Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výzva k odstranění sochy maršála Koněva

17. 4. 2020

 

Vážené soudružky, vážení soudruzi,

Výkonný výbor KSČM ve Frýdku-Místku dne16. dubna 2020 projednal, jednomyslně per rollam odhlasoval a  odeslal  vedení KSČM  usnesení. Usnesení, které se týká výzvy našemu vedení k ráznému postupu při tlaku na premiéra Babiše, ministra kultury Zaorálka a celou vládu v souvislosti s odstraněním sochy maršála Koněva z náměstí Interbrigadistů v městském části Praha 6, i s důsledkem konce tolerance této vlády, tak k aktivnímu signálu do veřejnosti, že KSČM je na straně lidí a je schopna se solidárně i ekonomicky podílet na překrytí těch nejpalčivějších problémů. My, funkcionáři pracující tzv. dole se setkáváme s názory nejen komunistů, ale i dalších občanů prakticky každodenně. Námi navrhovaná usnesení vycházejí ze společenských nálad a názorů, které lze shrnout do jediné věty – tato řešení očekáváme především od komunistů.

A pak se stane to, co se stává pravidelně. Naše témata, která by pomohla pozvednout prestiž KSČM ve společnosti, si osvojí jiní. A my opět taháme kočku za ocas. Včera, 7. 4. 2020 otázku Koněva otevřel ve vystoupení v PS PČR předseda SPD Okamura. Naši představitelé a poslanci potichu, jako pěna. Argument, že to nebylo na programu schůze, neobstojí, protože řada vystoupení opozičních poslanců také nebyla v souladu s programem schůze. Dnes 8. 4. 2020 předseda Trikolory Klaus navrhuje Poslanecké sněmovně a Senátu vzdát se na půl roku mzdy ve prospěch zmírnění dopadů současné epidemie. Nyní už můžeme 100x navrhovat cokoliv jiného či podporovat tento návrh – lidé slyšeli Klause.

Vyvstává otázka, zda naše strana jen toleruje vládu Andreje Babiše, či zda jsou schopni ti, co nesou odpovědnost komunisticky jednat.

 

Vážení soudruzi

 

     VV OV KSČM ve Frýdku – Místku po seznámení se s obsahem Olomoucké, Ústecké, Klatovské a dalších výzev ve věci ostudného odstranění sochy maršála Koněva se plně připojují k jejich obsahu“.  

 

Usnesení z hlasování Per Rollam VV OV KSČM Frýdek-Místek ze dne 16.4.2020

 

Členové VV OV KSČM Frýdek-Místek

 

Mgr. Ivo Juřica                       předseda OV KSČM Frýdek-Místek            ANO

Antonín Kuboš             místopředseda OV KSČM Frýdek-Místek            ANO

David Stibor                 místopředseda  OV KSČM Frýdek-Místek            ANO

Petr Baďura                 člen                                                                              ANO

JUDr. Vladimír Keka   člen                                                                              ANO

Jaroslav Trávniček      člen                                                                              ANO

Mgr. Aleš Merta          člen                                                                              ANO

Karel Klimša                 člen ÚV KSČM                                                            ANO

 

Se soudružským pozdravem

předseda OV KSČM Frýdek-Místek Mgr. Ivo Juřica