Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informativní dopis od rodičů školám - plošné testování a roušky ve školách

10. 4. 2021

 

 

Ahoj všem,

v příloze (odkazy na konci emailu) Vám zasíláme dopis s odkazy na zdroje, který můžete jako rodiče zaslat do školy, pokud nesouhlasíte s testováním a rouškami/respirátory. My testování ani roušky a respirátory zcela zásadně nedoporučujeme. Věnujte tomu prosím čas, je tam spousta informací a dokumentů a právních analýz - proklikejte si to. Před klikáním si prosím někde v počítači uložte verzi k odeslání a pak klikejte v kopii dokumentu - linky mění barvu, ať si nepřiděláte práci. Pokud nezvládnete, stáhněte si dokument znovu a máte také vyřešeno.

Je potřeba přizpůsobit mužský / ženský rod podle toho, kdo, komu to budete psát. Vyznačili jsme Vám to barevně, pro rychlou úpravu podkladovou barvu v této části si pak dejte pryč.

Další informace, co se nám podařili zjistit k testování:

  • Info k testovacím sadám LEPU, kterými se budou děti testovat:
  • testovací tyčinky nemají na sobě ani uvedeno, z jakého jsou materiálu a strašně pelichají. Jelikož jiné jsou z nylonu, předpokládáme, že tohle bude také. Takže si děti budou hezky pěkně nanášet na sliznici 2x týdně notnou dávku nějakého plastu neznámého původu. 
  • jedna paní žádala dodavatele, aby tuto informaci o materiálu dodal a není k dispozici. Prý to dorazilo v jedné velké krabici. Tyčinky nejsou součástí testovacích souprav a jsou dodávány zvlášť, od jiné firmy. A tohle naši zákonodárci schválili! 
  • zítra to paní hodí ještě pod mikroskop... Také k nim chyběl příbalový leták v češtině, jenom tam byl hozen stručný návod. Ten příbalák si ona ale nakonec vydupala a už ho máme. Je v příloze. Bohužel k tyčinkám pro testování tam opravdu nic není. Datum expirace je 24.2.2022, jediný důvod testování zřejmě je, že když se to nakoupilo, tak se to musí co nejdříve spotřebovat.
  • nicméně zde je test také vyobrazen https://testovani.edu.cz/
  • takhle chtějí děti trápit, oficiální video, jak se mají děti testovat https://youtu.be/Ls0nrA-Oe20 (za nás naprostý nesmysl mít výsledek negativní a jít si znovu dezinfikovat ruce - to je na úrovni mentální hlouposti, nechci napsat rovnou idiocie. Logika říká - pokud tedy test, tak udělat test a pokud je někdo pozitivní, pak dezinfekce toho místa a jeho odchod, asi mu už nepomůže, že si dá dezinfekci na ruce. Pokud je negativní, tak není na druhou dezinfekci důvod ani v nejmenším! Je to hnus!)
  • přidáváme ještě pro Vaši informaci dokumenty od MŠ a manuál testování, viz. příloha.
  • pokud dítě do školy nepůjde, má automaticky absenci omluvenu. Testy NEJSOU prý povinné, ale do školy bez negativního testu nikdo nebude vpuštěn. Tady prosím zpozorněte, protože to může být chyták... rodič je za docházku zodpovědný, právníci se k tomu vyjadřovali ve smyslu, že do školy rozhodně ano, pokud nevpustí, volat policii a sepsat protokol, že škola odmítla vpustit. Jde o to, aby na Vás pak nevlítla sociálka, že dítě svévolně nechodí do školy. Dopady jsou pak daleko horší - takže doporučujeme to pro sichr mít zadokumentováno.

