Jdi na obsah Jdi na menu
 


TAKÉ HLAS VEŘEJNOSTI: Se sudetoněmeckým landsmanšaftem nejednat!

5. 3. 2013

Pořady o sudetských Němcích asi v rozhlase a televizi organizují lidé, kteří nežili v té době v Sudetech, nebo bydleli v Praze a do Sudet nikdy nepřišli, nevědí, co se tam dělo od r. 1934, a dnes jsou velmi chytří. Tyto pořady jsou pro mne utrpením, protože jim nemohu odpovědět, jak lžou a mladším lidem vymývají mozky, což je dnes módní.

Kdo žil v té době v Litoměřicích, Mimoni, Doksech a jinde, tak ví, co sudeťáci s našimi lidmi dělali a v jakých obavách čeští občané žili. Při průvodech sudeťáků, většinou ve večerních hodinách, nosili prapory s hákovým křížem a skandovali „Haim nach Reich“ a nikdo z českých obyvatel nemohl otevřít okno.

My stále s nimi diskutujeme a omlouváme se. Za co? Nám se nikdo neomluvil za to, že nás v r. 1938 z našich domovů Němci vyhnali a utíkali jsme ve dvě hodiny v noci. Sudeťáci chtěli do Říše, prohráli válku, při každé příležitosti všichni hajlovali a slavili Hitlera a Henleina, kterým pomáhali rozbít republiku. Tak bych se s nimi vůbec nebavil.

Chtěl bych poznamenat, že by se naše média měla nad sebou zamyslet, stydět se nepomůže. Možná mají heslo: za peníze, za flašku udělám vše.

Josef Kučera, Třebíč