Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prezident M. Zeman hvězdou britských zpráv

12. 8. 2021

 

 

Zeman hvězdou britských zpráv: Co si myslí Britové o našem prezidentovi?

18. ledna 2016

 

 

Britský list Daily Mail na svém webu zveřejnil článek s názory Miloše Zemana na...
 

Britský list Daily Mail na svém webu zveřejnil článek s názory Miloše Zemana na uprchlickou krizi. Ten byl mezi Brity velmi kladně hodnocen. | foto: iDNES.cz

Českému prezidentovi Miloši Zemanovi se díky jeho výrokům podařilo se dostat na přední stránky britských novin. List Daily Mail na svých internetových stránkách zveřejnil výňatky z názorů naší hlavy státu na uprchlickou krizi a článek měl překvapivě vysokou čtenost a byl zhusta komentován. Co si o Miloši Zemanovi myslí Britové?

Když jeden z nejčtenějších britských listů Daily Mail v neděli odpoledne zveřejnil na svých internetových stránkách článek s názory českého prezidenta Miloše Zemana na uprchlickou krizi, nejspíš málokdo čekal, že se článek trhne rekord ve čtenosti. Opak se však stal pravdou.

Článek o Miloši Zemanovi zaznamenal nečekaný úspěch. Během pár hodin měl tisíce sdílení a stovky komentářů. Ve večerních hodinách byl editory Daily Mailu umístěn an druhou hlavní pozici na domovské stránce listu. S názory českého prezidenta se tak seznámily a komentovaly je stovky Britů.

Názory českého prezidenta rezonují s tím, co si myslí značná část Britů.

Názory českého prezidenta rezonují s tím, co si myslí značná část Britů.

„Je téměř nemožné, aby se muslimové integrovali do západní Evropy, říká český prezident, který viní islámskou kulturu z útoků v Kolíně“ zněl titulek článku, který čtenářům předkládal souhrn Zemanových názorů na uprchlickou krizi. Nechyběly Zemanovy výroky o „bojeschopných mladých mužích s iPhony“ nebo „používání dětí jako živých štítů k vyvolání soucitu“.

Článek s názory prezidenta Zemana na webu britského Daily Mailu měl tisíce sdílení a stovky komentářů

Článek s názory prezidenta Zemana na webu britského Daily Mailu měl tisíce sdílení a stovky komentářů

Z komentářů Britů to vypadá, že nám našeho prezidenta závidí a s jeho názory se bezvýhradně ztotožňují. „Má naprostou pravdu. Muslimové se ani nechtějí integrovat, chtějí jen ovládnout naše území. To oni budou příčinou pádu Evropy a západního světa,“ komentuje na Facebooku Daily Mailu Lesley Manning.

„Soudě podle masovosti uprchlické vlny a posledních zprávách o chování uprchlíků má Zeman pravdu. Každý člověk se může integrovat, ale ne v tomto měřítku. A nebude to lepší, ale jen horší,“ dává Zemanovi za pravdu Kieran Conelly. „Říká jen to, co si každý soudný člověk myslí už několik let,“ stojí v nejvíce kladně hodnoceném komentáři na stránkách Daily Mailu.