Jdi na obsah Jdi na menu
 


R.I.P Ivo Stejskal.V řadách Opolčenců padli dva Češi

8. 5. 2017

Kdo jsou hrdinové.

 

Po znovuzavedení kapitalismu získala naše společnost řadu nových zkušeností. Vedle rozkradení národního vlastnictví a přeměny pracujících na nájemníky ve vlastní zemi, jsme zatažením naší vlasti bez referenda do Severoatlantického paktu a do válek USA, NATO a EU získali další novou zkušenost - do našich životů byla vpuštěna válka. Válka, jejímž prostřednictvím vlády ČR posílající své pomocné sbory do agresí a okupací Západu za peníze nás všech vyvážejí smrt do více či méně vzdálených zemí. S přeměnou lidové armády na žoldáckou se pak ze zabíjení a jeho napomáhání stal byznys posvěcený státem. Když se občas někteří ze žoldáků vrátili domů v rakvi, dělo se tak nejprve spíše nazapřenou, v poslední době pak se vší strojenou parádou a exaltovaným přesvědčováním veřejnosti o tom, že se jedná o hrdiny, kteří bojovali za naši bezpečnost v cizí zemi. Zdá se, že těmto manipulacím je ochotno věřit stale méně lidí.

Po provedení státního převratu sponzorovaného a dirigovaného Západem na Ukrajině a rozpoutání války kyjevskou juntou proti lidu Donbasu získala naše společnost další novou zkušenost. Proti tažení NATO vedeného USA na východ, jehož je válka na Ukrajině součástí, a proti vraždění a ničení, jež je toho všeho prostředkem, se staví naši občané již nejen slovy, ale i činy. Zrodil se fenomén českých a slovenských dobrovolníků, kteří odjeli na území Svazu Doněcké a Luhanské lidové republiky a se zbraní v ruce bojují proti trestným ozbrojeným silám kyjevské "vlády", mezi nimiž jsou i oddíly neonacistického Pravého sektoru. V řadách českých a slovenských dobrovolníků jsou první padlí - Vojtěch Hlinka a Ivo Stejskal. 

  Jasné je, že čeští presstituti o obou padlých šíří ubohosti dle obrazu svého a toho, co odezírají z úst svých majitelů - jako například, že učitel Ivo Stejskal odešel bojovat pro peníze a že tak údajně řešil své osobní problémy. Tato očerňující prohlášení ovšem vyvrací například v médiích citované svědectví Stejskalovy známé, která prohlásila, že si ho ona a další lidé, kteří jej osobně znali, váží jako slušného a čestného člověka. Podstatnější jsou ovšem slova samotného Ivo Stejskala, jehož rozhodné vystoupení na videozáznamu viděla široká veřejnost

K motivaci našich dobrovolníků v konfrontaci se špiněním ze strany protektorátních presstitutů je možné se vyslovit už dnes. Otázka má dvě roviny - osobní a komplexnější. Hodnotit osobní motivaci dobrovolníků lze jen se znalostí faktů a jejich vlastních vyjádření. To jasně, veřejně a nezpochybnitelně deklaroval Ivo Stejskal na doněckém náměstí. Stojí za povšimnutí, že jeho vystoupení a další veřejné akce se v Doněcku udály před sochou Lenina (ty jsou naopak podobně jako památníky vítězství nad nacismem na území kontrolovaném kyjevskou mocí ničeny). Ivo Stejskal prohlásil, že přijel bránit lid Donbasu z vlastního rozhodnutí, protože se nemohl dívat na vraždění v Oděse a na Donbase páchané kyjevskou juntou a s ní spojenými silami. Postavil se proti genocidě a vyzýval k tomu ostatní. Vložil v sázku svůj život, který posléze jako bojovník položil. Takto nevystupují žoldáci, kterými jsou naopak zaměstnanci Armády ČR sloužící zájmům USA a EU v okupovaných zemích. S tím souvisí komplexnější rovina motivace a hodnocení. Čeští, slovenští a další dobrovolníci vstupují do domobrany a dnes do řádné armády Svazu Doněcké a Luhanské lidové republiky, aby pomohli obraně Donbasu a jeho obyvatel proti převratem nastolené a ze strany USA a EU podporované a vydržované juntě, která páchá válečné zločiny vražděním civilního obyvatelstva a ničením obcí a měst. Za spáchané zločiny nese zodpovědnost i česká vláda a její představitelé jako toho času ministr zahraničních věcí eurohujer Zaorálek, kteří opakují a snaží se předhánět oficiální a mediální protiruskou propagandu USA a EU.  

USA dělají vše pro to, aby při slábnutí své ekonomické moci zbrzdily nástup svých mocenských protivníků, zejména Ruska a Číny. USA se podařilo rozpoutáním války na Ukrajině a propagandistickou válkou proti Ruské federaci posílit svou dominanci v rámci EU, jejímž prezidentem byl určen premiér vlády devótně proamerického režimu Polska. Obracením EU proti Rusku dosahují USA několika cílů: snaha o oslabení a izolaci Ruské federace, oslabení řady zemí EU prosazováním ekonomických sankcí a rozbíjením hospodářské výměny mezi Ruskem a zeměmi EU a politické posílení své pozice v Evropě a rovněž na blízkém a středním Východě.

