Jdi na obsah Jdi na menu
 


Západ kvičí kvůli Bělorusku, ale co dělal v případě „Morales“?

24. 5. 2021

 

 

Blaha: Západ kvičí kvůli Bělorusku, ale co dělal v případě „Morales“?

Blaha: Západ kvičí kvůli Bělorusku, ale co dělal v případě „Morales“?

Líbí se mi, jak všichni na Západě šílí kvůli tomu, že Bělorusové donutili v Minsku přistát letadlo, protože na palubě byl chlapík, kterého obviňují z terorismu, píše na facebooku Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec.

 
Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec
 
24. května 2021 - 06:20
 
„Když v roce 2013 přiměly členské státy EU ve Vídni přistát státní letadlo Eva Moralese, prezidenta Bolívie, tak nikdo v Evropě ani nemukl. A to byl tedy jiný skandál,“ připomíná slovenský poslanec, „Američané dali tehdy několika evropským státům pokyn, že Moralesovo letadlo musí sundat, neboť na palubě se prý nachází Edward Snowden.“
 
 
Jen připomínám, že Snowden nebyl žádný terorista, ale chlapík, co vyzradil tajemství o amerických zločinech - čili hrdina. A kvůli němu přiměli přistát nejenže civilní letadlo, ale dokonce prezidentské letadlo.
 
Tehdy jsem neslyšel šílet nikoho z evropských lídrů, tiše byl celý Brusel a nynější slovenský ministr Korčok doma zabalený v americké vlajce si procvičoval zpívání americké hymny.
 
A když se několik latinskoamerických států obrátilo na OSN, že takové něco je naprosto nepřípustné, Západ se jim vysmál. Mezinárodní právo je přece jen cár papíru, pokud jde o zájmy USA.
 
Americká vláda spokojeně přiznala, že dala takový pokyn a evropské vlády vesele porušily všechna mezinárodní práva. A tito si dnes stěžují na Lukašenka. Perfektní.