Jdi na obsah Jdi na menu
 


PROHLÁŠENÍ KSM

15. 10. 2019

Proti pokusům o infiltraci tajných služeb do politického života mládeže

From: Komunistický svaz mládeže (KSM) <ksm@ksm.cz>
Sent: Monday, October 14, 2019 9:10 PM
To: ksm@ksm.cz
Subject: KSM: Proti pokusům o infiltraci tajných služeb do politického života mládeže

 

Dobrý den,

v příloze naleznete vyjádření Předsednictva Ústřední rady Komunistického svazu mládeže, z.s. proti pokusům o infiltraci tajných služeb ČR do politického života mládeže.

S pozdravem,

redakce webu KSM

Text vyjádření: http://www.ksm.cz/dokumenty/proti-pokusum-o-infiltraci-tajnych-sluzeb-do-politickeho-zivota.html

Proti pokusům o infiltraci tajných služeb do politického života mládeže

V posledních měsících se tajné služby České republiky pokouší infiltrovat do komunistického hnutí a kontaktují členy Komunistického svazu mládeže s cílem získat je pro dlouhodobou spolupráci. Není to první případ takových pokusů.

Chceme jasně prohlásit, že Komunistický svaz mládeže z.s. je legálně zaregistrovaný zapsaný spolek, který funguje podle právního řádu České republiky. Sdružuje mladé lidi a pracuje ve prospěch zájmů studentů, učňů, mladých pracujících a nezaměstnaných. KSM rozvíjí aktivity proti zvyšujícímu se nebezpečí imperialistické války. KSM je součástí mezinárodního antiimperialistického a komunistického hnutí. V poslední době také upozorňuje na zesílené pokusy o vymazávání a přepisování pokrokových dějin lidu naší země – jako je pokus odstranit pomník osvoboditele maršála Koněva vedením MČ Prahy 6. Považujeme činnost KSM za nanejvýš potřebnou pro skutečné zájmy mládeže v České republice a posílení jejích politických svobod.

Vyzýváme proto tajné služby a odpovědné pracovníky státu, aby přestali s touto antikomunisticky orientovanou činností. Tímto špehováním a pokusy o infiltraci komunistických organizací a aktivistů narušují a deformují politický život a politické svobody v zemi.

 

Předsednictvo Ústřední rady Komunistického svazu mládeže, z. s.,

13. října 2019