Jdi na obsah Jdi na menu
 


Národnostní skupiny jako stavební bloky Evropy. Pozvánka na zahajovací akci

22. 11. 2017

Národnostní skupiny jako stavební bloky Evropy

Pozvánka na zahajovací akci

K události založení „Občanské iniciativy pro podporu práv menšin - EU Minority Safepack“ zve sudetoněmecký landsmanšaft ve čtvrtek, 30. listopadu, v 19:30, do Mnichova, do Sudetoněmeckého domu, Hochstraße 8.
Každý sedmý občan Evropy patří k tradiční národnostní skupině, tedy k autochtonní národnostní menšině, nebo mluví menšinovým jazykem. Díky evropské občanské iniciativě Minority SafePack budou členské státy EU požádány, aby zlepšily ochranu milionů Evropanů, kteří jsou příslušníky národnostních menšin nebo jazykových menšin a posílily kulturní a jazykovou rozmanitost v Unii a práva menšin ve společenství.
Sudetoněmecký landsmanšaft prohlašuje svým programovým prohlášením ze dne 28. února 2015 (SDZ 10/2015), že potlačování, diskriminaci, vyhánění, „etnické čistky“ a ničení kulturního dědictví etnických, náboženských nebo sociálních menšin je třeba zakázat po celém světě a zaručit univerzální lidská a základní práva, jakož i práva všech národů a národnostních skupin na vlast a sebeurčení.
Minority SafePack je významná evropská občanská iniciativa a prosazuje konkrétní soubor opatření na ochranu evropských menšin. Pokud se do 3. dubna 2018 podaří shromáždit jeden milion podpisů, bude podpora a ochrana evropských menšin výrazně posílena. Evropská komise pak bude muset zajistit, aby balíček opatření byl prováděn jednotlivými členskými státy.
Na počátek podpůrné kampaně v Sudetoněmeckém domě zve Bernd Posselt, bývalý europoslanec, mluvčí sudetoněmecké etnické skupiny a předseda Panevropské unie Německa, a Herbert Dorfmann, europoslanec, oblastní předseda Jihotyrolské lidové strany (SVP). Přijďte a vezměte všechny své přátele, příbuzné a známé!

Sudetendeutsche Zeitung, 10.11.2017, str. 1, bez autora a značky


Pro České národní listy kráceně a volně přeložil P. Rejf

 

 

České národní listy

www.ceskenarodnilisty.cz