Jdi na obsah Jdi na menu
 


Piráti a TOP ? Odboj ODS ?

3. 6. 2021

 

Piráti a TOP? Dost, Fialo. Odboj v ODS: Předseda neví, odkud to přiletí

02.06.2021 13:20

 

Po kauze Dominika Feriho je zde další rána pro koalici SPOLU. V ODS vzniká nová frakce, kterou zakládají nespokojení členové napříč republikou. Jmenuje se Tea Party. A nechce, aby se ODS paktovala s „potápějící se TOP 09“, „křesťanskými socialisty“, Piráty a „jinými neomarxisty“. Evropský Green Deal také odmítá, stejně jako „kovidismus“. A chce, aby její sympatizanti toto dali najevo současnému vedení.

Piráti a TOP? Dost, Fialo. Odboj v ODS: Předseda neví, odkud to přiletí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda ODS Petr Fiala podepisují koaliční smlouvu


„Jsme členové ODS, kteří s obavami sledují směřování strany v posledních měsících a letech. Od tragické reakce na koronavirus, přes podlehnutí Green Dealu, až po spornou účast v středolevicovém projektu SPOLU. Deklarovaný úmysl vedení ODS podílet se po volbách na vládě pirátské radikální levice je pro nás poslední kapkou,“ tvrdí na svých stránkách. Dle svých slov tato frakce vznikla na uzavřeném jednání konzervativních členů ODS z různých regionů.

Podle Tea Party je v ODS stále dost pracovitých lidí, kteří touží vedení strany vyslat signál, že „s přístupem zrazujícím vlastní ideologii nesouhlasí“. Frakce volá po programu založeném na prosazování svobody a prosperity, odmítnutí veřejné spolupráce s Piráty a „jinými neomarxisty“ po volbách a „okamžité ukončení politiky kovidismu“. Tea Party umožňuje se k jejich petičnímu dokumentu přihlásit, ať už je člověk člen ODS, příznivec, bývalý člen či příznivec nebo jen někdo, koho program frakce zaujal.

Jedním z podporovatelů frakce je nejmenovaný bývalý místopředseda ODS a zároveň zakladatel strany.

Na stránkách je zveřejněn jeho apel vůči „pravověrným stávajícím a bývalým členům ODS“:

„Stále více a více současných i minulých voličů ODS si zoufale uvědomuje, že v nastávajících parlamentních volbách nemají koho volit, neboť na politické scéně neexistuje strana, která by hájila jejich přirozené zájmy a jejich osobní a ekonomickou svobodu. Ta se přitom vždy tak těžce získává, ale tak lehce ztrácí.

O to zoufaleji si to uvědomují v situaci, kdy byla pandemie virového onemocnění cíleně zneužita k nebývalému útoku na základní lidské svobody, na základní strukturu společnosti, na její soudržnost a sounáležitost, na její morální hodnoty a její duševní zdraví.

V této situaci není možno nadále mlčet a nadále pasivně přihlížet, jak ke všem těmto neblahým a vysoce nebezpečným jevům svým politickým činěním (a stejně tak nečiněním) přispívá též politická strana, jejíž jsem byl spoluzakladatelem a která vznikla právě proto, aby vrátila lidem ztracenou osobní a ekonomickou svobodu a vytvořila tak prostor pro prosperitu společnosti. Strana, která by ale zároveň byla hrází proti setrvalým snahám levice tuto osobní a ekonomickou svobodu všemi možnými způsoby erodovat a umenšovat.

V toku času však z politické praxe ODS tato základní politická úloha zcela vymizela a vznikla z ní strana, která je ochotná na jedné straně zachraňovat definitivně se potápějící TOP 09 a jít do koalice s křesťanskými socialisty, hájícími jen své vlastní zájmy, a na straně druhé zcela vážně uvažovat o povolební koalici s ‚neomarxisty s počítači‘ a spolupodílet se tak na ještě hlubší destrukci občanských a ekonomických svobod.

Domnívám se proto a jsem přesvědčen, že je nejvyšší čas, aby pravověrní členové ODS jim odcizenou stranu opět převzali do svých rukou a navrátili její každodenní politickou praxi opět k hájení zájmů lidí, kteří od státu vyžadují jen jedno jediné: Vytvoření a ochranu co největšího svobodného prostoru pro jejich pracovitost a podnikavost a pro jejich vlastní cestu ke štěstí, neboť jen tak může opět vzniknout zdravá, bohatá, prosperující, sebevědomá a soudržná společnost.