Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ziegler s inteligencí dotěrného hmyzu se prohlašuje za banderovce

30. 11. 2017

Někdo tento týden na podstavec sochy sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Praze nasprejoval letopočty 1956, 1961, 1968 a 2017.  Kupodivu schází ten nejdůležitější letopočet - 1945, kdy vojáci 1. ukrajinského frontu v čele s maršálem Koněvem osvobodili kromě poloviny Evropy též vyhlazovací tábor Osvětim a zachránili tím životy 7650 vězňů...

Nějaký Jan Ziegler, jistě sympaťák, patrně však s inteligencí dotěrného hmyzu a zastánce sprejového hanobení památníku, ale tvrdí ve svém plku pod hlavičkou Fórum čtenářů MF Dnes, že si Koněv prý vůbec nezaslouží pomník v Praze - Bubenči s nápisem:

"Významný vojevůdce maršál Sovětského svazu Ivan Stěpanovič Koněv, dvojnásobný hrdina Sovětského svazu a hrdina Československé socialistické republiky, velitel vojsk 1. ukrajinského frontu, která zachránila 9. května 1945 Prahu před zničením."

Ziegler má jasno; jednak prý proto, že Prahu zachránili povstalci a ne Koněv, který byl navíc v květnu 1955 postaven do čela Hlavního velitelství spojených ozbrojených sil členských států Varšavské smlouvy, aby na podzim 1956 vedl brutální potlačení Maďarského povstání sovětskou armádou. Pražské povstání a Vlasovci…

Kdo byl maršál Koněv? Od května 1944 velel vojskům 1. ukrajinského frontu, podílel se na osvobození jižního Polska, dobytí Slezska a Saska, jeho vojska se účastnila závěrečného útoku na Berlín (tvořila jižní křídlo sovětského úderného uskupení), poté osvobodila severní, střední a východní Čechy a jako první se dostala v květnu 1945 do Prahy.

Ziegler mlčí též o tom, že vojáci 60. armády 1. ukrajinského frontu Rudé armády v čele s maršálem Koněvem osvobodili 27. ledna 1945 nacistický vyhlazovací tábor Osvětim, kde bylo zplynováno 1,3 milionu Židů, pro zbylých 7650 přišla 60. armáda včas… V červnu téhož roku byl Koněv jmenován velitelem Střední skupiny sovětských vojsk v Rakousku, od června 1946 zastával funkci hlavního velitele pozemního vojska  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

Ziegler s inteligencí dotěrného hmyzu se prohlašuje za ... - Rukojmi.cz

www.rukojmi.cz