Jdi na obsah Jdi na menu
 


MILION CHVILEK OPĚT V AKCI

Domovnice v akci? Milion chvilek: „Do ulic, pokud dnes projde Stanislav Křeček.“ A už teď je zle

12.02.2020 6:56

Poslanci dnes rozhodnou o novém veřejném ochránci práv. Vybírat budou ze tří kandidátů. Jméno někdejšího zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislava Křečka však budí emoce. Již nyní slibuje hnutí Milion chvilek pro demokracii, že v případě jeho výhry vyjde do ulic. Poslanci budou volit mezi ním, vládním zmocněncem u Evropského soudu pro lidská práva Vítem Alexanderem Schormem a advokátem Janem Matysem.

O tom, kdo bude ombudsmanem, se rozhodne odpoledne. Pokud bude první kolo volby neúspěšné, druhé se uskuteční v podvečer. Hnutí Milion chvilek pro demokracii již nyní slibuje, že v případě výhry Stanislava Křečka vyjde znovu do ulic. Píše to server Forum24.cz.

Křeček, jehož navrhl prezident Miloš Zeman, má největší šance se ombudsmanem stát. Podporuje ho totiž zřejmě mimo jiné také hnutí ANO, i když při volbě má volné hlasování. Nominaci získal poté, co z volby odstoupila exministryně spravedlnosti a poslankyně Helena Válková. Z volby odešla v době, kdy se provalila její spolupráce s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem, ona však sama tvrdila, že jako problém vnímá své členství v KSČ.

Milion chvilek informace o volbě Křečka rozlítila. „To si z nás Andrej Babiš snad už opravdu dělá… legraci! Tak nejprve prezident Zeman navrhne na post ombudsmanky paní (Ur)Válkovou, a pak se dozvíme, že poslanci hnutí ANO dostali od pana Faltýnka doporučení volit neméně hrozného Stanislava Křečka?“ píše se rozlíceně na stránkách spolku. 

Psali jsme:

https://cms.parlamentnilisty.cz/image.ashx?w=164&h=120&f=Chvilky-Vaclavak_637115967708745924.jpg&id=146509Označovat nevhodné kandidáty, žádá chvilkař Roll před volbami do Rady ČT. Pak otevřeně popsal, jak úkoloval Petříčka

https://cms.parlamentnilisty.cz/image.ashx?w=164&h=120&f=IMG_0703_637122152785760430.jpg&id=146791Pozor, vysílá Minář z Milionu chvilek. Něco chystá, třeba i s vaším sousedem! Jde i o ČT

https://cms.parlamentnilisty.cz/image.ashx?w=164&h=120&f=Chvilky-Vaclavak_637115967708745924.jpg&id=146509Rušení ČT? Milion chvilek svolal jednání. Babiše to zaujme. Padl slib

https://cms.parlamentnilisty.cz/image.ashx?w=164&h=120&f=IMG_8783_637109884177141197.jpg&id=146355Venkov není Praha, pane Mináři! A neziskovky, pozor... Poslankyně SPD reaguje na nový plán Milionu chvilek

„Vážně se má stát veřejným ochráncem práv člověk, který neoprávněně používal titul JUDr.? Vážně se má stát veřejným ochráncem práv člověk, který během normalizace vynášel do nebes socialistickou revoluci a socialistické volby? Vážně chceme ombudsmanem udělat člověka, který svými výroky utvrzoval režim v době, kdy současná ombudsmanka Anna Šabatová seděla ve vězení za šíření letáků informujících o tom, že ke komunistickým volbám lidé povinně chodit nemusí?“ pokračuje autor příspěvku dále a připomíná některé Křečkovy výroky. 

„Pokud poslanci hnutí ANO skutečně zvolí v zájmu trojice Babiš–Faltýnek–Hrad ombudsmanem Stanislava Křečka, popřou tím smysl a účel celé této instituce. Dnes ombudsman, zítra veřejnoprávní média a jejich kontrolní rady. Nebaví nás jen tak přihlížet postupující agrofertizaci státu a veřejných institucí. Stane-li se pan Křeček ombudsmanem, oznámíme termín, kdy vyjdeme do ulic,“ uzavírá spolek.

Na status Milionu chvilek již zareagoval například mediální analytik Štěpán Kotrba. „Chci vás vidět v ulicích! Chci vás vidět v ulicích! Chci vás vidět v ulicích! Chci vás vidět v ulicích!“ skandoval Kotrba.

„Uliční výbor a lidový soud zvaný Milion chvilek nenávisti opět vyhrožuje. Tentokrát kvůli volbě ombudsmana. To je ta jejich ‚zdravá demokracie‘. Jenže svobodomyslní lidé nechtějí zdravou, lidovou nebo liberální demokracii. Chtějí demokracii. A ta žádné přívlastky nepotřebuje,“ poznamenal hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

„Nejlepší doporučení pro dosud váhající zákonodárce. Stanislav Křeček for ombudsman,“ dodal pak exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek z ČSSD.

A své napsal i Zbyněk Passer, bývalý starosta pražských Kolodějí. „Ještě pořád jste někteří nevystřízlivěli? Chybí už jen: Jestli nedostane Greta Nobelovu cenu, půjdeme do ulic. Tahle vyděračsko-nátlaková dikce, obcházející a pohrdající základními principy zastupitelské demokracie je dobře známá z meziválečného Německa. Z role, kterou hraje Forum24, je mi špatně už dlouho. Dlouho se držím, zasvěcení vědí proč. Ale z dikce Hovorkové, Le Fay a Jandourka mám pravidelně silný pocit nevolnosti. Každému, co jeho jest. Sepětí Milionu chvilek s Forem24 ukazuje víc, než by aktéři asi chtěli,“ poznamenal.

O poslání Milionu chvilek, o schůzce se zástupci se sociální demokracií, a hlavně o kandidátech do Rady České televize pak včera také hovořil místopředseda spolku Benjamin Roll v pořadu Osobnost Plus na Českém rozhlasu Plus. Psali jsme ZDE.

Psali jsme:

Sněmovna bude volit nového veřejného ochránce práv

Rozklad vládní rady pro menšiny. Členové si stěžují na Válkovou kvůli Urválkovi

To je legrační, že vy něco zachraňujete, posmíval se Rakušan ČSSD kvůli dani na pivo. A pak dorazil k pultíku Kalousek

Petr Brandtner: Proč tolik povyku kolem Rady ČT?