Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hazard se životy občanů ČR

16. 3. 2021

UV  KSČM 

Nepřijatelný hazard ministra Blatného se životy občanů České republiky

 
15. 3. 2021

Velké evropské země přerušily očkování vakcínou AstraZeneca. Doporučují další zkoumání účinků vakcíny. Důvodem jsou podezřelá úmrtí a možná rizika krevních sraženin. Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) svolala na čtvrtek mimořádnou schůzi, poté vydá své stanovisko k vakcíně. Český ministr zdravotnictví Jan Blatný ale i přes tyto rizika nehodla nic pozastavovat. "Komplikace, které se v Evropě u některých pacientů objevily, zatím nelze s aplikací vakcíny prokazatelně spojit," řekl.

"Státy EU, včetně Německa, Francie a Itálie, pozastavují očkování vakcínou AstraZeneca vzhledem ke zprávám o výskytu krevních sraženin. Podle českého ministra k tomu není důvod. Opravdu panu Blatnému na životech občanů České republiky nezáleží? Pokud tomu tak je a ochrana zdraví a životů lidí pro něj není prioritou, měl by okamžitě odstoupit," reagovala v tiskové zprávě na vyjádření Blatného Soňa Marková, stínová ministryně zdravotnictví.

 

Kdo další bojuje za lidi : 

SPD,  Volny blok  a  dále ???

„Požadujeme rekonstrukci vlády a nahrazení neschopných ministrů, tedy jejich demisi. Budeme tento týden opět, stejně jako minulý týden, žádat na půdě Poslanecké sněmovny vyvození osobní odpovědnosti za situaci, ve které se Česká republika ocitla. Je nutná rekonstrukce vlády a nahrazení ministrů, kteří na své úkoly nestačí. Jde především o ministra vnitra Jana Hamáčka, ministra zdravotnictví Jana Blatného a ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Samozřejmě celkovou odpovědnost má premiér Andrej Babiš,“ vyzval lídr SPD Tomio Okamura. Jeho hnutí chce tento bod zařadit na pořad dnešní schůze Poslanecké sněmovny.

 

 

„Stav už je neúnosný. Plošné zákazy nejsou správná cesta. Po více než sedmi dnech se ukazuje, že výsledek nepřichází. Vládní politici si dopředu dělají alibi a mluví o dalších uzávěrách. Lockdown není řešení. Lidé jsou nuceni nesmyslně nosit respirátory na slunci v parku!“ láteřil Okamura.

„Potřebujeme novou strategii. Je nutné zrušit plošná opatření. Testování občanů by mělo probíhat na základě dialogu. Nesmí být vynucováno na základě represe. Vláda ztrácí důvěru veřejnosti. Vláda neinformuje veřejnost o očkování proti nemoci dostatečně a její zmatená komunikace pokračuje,“ míní Okamura.

Poslanec za SPD Jaroslav Foldyna následně hovořil o vakcinaci, kdy podle něj lidé, kteří se dobrovolně chtějí nechat očkovat, nemají čím. „Dnes a denně mi volají obvodní doktoři, domovy důchodců, kdy senioři mají problém se setkávat s rodinou. Jejich život má úsečku. A tady prostě se nic neděje. Výjimkou, světlou, je prezident Miloš Zeman, kterému chci poděkovat za to, že zatelefonoval do Číny, požádal ji, ta mu vyhověla a pošlou k nám vakcínu Sinopharm. Měl odvahu a zajistil Sputnik V," řekl.

„Chtěl bych apelovat na ministra Blatného: Pane ministře, vy nejste Romancev, abyste filozofoval, co je dobré v Rusku, co je špatné v Rusku. Vy jste ministr české vlády a vy se musíte postarat o to, aby občané České republiky měli dostatek vakcín. Vy můžete udělit výjimku prostřednictvím SÚKLu pro používání těchto látek, ale vy nic neděláte, vy jen opakujete ale mantry! Tak skončete, když vás to tak trápí,“ rozčílil se Foldyna a znovu poděkoval prezidentovi Zemanovi.