Přejeme Vám hodně štěstí a pevné nervy, dnes ráno jsme odeslali trochu jiný typ dopisu na všechny školy cca 16.000 emailů - ale nepodceňujte to... posílejte to učitelům pro informaci, v rodině, známým i kolegům v práci... informace jsou kvalitní a ověřené. V Rakousku se dokonce média pustila do soudce, co rozhodl soudní spor ohledně PCR testů, jak je možné, že si hraje na virologa atd... a snaží se ho zdiskreditovat.... je to opravdu děs, co se dnes děje.

 

PŘÍLOHY: 

Vzor dopisu pro zaslání do škol

Manuál testování ve školách

Informace k provozu škol a školských zařízení

Antigenní test - návod

 

 

vzor dopisu 

Vážený pane učiteli / Vážená paní učitelko,

Vážený pane řediteli / Vážená paní ředitelko, 

 

děkuji Vám za Vámi zaslané informace k otevření škol a s dovolením Vám zasílám "Právní analýzu připravovaného nařízení o opatřeních souvisejících s návratem dětí do MŠ a ZŠ - celodenní nošení roušek a pravidelné testování" ze dne 06.04.2021 zpracovanou advokátní kanceláří Jany Zwyrtek Hamplové, protože je mi jasné, že takové analýzy si zřejmě sami zadávat nebudete. 

 

Rád(a) bych Vás také tímto upozornil(a) na jednu podstatnou záležitost a nešvar našich politických elit, kdy jimi vydaná nařízení, vyhlášky a pokyny jsou vždy v režimu tzv. podzákonných norem, tudíž plná odpovědnost je vždy pěkně přenesená v případě soudního sporu vždy na toho, kdo pokyny, nařízení a vyhlášky vyžaduje = tedy na Vás osobně. Bohužel této odpovědnosti se nelze zbavit a nelze se pak následně hájit u soudu slovy: "Dělal(a) jsem jen vše podle pokynů a nařízení MZČR / Vlády ČR." Mají to na Vás hezky vymyšlené viďte? Pokud potřebujete, ověřte si to u Vašeho právníka, je to pro Vás osobně opravdu velmi důležité. 

 

Jakkoli chápu již zcela běžně zaběhnutý systém, kdy ministerstvo školství Vám nařizuje, uděluje pokyny atd. tak v tomto případě, a za dané situace zdvihám varovný prst, protože s tím, co se po Vás, resp. po nás následně jako po rodičích chce, zcela zásadně NESOUHLASÍM

 

PROVOZ ŠKOLY   

Docházka dětí do školy je zaručena zákonným právem na vzdělání a v zásadě nesmí býti omezována. Aktuální stav je již neudržitelný, a proto na Vás apeluji, kontaktujte paní Mgr. Janu Zwyrtek Hamplovou a nejlépe koordinovaně s ostatními školami zahajte neprodleně standardní výuku. NIKDO totiž nezkoumá a neřeší, zda se nejedná o bioterorismus, a zejména proč a čím jsou kontaminované respirátory, či výtěrové tyčinky. Proč je neustálý tlak vlády na provádění testování PCR testy zcela nevhodnými pro klinické testování? Navíc v situaci, kdy premiér vlastní přes 75 % všech testovacích míst – v tom vidím obrovský střet zájmů, stejně tak ve vývoji podle mě velmi nebezpečné „rychlovakcíny“ – tady je pro Vás velmi důležitou informací, že jsou již v běhu přípravy Norimberského tribunálu II. za zločiny proti lidskosti. Vůbec bych to být na Vašem místě být Vámi nepodceňoval(a). Počty úmrtí a zdravotních poškození po očkování jsou alarmující, stejně tak jako prosby renomovaných odborníků k okamžitému zastavení očkování. Dodávám, že soudy v Portugalsku, Rakousku, Belgii a Norsku již PCR testování smetly ze stolu jako zcela nelegitimní a vysoce manipulativní nástroj. To však ještě nezkoumaly jejich možnou kontaminaci, ale pouze jejich vypovídající schopnost opravdu určit, zda je někdo skutečně nemocný a infekční.