Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pryč s novodobým diktátorstvím

15. 10. 2020

 

Augusto Pinochet byl chilský generál, který v roce 1973 převzal vojenským převratem vládu ve své zemi od komunistického prezidenta Allendeho. Zabránil tak bolševizaci další latinskoamerické země.

Názory na jeho vládu v letech 1973 – 1990 se různí, avšak ani při své návštěvě Chile v roce 1996 jsem se nesetkal z jeho jednomyslným odsouzením.

V české kotlině se vojenští diktátoři drželi v pozadí až do letošního roku. Konečně jejich čas nastal. Na jaře se nám permanentně všemi médii prezentoval takřka antický triumvirát Babiš, Hamáček a Prymula. Zejména poslední jmenovaný je typickým zeleným mozkem, který se drží v nejvyšší politice, aniž by vlastnil jindy až na výjimky nezbytnou bezpečnostní prověrku. Tito tři klauni byli vidět i slyšet vždy a všude. Nebylo dne, kdyby národu nevnucovali své trapné tiskové konference, kde jim sloužil jako mluvčí a zároveň i otloukánek ministr zdravotnictví Vojtěch.

Zkusme si shrnout, co dokázala vláda, krizový štáb a Ministerstvo zdravotnictví v těsné spolupráci v naší zemi za posledních cca 8 měsíců.

Při interpelaci 28. ledna ministr zdravotnictví tvrdil, že vše je pod kontrolou a že ČR bude na případnou epidemii Covidu 19 připraveno. O měsíc později naše zodpovědné orgány odesílají zdravotnický materiál a pomůcky v hodnotě cca 900 milionů jako dar postižené Číně. Pak v naší zemi tyto pomůcky zoufale chybí, Babiš lže, že jich je dostatek a nařizuje v rámci ustanoveného výjimečného stavu pouze centrální nákup. Občané, jimž je přikazováno nošení textilovin přes obličej všude mimo domov jsou nuceni si je vyrábět sami. Nakonec se zpožděním přicházejí zásilky tohoto úzkoprofilového zboží z Číny, ovšem v nízké kvalitě a za drahé peníze. Rozdíly v cenách jdou do kapes pochybným nastrčeným firmám a vybraným politikům často ve střetech zájmů.

Vláda a její represivní orgány ničily po několik měsíců živnosti a společenský život v naší zemi. Podobná opatření byla u nás v platnosti snad za dob Heidrichiády. Prostřednictvím médií naši politici, případně diplomovaní Mengeleho následníci strašili a stresovali občany všemi dostupnými prostředky. Narušovali rodinné vztahy a hlavně neustále zakazovali, přikazovali, kritizovali a vyhrožovali. Ani démonizovaný Klement Gottwald si v 50. letech nedovolil říci: „Občanům ČR (ČSSR) se ZAKAZUJE opustit území republiky.“

Po několik měsíců se v naší zemi dařilo neuvěřitelné represi a kvetlo fízlování a udavačství. Politici obcházeli ústavu, ve stavu legislativní nouze si schvalovali potřebné zákony a při jakékoliv kritice jen ukazovali, že v jiných evropských zemích jsou opatření ještě drastičtější. I přesto však ani třeba takové Španělsko, kde tři měsíce lidé snad nemohli ani z domů nad žádným virem nezvítězilo a jen si ekonomicky i sociálně velice pohoršilo. Tento výsledek se dostavil i v ČR, která dosáhla meziročně poklesu ekonomiky o více než 11%.

Naše diletantské orgány, které zpočátku všechno uzavřeli, vytvořili schodek rozpočtu ve výši 500 miliard Kč, čímž zadlužili stát na několik generací dopředu. Jejich pomoci krachujícím firmám jsou neefektivní, nedostatečné, navíc zatížené neskutečnou byrokracií. Aby si udrželi hlasy voličů a občany mimo náměstí investují stále do krachujících firem a nepracujícím lidem proplácí již po mnoho měsíců pobyt doma.

Vláda ve spolupráci s příslušným ministerstvem snížila dostupnost veřejné zdravotní péče na minimum. Odkládaly se operace, vyšetření i preventivní lékařské kontroly. Dodnes neprobíhá

v naší společnosti regulérní diskuze o potřebnosti některých opatření a mnohým opozičním expertům je bráněno v šíření alternativních názorů.

Za posledních 6 měsíců vláda nedokázala ani při očekávané „druhé vlně“ navýšit kapacity mimořádných akutních lůžek a propagovaných plicních ventilátorů, ačkoliv dopřává sluchu morbidním prorokům typu Hořejšího a Flégra, kteří předvídají v naší zemi neodvratitelnou apokalypsu. Trasování a e-rouška vede pouze k porušování soukromí. Od března mnohé zodpovědné osoby permanentně naplňují podstatu trestných činů zneužití pravomoci veřejného činitele, šíření poplašné zprávy nebo porušují zákon o zdraví lidu. Přesto jsou zločinní papaláši v klidu, na současné krizi drze parazitují a z nárůstu „pozitivních“ viní nedisciplinované občany, kterým nepřestávají vyhrožovat.

Za 500 miliardovou sekyru a při rozvrácené ekonomice a rozkmotřené společnosti jsme teoreticky tam, kde jsme byli na počátku března. Naštěstí už většina lidí u nás i ve světě této šaškárně nevěří.

Takže odstoupil amatérský nedouk Vojtěch a na scénu přichází guma Prymula se záměrem masakrovat daňové poplatníky vlastní země a hrabat si prostřednictvím firmy své dcery. Možná ještě počká do voleb, ale už teď je vidno, jak si na svém znovu nabytém mediálním výsluní rochní.

Je na nás, abychom mu ukázali, že je on za naše daně pouhým zaměstnancem státu, nevytvářejícím žádné hodnoty a že může udělat jen to, co mu sami dovolíme.