Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo je Aspen institute ???

26. 4. 2021

Aspen institute

 

 

Většina lidí vůbec netuší, že zde podobná organizace, přímo napojená na US Deep state, existuje. Právě přes tuto politickou neziskovku jsou ovšem plně ovládány naše loutky ve vládě, médiích i europarlamentu. Nejedná se samozřejmě o jedinou podobnou instituci, nicméně velmi významné napojení na nejvyšší vládní činitele je více než alarmující.

Takřka jisté je, že právě tato politická organizace “odchovává” budoucí vrcholné politiky, ať už na úrovni národní nebo unijní. Vzhledem k tomu, že zde najdeme vysoko postavené představitele jak vládních stran (ANO a ČSSD), tak tzv. “řízené opozice” (ODS, Piráti, TOP0,09, STAN, KDU), opět se potvrzuje, že se v případě uvedených sedmi stran jedná o jakousi novodobou Národní frontu.

A nejen tato organizace, jejíž struktura dosahuje až do USA k Madeleine Albrightové,  alias balkánské řeznici, má obrovský vliv na naši politiku. Tu ovlivňují i různé politické neziskovky, přímo působící v Radě vlády.

Ale zpět k Aspen institutu, jehož pražská pobočka podle všeho “odchovává” budoucí vrcholné politiky, včetně ministrů a europoslanců. 

Zkusme se podívat na pár zajímavých jmen ve strukturách Aspen institutu.

Ze známých politiků najdeme přímo v řídících strukturách pražské pobočky Aspen institutu například Babišovu hvězdu z europarlamentu Ditu Charanzovou. Ano, to je ta, se kterou se tak velmi rád Babiš před eurovolbami chlubil, ta, která – podobně jako ostatní europoslanci z ANO – spolu se svojí eurohujerskou frakcí – dřív ALDE, dnes RENEW – velmi často hlasovala proti národním zájmům, ale zcela zřejmě v zájmu svých loutkovodičů z Aspen institutu. Jejich frakce byla dokonce iniciátorem žaloby na Maďarsko za to, že si dělá suverénní politiku.

Další známou osobou ve strukturách vedení Aspen institutu je poslanec STAN Jan Farský, čemuž se jistě nikdo nediví. U člena této strany zcela očekávané.

K čestným členům vedení pak patří Madeleine Albright a Michael Žantovský. Myslím, že k těmto jménům není třeba nic dodávat.

A nyní se podívejme na zajímavá jména z řad řadových členů Aspen institutu.

Prvním je bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nejspíš je to právě Aspen institut, co ho do ministerského křesla dokázalo usadit i přes jeho mládí.  Dalším známým jménem je Cyril Svoboda, který již sice není ve vrcholné politice, nicméně v posledních letech se velmi často prezentuje coby poradce premiéra.

Mezi exponenty Aspen institutu nesmí chybět ani dcera profesionální aktivistky, bývalé nadšené komunistické svazačky, posléze kované eurosoudružky Pajerové – Emma Smetana.

Všichni jistě dobře víte, že mezi členy najdeme i islamofilního ministra vnitra  Jana Hamáčka. Zajímavostí je, že dříve byl ve vedení Aspenu, kde ho vystřídala právě Charanzová, předtím řadová členka.

Také eurosvazáci Piráti zde mají zastoupení a to v podobě Jana Lipavského.

Z europoslanců a také členů ODS zde najdeme Jana Zahradila, který sice vloni v nějakém rozhovoru na PL tvrdil, že již z Aspen institutu odešel, nicméně stále tam figuruje. A i kdyby odešel, tak úplně stačí, že zde vůbec kdy byl členem.

Myslím, že vůbec nikoho neudiví, že členkou Aspen institutu je i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a aby byla rodinka hezky pohromadě, je v Aspenu i její manžel Aleš Chmelař, který je taktéž členem ČSSD.

A teď trochu zabrousíme mezi naši angažovanou uměleckou frontu (nepočítáme-li do ní Emmu Smetana). Dozajista pyšným členem Aspenu je i prodavač chipsů Jiří Mádl.

V Aspen institutu se nachází také návštěvníci srazů Bilderbergu – Jiří Pehe a Vladimír Dlouhý.

V řadách členů Aspen institutu najdeme také dalšího člena ČSSD a zároveň šéfa odborů Josefa Středulu.

A aby byla plejáda ministrů úplná, nemůže zde chybět ani ministr průmyslu Karel Havlíček.

Nikoho jistě neudivuje, že mezi členy Aspen institutu najdeme také Lenku Bradáčovou či další v současné době velmi často mediálně prezentovanou ženu, šéfku TOP0,09 Markétu Pekarovou Adamovou.

Kdyby ve výčtu exponentů chyběl i kamarád kůrovce a solárních baronů Martin Bursík, bylo by to asi podivné. Samozřejmě tam nechybí.

A je-li v Aspenu hlavní Babišova hvězda z europarlamentu, musíte tam logicky najít i jeho hvězdu číslo dva – Martinu Dlabajovou.

