Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo bude držet hubu, nebude mít svobodu !

8. 7. 2020

 

Dan Landa: Kdo bude držet hubu, nebude mít svobodu! Tohleto je střed Evropy!

07.07.2020 7:21

„Kdo bude držet hubu, nebude mít svobodu,“ zaznělo včera na pražském Vyšehradě od zpěváka Daniela Landy. Představil tam spolu s Lou Fanánkem Hagenem svou petici, Blanický manifest. Požadují, aby Parlament a Senát nepodléhal „globálním hysteriím“, ale řešil skutečné problémy a aby skončilo omezování svobody.

 

Včera na pražském Vyšehradu proběhlo setkání se zpěvákem Danielem Landou. Ten na místě představil svou petici, Blanický manifest za svobodu, v níž se vymezuje proti „zbrklým, nepromyšleným a neodborným příkazům a zákazům z pera úředníků“a proti mizení svobody a jejímu nahrazení kontrolou.

 

„Jako rovnoprávní občané této země, zároveň daňoví poplatníci a jako obyvatelé Evropy cítíme a vnímáme, že jsme hrdými nositeli nikoliv jen daňových povinností, ale i stovky let budovaných a krví vykoupených práv jednotlivce, žijícího uprostřed starého kontinentu. A budeme si za tím stát. Nejsme ovce ve stádu, ale svobodní spolutvůrci našeho státu,“ píše se v petici spolu s požadavkem, aby už nebylo omezováno právo na shromažďování.

ParlamentníListy.cz

 

„Je načase, aby volení zástupci začali řešit důležité věci a přestali podléhat globálním hysteriím. Smysluplných úkolů, které ovlivní život především našich potomků, je celá řada – preventivní opatření proti suchu, pokus o alespoň částečnou potravinovou a spotřebitelskou nezávislost a s tím související péče o tuto zemi ve smyslu fyzickém s ohledem na trvale udržitelný rozvoj ve všech oblastech našeho života,“ míní Landa a upozorňuje Parlament a Senát, že jsou to občané, kdo vytváří hodnoty a rozvíjí společnost. A také na příklad Jana Husa a husitského hnutí, které dle Landy dokazuje, kam až může nespokojenost s poměry dojít.

„Člověk se liší od ostatních forem života na této planetě právě svou nevypočítatelností. Nevypočítatelností v pravém slova smyslu, o níž se inženýři lidských duší nesčetněkrát v historii přesvědčili,“ říká zpěvák a dodává: „A za víru ve svobodu se možná budeme muset porvat jako naši předkové pod vedením hejtmana Jana Žižky z Trocnova.“

„Máme pocit, že už to strašně přehánějí se zásahy do osobních svobod, a tak jsme se rozhodli jako čeští, moravští a slezští mužové a ženy říct své ne,“ shrnul Landa krátce, co ho dovedlo k ustanovení petice. „Chceme svobodu a o tu se prostě holt musí někdy bojovat. Takže kdo bude držet hubu, nebude mít svobodu,“  dodal a poukázal na počet motocyklů, který měl signalizovat, kolik lidí přišlo vyjádřit souhlas. Kromě Landy se na Vyšehradě připojil i Lou Fanánek Hagen, frontman kapely Tři sestry.

V dalším videu poděkoval všem, kteří manifest podepsali. „A chtěl bych zdůraznit a říct, že jsem se tady dnes fotil s mnoha lidmi, s mnoha lidmi jsem dělal rozhovory, a tento manifest je DŮRAZNĚ apolitický, to znamená, že tu jsou různé politické struktury, osobnosti, které se motají do politiky, já nejdu za nikoho. To znamená, že bude-li se někdo ohánět tímto manifestem jako jeho vlastním politickým programem, prosím vás, tento manifest nemá s politikou nic společného. Tohleto je Vyšehrad a tohle je o duších a o lidech, to znamená, že to není ani pro ty, ani pro ty, jestli to jsou pravičáci, levičáci, jakýkolivčáci, nevěřící, věřící, to je úplně jedno. Tohleto říkám za tátu. Blanický manifest je za tátu, za duši, a ne za -istu. Je jedno, koho volím. Já seru na politiky a nikomu nechci nahrát, žádnýmu politikovi. Já chci zařvat na všechny politiky: Hele, kurva, je vaše práce nám bránit svobody. Takže odleva doprava, já říkám, máme toho dost. Takže chraňte nám svobody, začíná Blanický manifest. Není to proti vám, je to zařvání na vás, koukejte nás chránit, koukejte chránit naše svobody, ne nám je krátit a krájet. Ještě si o tom, myslím, pohovoříme,“ uvedl Landa na pravou míru případné dohady o tom, s kým Blanický manifest sympatizuje a komu je ku prospěchu.

Dodal, že není rád, že se do něčeho takového pouští, protože má ještě „popálenou prdel“ z projektu Žito. „Do ničeho se nehrnu. Jenom bohužel doba nazrává, když se dívám do zahraničí, tak doba nazrává, že je potřeba, aby někdo řekl: Ne, dost. Prostě dost, to nám nedělejte. My jsme střed Evropy a když to neřekne prostředek, tak já už nevím, kdo by to měl říct,“ řekl Landa a pohrozil, že kdo neřekne dost teď, neřekne to už nikdy.

Svůj podpis připojil i sociolog Petr Hampl. „Daniel Landa mluvil krátce, jasně a rozhodně. Jeho Blanický manifest za svobodu 2020 jsem rád podepsal. Nechci řešit, jestli někde mohla být vhodnější formulace a jestli všichni, kdo tam byli, jsou dobří lidé. Už to, že Daniel Landa něco rozbíhá a je ochoten do toho vložit svou značku, je dostatečně pozitivní,“ prohlásil.