erika se svou matkou. Mohli bychom je označit za utečence, skutečně jimi byly, ale v žádném případě však nikoliv za vyhnance. A za vyhnankyni se dr. E. Steinbachová začala považovat a ve vyhnaneckém spolku, který od svého vzniku měl celá léta v ústředních svazových orgánech celou řadu nacistů, esesmanů udělala velkou kariéru.

Když v BdV došlo ke střídání stráží, domníval jsem se, že nový předseda bude moci dělat i novou politiku, která bude ve srovnání s tou steinbachovskou znatelně rozumnější a přijatelnější. Ale jak je vidět, asi jsem se mýlil. Dr. Bernd Fabricius, bavorský právník, který na svou „původní vlast“ ani nemůže vzpomínat, poněvadž v ní ani v době dětských let nepobýval, nastoupil na vyhnanecký trůn. Dr. Fabricius není tedy žádným vyhnancem, stejně tak jako jeho předchůdkyně též nebyla. Jak je vidět, pánům ze Svazu vyhnanců to při volbě nového svazového předsedy nevadilo dříve a nevadí to ani v současnosti.... . . . . .

. . . . . . . .

 

Vyhnání je zločin, stále a opětně slyšíme - České národní listy

www.ceskenarodnilisty.cz