V seznamu členů nechybí ani Pavel Fišer, bývalý kandidát na prezidentský post či Miroslav Singer, šéf ČNB.

V Aspen institutu je i jakýsi Pavel P. Novotný, ovšem bez obrázku, tedy nelze potvrdit či vyvrátit, zda se jedná o téhož Novotného, který je teď hlavní hvězdou Řeporyj a ODS. No, snad kdyby to druhé “P” vyjadřovalo jeho druhý často používaný pseudonym domácího bravu.

Členství morálních ikon “pražské kavárny”, exkomunistů generála Petra Pavla, tohoto času želízka v ohni na post prezidenta coby “náhradníka” za Drahoše a vzoru kovaného havloida Petra Pitharta jistě neudiví nikoho.

Výčet ministrů – členů Aspen institutu pak završuje ministr školství Robert Plaga, což plně koresponduje nejen s jeho trvalou podporou inkluze, ale i s tím, že se nedávno jeho ministerstvo ztotožnilo se skandálním rozsudkem v kauze “hidžáb na škole”, čímž podpořil islamizaci škol.

Ze známých členů TOP0,09 je pak členem kromě jejich šéfky i Tomáš Klvaňa, nadšený podporovatel Schwarzenberga v první prezidentské volbě. Dřív Klvaňa figuroval ve vedení Aspenu, nyní je jen řadový člen.

Mezi členy Aspenu samozřejmě nechybí ani nejbohatší český důchodce, bývalý šéf ČSSD a eurokomisař, Vladimír Špidla.

Z pidistrany STAN zde pak najdeme nejen Farského, který je ve vedení Aspenu, ale i jeho spolustraníka a současného šéfa strany Víta Rakušana.

Ze stran nesmíme vynechat ani KDU-ČSL, jejichž členka Zuzana Roithová v Aspen institutu také nechybí.

Výše jsem uvedla jen výčet těch nejznámějších jmen z politiky, či těch, kdo se ve větší míře do politiky “pletou”. Mezi členy samozřejmě nechybí ani mainstreamoví novináři, spousta známých jmen ze zahraničí (zejména ze Slovenska), ale zřejmě bychom zde našli také jména řadových poslanců, zástupců politických neziskovek a mnoho dalších.

Co je asi nejzajímavější je fakt, že mnoho ministrů je zároveň členy Aspen institutu. Lze tedy předpokládat, že právě Aspen institut je jakousi líhní budoucích ministrů. Samozřejmě patřičně instruovaných, či časem určených na ještě vyšší posty, třeba ve strukturách EU.

Mezi členy Aspen institutu tedy najdeme zástupce všech parlamentních stran, vyjma SPD a KSČM. 

Jak známo, tak tento institut je přímo v USA napojen na americkou CNN, resp. na demokratickou stranu, potažmo neocony. Už zaštítění balkánskou řeznicí a zlodějem Bakalou, který z aktuální verze seznamu zmizel (ještě vloni figuroval mezi členy vedení) jasně naznačuje, za koho tato instituce “kope”, čí instrukce zde usazené loutky plní. 

A tristní na tom je, že většina z nich se dostala na vysoké posty v politice také díky řadovým občanům, voličům, kteří možná často ani netuší, koho volí.

Důležitá aktualizace. Od doby, kdy byl článek původně napsán (leden 2020), se Aspen institut obludně rozrostl. Zajímavé je, že takřka ve stejnou dobu, kdy se do této středoevropské pobočky Deep state přidala spousta zástupců z řad “liberální” polské a maďarské opozice, vstoupil do Aspen institutu také Andrej Babiš a Sebastian Kurz. To samozřejmě zcela jasně vysvětluje, proč ani jeden nepodpořil Maďarsko a Polsko proti EU. Aby si ČR “netrhla ostudu”, musel obě země před Bruselem podpořit prezident Zeman.

Druhá aktualizace: Poté, co se značně “rozmázlo” členství Andreje Babiše v Aspen institutu, ze seznamu náhle vypadl, nicméně předpokládám, že je jeho členem i nadále, neboť právě z této instituce si od samého začátku vybírá čelní představitele do vlády i EP.

 

ASPEN INSTITUTE SE OBLUDNĚ ROZRŮSTÁ, NĚKTERÁ NOVÁ JMÉNA VÁS BUDOU MOŽNÁ ŠOKOVAT

Napsal 
 

Přiznám se, že při procházení aktuálního seznamu exponentů této neziskovky, která je řízena tzv. Deep state pod záštitou nechvalně známé “balkánské řeznice”, mne víc, než aktuálně noví velmi dobře známí členové, udivil fakt, že se tato neziskovka, vychovávající loutky Deep state, neutěšeně rozrůstá. A to už nejen kovanými politiky i politickým potěrem z naší liberální kotlinky, ale na seznamu najedete také hodně nových jmen polských, maďarských či z jiných středoevropských zemí.

