Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skrývaná pravda na sjezdu sudetů vyplavala z části na povrch

30. 5. 2016

Skrývaná pravda na sjezdu sudetů vyplavala z části na povrch

Není to dávno, snad několik měsíců, co nás echt pravý sudetoman přesvědčoval, a to násobně, že Witikobund není jednou ze základních složek tzv. sudetoněmeckého landsmanšaftu (SL). Wikoušů je pár, psal, nikdo s nimi nechce jednat, a vůbec všichni ti, co tvrdí že Witikobund je součástí SL se hrubě mýlí nebo dokonce i lžou, až se práší za kočárem. Nyní se, přes různá restriktivní informační opatření, ukazuje pravda jako špička ledovce.. Členové Witikobundu byli na 67. sjezdu a jeden z jeho funkcionářů vydal dokonce „Zprávu o stavu věci“. Tak kdo platí za sedmilháře?

Nyní ke Zprávě o stavu věci, která oslovuje landsmany. Uveřejňujeme některé výňatky z ní. Autorem je Ingolf Gottstein.

1. Kníže Liechtenstein.

Ten, jehož knížecí dům rozhodně usiluje o návrat nesmírného bohatství Lichtenštejnů na Moravě, nositel Karlovy ceny. Soudí se o majetek a bojuje i s tím, že Bernd Posselt se chce změnou stanov zříci majetku etnické skupiny. Psali jsme o S. D. Hansi-Adamovi a vyjádřili nad tím údiv.

2. Zůstat v landsmanšaftu? Každé odstoupení od SL oslabuje naše většinové postoje a posiluje to Lipperta se sbubnovanými novými členy, kteří mají obvykle sklon se ohnout a být „politicky závislí“.

3. "Aliance pro záchranu sudetoněmeckých zájmů" stojí před zápisem do rejstříku sdružení. Je zcela legální být tam členem, a není to důvodem k vyloučení pro členy SL, jak konstatoval politováníhodný právní zástupce SL Ortmann před vrchním zemským soudem. Členové SL mohou být jejími členy, a nebudou v důsledku toho vyloučeni ze SL.

4. Švýcarští přátelé jsou aktivní. Mají: Založené Mezinárodní zastoupení exilu sudetských Němců ze Sudet – Starorakušanů. Mluvte Posselte pravdu, volá mluvčí. Dokonce i náš právník Veauthier, má o pravdu od Posselta obavy.

5. Soud. Ten pokračuje kvůli adrese z OLG. Byla to facka do tváře pro SL a představuje pro spolkové předsednictvo obrovské potíže. My se můžeme těšit z adres údajných 200.000

tisíc členů a jsme si jisti, že alespoň jeden z deseti členů přijde v roce 2016 na Sudetoněmecký den, takže chodba nebude pravděpodobné stačit. Z tohoto důvodu je pravděpodobně naše umístění špatné.

6. Nikdy jsem si nemyslel, že podám žalobu na SL k soudu, protože jsem byl dosud toho názoru, že SL hájí naše porušovaná práva u soudu, a ne naopak. A to, že k ochraně ukradeného majetku bude chtít změnit stanovy.

Opatření SL:

Vedení SL utrácí obrovské prostředky, a to nejen země Bavorska, ale také vaše dary, za přivedení mladých lidí na Sudetoněmecký den, a tím vyvolání dojmu, že pokus o změnu účelu vykazuje příznivý účinek na mladší generaci. To podporuje také Markus Söder, který chce být premiérem, i ostatní prominenti CSU.

Možnosti:

Neustále k nám běhají krajané, kteří přišli na Sudetoněmecký den. Ptají se, jak se mají chovat. Nechceme a nemůže z uvedených důvodů doporučovat pravidla chování. Navrhnout protesty hlukem a píšťalkami není vhodné. Větší smysl by mělo, protože už politické projevy nemůžete nebo nechcete slyšet, demonstrativní opuštění sálu, po odběru vlajky na začátku politických projevů.

Místo toho se můžeme potkávat na stáncích A516, A514, A513 v "Uličce pravdy", a analyzovat situaci a diskutovat. Ale to je jen nezávazný návrh, který není třeba chápat jako anti-shromáždění. Mnozí z vás očekávají, že budeme přítomni u informačního stánku ve městě a budeme oznamovat naše stanovisko. Bohužel to není možné, protože úředníky města Norimberk bylo zajištěno, že nebude schválen čas ani místa pro informační stánky či demonstrace.

7. Soudní spory

Změna stanov. Tři měsíce poté, co údajně provedlo Spolkové shromáždění změnu stanov SL, stvrzující zápis rejstříkovým soudem nebyl učiněn. Rejstříkový soud na základě našich námitek zápis neudělal.

Připravil J. Skalský