Jdi na obsah Jdi na menu
 


DOPIS MLADÝCH KOMUNISTŮ

VŠEM KOMUNISTŮM
Vážená soudružko, vážený soudruhu,
píšeme Vám tento dopis z jednoho prostého důvodu. Za několik dní budeme držet v rukou osud nejenom KSČM, ale celé autentické levicové společenské scény v České republice. A jsme opravdu vděčni za to, že se můžeme při volebním souboji opírat právě o největší členskou základnu v České republice. Možná na rozdíl od jiných stran za sebou nemáme miliardáře s účty ukrytými v daňových rájích, neomezený přístup do masových médií nebo profesionální zahraniční reklamní agentury, ale máme jiné nástroje, které umíme využívat. Zejména právě to, že komunisté vždy byli, jsou a budou mezi lidmi. Komunisté nepatří k elitářským politikům. Patříme právě mezi těch dolních 99 procent, za které se rveme. Dovedeme pracovat pro společnost kolem nás, jsme pro ni prospěšní a respektovaní – protože lidé z našeho okolí navzdor antikomunistické propagandě vědí, že se na nás mohou spolehnout.
Když jsme na začátku tohoto dopisu řekli, že držíme osud celé české levice ve svých rukou, tak jsme to mysleli doslovně. Úspěch v letošních eurovolbách má totiž význam dalece přesahující rámec Evropské unie. Úspěch v eurovolbách bude silným impulsem pro volby do krajských zastupitelstev příští rok, i do Poslanecké sněmovny v roce 2021. Naopak porážka by znamenala přenechání moci oligarchům, populistům a krajní pravici. Určitě si pamatujete, co pravice pod vedením Nečase a Kalouska napáchala v České republice během ekonomické krize před deseti lety. Dovedete si představit, co by mohli udělat na úrovni Evropské unie? Nesmíme dát přisluhovačům neoliberální politiky šanci.
V tomto kritickém čase bychom Vás rádi požádali o podporu naší kandidátky KSČM – Česká levice společně. Nepochybujeme o tom, že Vy k volbám půjdete. Avšak ani s největší členskou základnou v ČR jen toto k vítezství nestačí. Dnes se musíme vrátit ke kořenům. V. I. Lenin přišel se strategií předávání informací po trojkách. To, co zafungovalo v době jeho, my musíme použít dnes. Právě protože jsme my, komunisté, ve svém okolí stále ceněni jako důvěryhodní lidé, kteří kdykoliv pomůžou svým soudruhům, věříme, že tato strategie má smysl. Stavte se za dvěma ze svých sousedů, známých, bývalých spolužáků nebo dlouholetých přátel z pionýra a řekněte jim, že volit komunisty má smysl. Jedině komunisté dovedou upřednostnit zájmy českého lidu oproti zájmům velkokapitálu.
Přijďte k volbám se dvěma dalšími soudruhy. To je to, co levice potřebuje. Ostatně toto si uvědomila i ČSSD. Její předseda Jan Hamáček vydal pokyn, aby každý člen sociální demokracie přivedl k volbám dalších pět lidí. Je vidět, že i někteří členové ČSSD kdysi Lenina četli, nicméně ho nepochopili. Když Lenin o těchto trojkách psal, věděl moc dobře, že číslo pět je už nefunkční. Je potřeba si klást realistické cíle.
Pokud budete potřebovat jakoukoliv pomoc nebo třeba pro některého z Vašich soudruhů zajistit přenosnou volební schránku, aby mohl volit doma, neváhejte se obrátit na nás nebo některého z dalších členů volebního týmu.
Vážená soudružko, vážený soudruhu, tento boj má pro komunisty i celou levici životně důležitý význam. Bez Vás a bez Vaší pomoci to nezvládneme.
Se soudružským pozdravem
Andrej Bóna (SDS) dvojka na kandidátce KSČM – Česká levice společně!
Arťom Korjagin (KSČM) trojka na kandidátce KSČM - Česká levice společně!