O neziskovce, která zcela očividně vychovává budoucí politiky, mainstreamové novináře, aktivistické umělce a neziskové parazity či “školí” ty současné, jsem před časem psala už zde. Jen stručně shrnu, že tehdy jsem upozornila na fakt, že v Aspen institutu je organizována spousta našich ministrů, tedy předpokládám, že ti jsou právě v Aspen institutu patřičně instruováni tak, aby plnili své skutečné zadání.

Z ministrů tedy najdete v seznamu jak socany – Maláčovou a Hamáčka, tak zástupce ANO – Plagu či Havlíčka. V širším vedení Aspen institute jsou mimo jiné i Charanzová, která je europoslankyní za ANO a zároveň místopředsedkyní EP a Farský ze STAN.

Z dalších výše postavených představitelů parlamentních stran najdete na seznamu například šéfku TOP0,09 Markétu Pekarovou Adamovou, pražského primátora Hřiba z Pirátů či Víta Rakušana ze STANu. Podrobněji jsem se věnovala členům Aspenu už v minulém článku, takže nebudu zbytečně tapetovat a půjdu konečně “k věci”.

Než uvedu jména dvou nových členů této neziskovky v režii US Deep state, tak bych se ráda vrátila k jednomu staršímu článku, v němž jsem upozorňovala na fakt, že zhruba kolem roku 2010-2015 se v některých zemích Evropy zcela náhle objevily nové politické strany či zbrusu noví lídři stran stávajících. Ti měli dle mého názoru zajistit převzetí hlasů protestních, s jejichž přibývajícím počtem se zřejmě počítalo v souvislosti s invazí v roce 2015. Invazí, která pokračuje dodnes.

Ovšem mimo výše uvedené invaze se nejspíš už tehdy počítalo s tím, že dojde k vyvolání vleklé hospodářské krize, podle některých informací se dokonce už tehdy vědělo, co krizi roku 2020 vyvolá. V zemích EU byly už mnohé tzv. “tradiční strany” příliš “profláklé”, proto bylo zapotřebí přijít s politiky či stranami, které měly navenek vyvolat dojem jakési protestní, tak trošku i antisystémové opozice.

Pokud se pak podíváme do zemí, kde byli tito lídři v takřka stejnou dobu nabídnuti, tak ve všech se také záhy dostali do vlád. Týkalo se to například Francie (Macron), Itálie (Hnutí 5 hvězd), Rakouska (Kurz), ale i ČR (ANO). Podotýkám, že všichni uvedení politici či strany se v Bruselu při hlasováních europarlamentu chovají úplně stejně jako jejich údajná “opozice”.

Proč tento zdánlivě nesouvisející úvod? Protože dva z těchto lídrů se náhle, takřka současně nově objevili v řadách Aspen Institutu. Jsou jimi předsedové vlád Rakouska a ČR – Sebastian Kurz a Andrej Babiš.

Dva noví, pyšní členové Aspen institutu, středoevropské pobočky Deep state. O tom, že jsem přesvědčena, že jak jeden, tak druhý jen plní nařízenou agendu, jsem psala mnohokrát. Nemá cenu se opakovat, o Kurzovi ve spojení se Zelenými, jimž pomohl smést pod koberec skandál s napojením na islámské extremisty, jsem psala už  zde nebo zde. Jourová, Charanzová, dlouhodobé protinárodní kroky hnutí ANO v Bruselu jsou pro mne jasnou ukázkou toho, že za ČR tato partaj nikdy nekopala.

Mne osobně tedy členství těchto dvou politiků v “klubu Deep state” nijak neudivilo. Nikdy jsem jim nevěřila, i když občas, aby před svými voliči vyvolali dojem jakési “antisystémovosti”, dělají kroky, které se mohou zdánlivě jevit nějak protestními. Nicméně všimněte si, že nyní, ve sporu EU s Maďarskem a Polskem se nikdo z nich na stranu obou zemí nepostavil. To jen ukazuje, že jsem měla pravdu i v tvrzení, které velmi dlouho razím – žádná V4 neexistuje. Ostatně, v Aspen institutu se nově objevilo nemálo členů z řad maďarské a polské opozice, která také proti podobnému spojenectví od začátku brojí.

I když z vedení Aspen institute zmizel Bakala, mezi členy nově najdete jeho manželku. Balkánská řeznice Albrightová tam ovšem nadále figuruje podobně, jako mnoho dalších politiků, novinářů a exponentů politických neziskovek.

Možná se spousta nových členů objevila v této neziskovce v režii Deep state právě v souvislosti s ohlášeným (údajným, avšak stále nepotvrzeným) vítězstvím Bidena. Možná tito politici ucítili, že nyní bude vát vítr právě z této strany. Pak seznali, že bude dobré být právě v jejich společnosti.

Moje úvahy “okolo” berte, prosím, jen jako můj názor, jenž jsem si vytvořila na základě mnoha nezpochybnitelných fakt. Rozrůstání členské základny hlavní středoevropské pobočky Deep state snad jen mé úvahy potvrzuje.