Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co vlastně prezident NSR v Praze říkal? Díky našim médiím zase nic nevíme.

19. 5. 2014

Co vlastně prezident NSR v Praze říkal? Díky našim médiím zase nic nevíme.

Brähmig: Poděkování spolkovému prezidentu Gauckovi za státní návštěvu v České republice
Připomenutí útěku a vyhnání Němců na konci Druhé světové války si zaslouží obzvláštní respekt

Německý spolkový prezident Joachim Gauck při své státní návštěvě v České republice mnohokrát připomenul německo-české dějiny přitom také emociálně přitěžující téma útěku a vyhnání Němců na konci Druhé světové války nebylo opomenuto. K tomu podal vysvětlení předseda skupiny vyhnanců, vysídlenců a německých menšin spolkové frakce CDU/CSU Klaus Brähmig
Spolková frakce CDU/CSU děkuje spolkovému prezidentovi Joachimu Gauckovi za jeho státní návštěvu v České republice a jeho závažnou zmínku útěku a vyhnání Němců na konci Druhé světové války.
Slova spolkového prezidenta posilují úsilí všech, kteří se snaží ve smyslu usmíření a nápravy německo-českých vztahů. Ve svém velmi pozoruhodném projevu na pražské Karlově univerzitě připomenul spolkový prezident četné snahy o zamyšlení a odmítnutí kolektivní viny Němců, navzdory dnes zatajované pravdě o vzrůstajích rozdílech historického schematu.
Početné iniciativy, které usmíření mezi Němci a Čechy přivádějí kupředu jako Collegium Bohemicum v Ústí n/L nebo německo-české fondy budoucnosti si proto zaslouží naši zvláštní podporu. Partnerská společná práce ve sjednocené Evropě se daří na nejlepším základě nefalšovaného usmíření nad minulostí. V tomto smyslu chceme intenzivněji společně pracovat v příštích letech.
pressestelle@cducsu.de
http://www.cducsu.de/

Přeložil Ing. P. Rejf, CSc.