Jdi na obsah Jdi na menu
 


V obskurním plátku napsal Jiří Hanák donekonečna opakovanou lež

11. 8. 2018
V obskurním plátku napsal Jiří Hanák donekonečna opakovanou lež, že smlouva Ribbentrop – Molotov rozpoutala 2. sv. válku; měl by se dovzdělat - ještě předtím to totiž byla mírová dohoda Hitlera s polským ministrem zahraničí Beckem.
 
 

V jednom obskurním plátku z Babišova mediálního molochu napsal 29. července 2018 Jiří Hanák v rubrice se signifikantním názvem: "Poslení slovo - Zašeptání v Bayreuthu" neúnavně opakovanou lež, že smlouva Ribbentrop – Molotov z roku 1939 prý rozpoutala až o dva roky později 2. sv. válku; měl by se dovzdělat - ještě předtím to totiž byla mírová dohoda Hitlera s polským ministrem zahraničí Beckem. (Kéž by to Hanákovo slovo bylo opravdu už tím posledním...)

 

Pan Hanák napsal, že Adolf Hitler byl koncem července 1939, ostatně jako každý rok, na wagnerovských hudebních slavnostech v Bayreuthu. Byl totiž fanatickým ctitelem Richarda Wagnera, všechny jeho opery viděl bezpočtukrát.

Tentokrát však prý byl Hitler neklidný, jak si všimlo několik málo lidí z jeho okolí. Před několika dny totiž poslal do Moskvy tajnou cestou dotaz, zda by Moskva přijala jeho člověka, zmocněného jednat nejen o hospodářské smlouvě, ale i o dalších otázkách zajímajících obě strany. Bál se, že bude Stalinem odmítnut. Avšak uprostřed slavnosti mu spěchající von Ribbentrop, jeho ministr zahraničí, pošeptal: "Moskva souhlasí!"
 

 

Hitler si prý oddechl a uklidnil, napsal presstitut Hanák, jelikož byl zřejmě na místě hned vedle šéfa Třetí říše. A pak si vzdychl; to bayreuthské zašeptání prý vyústilo v hnusný pakt Ribbentrop – Molotov a otevřelo „vrata k druhé světové válce…“ O tom, že ta vrata už dávno předtím otevřeli Poláci, ani muk.

Když tedy může Hanák jako patologický trouba donekonečna lhát a psát přinejlepší jen polopravdy, proč bych já nemohl znovu a zas uvádět skutečná relevantní historická fakta?  . . . . . . . . .