Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novoroční přání - Bc. Daniel Pawlas, poslanec Parlamentu ČR

4. 1. 2021

 

Vážené soudružky a soudruzi, vážení občané,

dovolte mi, abych nás všechny uvítal v Novém roce 2021 a popřál našim rodinám, hlavně hodně zdraví a optimismu do života.

Nový rok není jen údaj v kalendáři, ale pro každého z nás znamená i začátek nových plánů, předsevzetí a určení si nových cílů, které bychom během nastávajícího roku chtěli uskutečnit v soukromém i pracovním životě. Je to však i čas ohlédnutí se zpět a zhodnocení toho, co jsme minulý rok zažili, vykonali nebo nestihli udělat. Život člověka je sám o sobě pestrý a každého z nás postihly jak zlé dny naplněné trápením, smutkem a nezdarem, tak i dny dobré, veselé, radostné a šťastné. A na tom všem dobrém je potřeba stavět věci budoucí a pokusit se dívat na svět optimisticky.

Jako stát si vedeme na první pohled výborně, alespoň dle ratingových agentur, ale něco uvnitř české ekonomiky hnije. Je to nesprávná adresnost finančních toků českého státu. Bohužel také výrazně upadají morální hodnoty a je to znát na každém kroku.

 

Velký tvůrčí a duchovní potenciál našeho národa není bohužel smysluplně využit. Celá odvětví průmyslu vyrábějí věci, o které je malý zájem, nebo mají nízkou přidanou hodnotu, zatímco toho, co potřebujeme, se nám nedostává. Stát, který se nazývá státem všech občanů bohužel zvysoka kašle na potřeby zaměstnanců a nechává je ponižovat a vykořisťovat nadnárodním kapitálem. Naše hospodářství plýtvá energií, které máme málo. Země, která mohla být ještě před několika desetiletími hrdá na vzdělanost, rozhled a světonázor svých občanů, dává dnes přednost plytkému jednostranně zaměřenému vzdělání. Zkazili a zastavěli jsme si půdu nepotřebnými logistickými centry, kde se pouze skladuje zboží, než je opět odesláno mimo naše území. Stali jsme se montovnou a skladem pro naše mnohem bohatší sousedy a změnit to půjde jenom těžko, protože většina průmyslu nám bohužel neříká pane.

 

O to více je důležité, aby KSČM nezmizela z politické mapy a propast, z které není již návratu  je velice blízko. Společnost se proměnila a to co platilo včera, dnes již neplatí. Avšak ti, kteří dnes nejvíce kritizuji jsou sami spoluviníci tohoto stavu. Místo aby hledali řešení v nelehké situaci, tak jejich jedinou starostí je uchopit se moci ve straně a to za každou cenu. Třepou se nedočkavostí a neštítí se obejít řádně zvolené delegáty sjezdu, kteří mají největší právo rozhodnout o dalším směřování strany a o jejím vedení. Současná pandemie a nouzový stav a tím nemožnost uskutečnit sjezd jim vyhovuje pro jejich mocenské záměry a ambice. Naším společným a hlavním úkolem je zabránit těmto tendencím a dát prostor řádné volbě a tím dát opravdový a silný mandát těm, o kterých si myslíme, že nám ukáží světlo na konci tunelu. Zachovejme si víru a jednotu, protože jedině tak nedopustíme, aby se stalo skutečností to, po čem pražská kavárna sní už třicet let a několik stranických ambiciózních solitéru jim v tomto zdatně, díky své zaslepenosti a touze po moci vydatně pomáhá.

 

Nebojme o naší budoucnost. Pojďme společně pracovat, méně schůzovat a mějme radost z naší společné práce a pomoci lidem. Buďme k sobě zdravě kritičtí a dejme prostor i jiným názorům a myšlenkám. A hlavně to neberme tak vážně, protože ty nejlepší řešení jsou ta nejjednodušší.

 

Přeji nám všem optimismus a úsměv na tváří v roce 2021.

Daniel Pawlas