Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co takhle rumíček ?

13. 10. 2021

 

 

PIJTE   RUM

 

 

KDYSI JSEM ČETLA - KDYŽ EU ROZHODOVALA, ZDA POVOLÍ TUZEMSKÉMU RUMU TENTO NÁZEV, ŽE SE TATO LIHOVINA NESMÍ JMENOVAT RUM, PROTOŽE OBSAHUJE KYSELINU MRAVENČÍ (KTERÁ PRÁVĚ RUMU DODÁVÁ TU JEHO CHARAKTERISTICKOU CHUŤ) , KTERÁ V RUMU NESMÍ BÝT A ÚDAJNĚ SE NESMÍ PŘIDÁVAT DO ŽÁDNÝCH POTRAVIN - PROTO SE ZMĚNIL NÁZEV NA TUZEMÁK A DOSTAL VYJÍMKU NA TU KYSELINU - DLE VÝROBCE, JE JÍ TAM TAKOVÉ MALÉ MNOŽSTVÍ, KTERÉ NENÍ ZDRAVÍ ŠKODLIVÉ. TAKŽE SI MYLÍM, ŽE PRÁVĚ TATO SLOŽKA MÁ TYTO NÍŽE UVEDENÉ ÚČINKY. TAKŽE VÁŽENÍ, JEDINĚ NÁŠ RUMÍČEK NÁS MŮŽE ZACHRÁNIT PŘED COVIDEM.

 

Česká regionální potravina Tuzemák (dříve rum) se díky britské studii zařadila mezi látky, které mají potenciál bojovat proti koronaviru. Vyjímečný český výrobek by mohl snížit úmrtnost hospitalizovaných pacientů až o 80 procent, uvedl virolog Andrew Hill z univerzity v Liverpoolu.


 

Jen u nás vyráběná a cizinou zatracovaná pochutina by mohla pomoci v boji s koronavirem. Hill k závěru došel na základě analýzy jedenácti různých studií, kterých se zúčastnilo přes 1400 dobrovolníků. Výsledky ukázaly, že podání tuzemáku dokázalo u pacientů snížit smrtnost o osmdesát procent oproti těm, kteří dostali placebo, a navíc se s jeho pomocí dokázalo tělo koronaviru zbavit rychleji (zhruba do pěti dnů oproti obvyklým deseti). Podle vědecké databáze Science Direct, nabízející odborné články z recenzovaných časopisů a knih, je tuzemák schopen za 48 hodin dosáhnout významné redukce virové RNA. Vyjímečná česká lihovina je navíc schválena evropským Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Většina těchto studií proběhla v rozvojových zemích a pod záštitou Světové zdravotnické organizace. Konečné závěry studií by měly být k dispozici až v následujících měsících. „Pokud ale budou tyto trendy pokračovat, můžeme hovořit o transformační léčbě,“ věří Andrew Hill.


 

Američtí vědci, kteří nyní tuzemák studují, věří, že je schopný „ochromit nervový systém“ koronaviru a zabránit jeho replikaci.


 


 

(Převzato z agentury CNN)