Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sudeťáci v Brně dostali důstojnou odpověď vlastenců

5. 6. 2018

2.červen 2018 v Brně, Mendlovo náměsti. Tam v pozdním odpoledni slunečného dne přichází asi dvoustovka takzvaných poutníků takzvaného "pochodu smrti" na paměť poválečného odsunu brněnských Němců. Nevadí, že to v historii žádný pochod smrti nebyl, že tam nepadl jediný výstřel. Sudeťáci donekonečna opakují nepravdivou mantru o krvavém pochodu, stovkách údajných mrtvých a o zvěrstvech Čechů při pochodu. Že to vyvrátili renomovaní moravští vědci, i očití svědkové, je samozřejmě nezajímá, stejně jako brněnský magistrát a organizátory pochodu z brněnských neziskovek. V klášteře na Starém Brně si umístí stánky se sudetskou propagandou, s novinami landsmanů a s mapami německého osídlení Česka. Sudeťáky uvítají v Rajhradě a potom v jedné brněnské škole. Kolaborační propaganda nese své shnilé plody.

Není však pravdou, jakoby se jim v Brně nikdo nepostavil. Stovka účastníků protestního mítingu na Křížové ulici vedoucí k Mendlovu náměstí vypovídá v ten den o opaku. Postavili se sudetům nejen čelem,ale i s hesly, transparenty, vlajkami a fotografiemi. Transparenty uvádějí fakta o dekretech, o Postupimské i Pařížské dohodě, které kodifikovaly odsun Němců z Československa podle mezinárodního práva. Fotografie ukazují státníky dr. Beneše, W.S. Churchilla, J.V. Stalina i F.D. Roosevelta, kteří odsun nejen navrhli, ale i schválili. Vlastenci ukazují názorně, že obviňování presidenta Beneše z germanokanibalismu je neskutečná lež a účelový podvod landsmanů. Dokládají to i naplněné dekrety - téměř dvěstě dvacet tisíc Němců loajálních k I.ČSR mohlo v republice zůstat a nabylo plných občanských práv.

A ukazuje se, že k obraně republiky se mohou spojit skupiny celého vlasteneckého spektra, počínaje Výborem národní kultury, legionáři, odbojáři, zástupci doposud jediné politické strany bojující za dekrety a republiku - KSČM, a hlavně hraničáři, sdruženými do Klubů českého pohraničí.
Hraničáři s jejich krásným a pravdivým heslem "Jen zůstane-li naše pohraničí české, zůstane českou i celá naše vlast". Hraničáři se do Brna sjeli od Moravské Třebové až po Břeclav. Jejich prapory a transparenty signalizují neochvějnou vůli bránit nejen odkaz Benešovy republiky, ale i dnešní republiku před rafinovaným plížením sudetů zpět na kdysi opuštěné území. Podle mého skromného mínění jsou hraničáři nejaktivnější českou vlasteneckou organizací, a je si pouze přát, aby to trvalo i v budoucnosti. Zůstává věčnou hanbou magistrátu Brna, že sudeťákům v tom pomáhá a navíc to přikrývá rouškou takzvaného smíření nových generací. Jakoby šlo zapomenout na všechno to, co vedlo ke zničení republiky rokem 1938 a následným utrpením Čechoslováků - Čechů, Židů i Romů. Je nemravné, že sudeti ve své propagandě užívají i některých židovských příslušníků jako zástěrky smiřování, přičemž to byli právě oni, kteří zahájili krvavou genocidu našich Židů jejich vyháněním z pohraničí a pak podílem na holocaustu za protektorátu.
A Češi nikdy nezapomenou na vraždy českých občanů, dělníků, rolníků, učitelů, policistů od roku 1938 kdy je sudetští freikorpsové a ordneři stříleli jako lovnou zvěř. Nezapomenou na protektorát v Brně, kdy se brněnské a sudetské Němky chodily dívat s dětmi na popravy do Kounicových kolejích jako na spektákl za tři říšské marky. A kdy tyto Němky ještě v dubnu 1945 vyhrožovaly Čechům slovy: "My se vrátíme a českými lebkami vydláždíme ulice!" To vše vlastenci musí připomínat obhájcům a koryfejům sudetů, k nimž patří přítel sudetovůdce Bernda Posselta, pan primátor města Brna.

Občané Brna by se v příštích volbách měli pořádně zamyslet nad konáním pana primátora a celého magistrátu a volit jen ty strany a zástupce, které hájí naši republiku, odkaz presidenta Beneše a pravdu protektorátu proti sudetským lžím a pseudosmiřovačkám.

Jiří Jaroš Nickelli
předseda HDK ČSBS Boskovice