Na místě jsou naopak sankce proti ukrajinské "vládě" opírající se o fašisty a páchající válečné zločiny proti civilnímu obyvatelstvu. Na místě jsou sankce proti USA, které tuto válku zrežírovaly a podporují. Nezbytný je aktivní zápas proti imperialistické válce a různým formám zasahování USA a EU. Válka, kterou po celém světě rozpoutávají USA a NATO, již postavila české a slovenské občany se zbraní v ruce na obě strany tohoto globálního konfliktu. Zdá se, že je otázkou času, kdy mohou proti sobě bojovat na téže frontě. Čeští a slovenští dobrovolníci v Doněcké a Luhanské lidové republice si zaslouží uznání a podporu. Vyjádření Ivo Stejskala na doněckém náměstí nelze vymazat ani zkreslit.

Našimi hrdiny jsou dobrovolníci, kteří bojují a kteří padli v boji na Donbase, a nikoliv nájemní žoldáci české vlády, kteří spolu se svými zaměstnavateli posluhují zájmům USA v Afghánistánu a jinde.

 

V řadách proruských separatistů

padli dva Češi

 

V řadách proruských separatistů, bojujících na východě Ukrajiny proti vládním vojákům a polovojenským praporům, zřejmě padli dva Češi. Frýdecko-místečtí komunisté, odvolávající se na web Rusvesna.su, uvádějí, že Ivo Stejskal a Vojtěch Hlinka zahynuli u vesnice Mijusinck.

Čech Ivo Stejskal vystoupil během protestu horníků v Doněcku (18. června) | foto: Youtube.com

Stejskal a Hlinka podle webové stránky OV KSČM Frýdek-Místek padli 12. srpna. Zprávy o jejich smrti se začaly šířit až v posledních dnech, podle nich byli oba Češi na místě pohřbeni.

Zprávu o smrti obou Čechů není vzhledem k bojům v oblasti možné ověřit. Úmrtí Ivo Stejskala nicméně České televizi potvrdila jeho sestra Monika. „Nechci dodávat žádné informace. Je mrtvý," řekla ČT  . . . . . . . . . .

 

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/smrt-dvou-cechu-na-ukrajine-df2-/zahranicni.aspx?c=A140903_092813_zahranicni_jw

 

 

 

Video: Hrob Ivo Stejskala, českého dobrovolníka na straně povstalců, který padl v boji s ukrajinskými fašisty.

Hrob Ivo Stejskala, českého dobrovolníka na straně povstalců, který ...

aeronet.cz

 

 

Opolčenec «Kurat­­»: Naši Češi jsou hrdinové !!

FAŠČEVKA/ NOVORUSKO – Je mu 25 let. V mírových časech byl rubačem na dole «Zasjaďko». Je ženatý a vychovává tříleté dítě. Přelomovým bodem, který změnil jeho život, se stalo obsazení Gorlovského útvaru ministerstva vnitra. Začalo být jasné, že na město míří «hnědý mor», a že je nutné jej zastavit. Dnes je z něj opolčenec s přezdívkou «Kurat». / Russkaya vesna 29.12.2014 11:33/

«Šel jsem bojovat proto, že je to moje město, moje rodina, moje země», říká Kurat. Účastnil se bojů za Semjonovku, Jampol, Nikolajevku. V Nikolajevce se tři dny dostávali z obklíčení, dostali se ke Kramatorsku a s raněnými odjeli do Doněcku. «V Doněcku jsme byli 24 hodin a vyrazili jsme dobývat Ivajlovsk. Vybojovali jsme Ivajlovsk, stál tam útvar zvaný <Dněpr-2>. Rozbili jsme jeho block-post  a zničili hodně živé síly.

Pak přišel Krasnyj luč, Minusinsk – kde jsme (z ukrajinské armády) «vyždímali» hodně techniky: «Grady, houfnice, tanky. Získali jsme hodně kompletů bojové výzbroje. Oni (Ukrajinci) odhazovali všechno, utíkali jako zajíci. S touto výzbrojí pokračujeme v boji i dnes. V současné době jsme u Faščevky. Kousek dál od Faščevky je vesnice Kruglik – je tam všeho všudy osm domů a žijí tam tři bábinky. A my tam bojujeme – vedle nich.

Co se Vám vrylo do paměti?

Nejvíc se mi asi vryly boje v Nikolajevce. V Jabloněvce to bylo kruté: hodně obrněné techniky, ale nebylo tam civilní obyvatelstvo. Nikolajevku si pamatuji zejména pro tu drzost, s níž ji chtěly obsadit ukrajinské jednotky. Situace byla následující:  Naše skupina nestihla prolomit obklíčení. V městě Nikolajevka začala «čistka» a my jsme zůstali ležet mezi dvěma ulicemi – bylo nás čtyřiadvacet – a slyšeli jsme, jak popravují civilní obyvatelstvo. A my jsme byli bezmocní, protože oni měli OTRka, snajpry, kulometčíky, zatímco my jsme neměli žádnou «těžkou» výzbroj. Jen pistole Makarov a samopaly. Na to se nedá zapomenout.

Major Sajenko velel výsadkářské ofenzivní brigádě, která se snažila obsadit Nikolajevku. Byli jsme tři, dva vyvázli živí, ale kolonu 10 technických jednotek jsme zastavili. V osobních soubojích byl zabit (na ukrajinské traně) major Sajenko a 4tyři jeho vojáci. Na dálku ovšm nevím, kolik jich bylo zabito. Ale poté, co jsme zlikvidovali velení této brigády, se museli otočit a odjet. Dva dny potom následovalo tvrdé dělostřelecké ostřelování Gradama a Uragány, minomety, tankovými houfnicemi, a teprve s pomocí zahraniční techniky ukrajinská vojska Nikolajevku obsadily.

Viděl jste ji osobně (zahraniční techniku)?

Ano. Já osobně jsem sestřelil bojový vrtulník ukrajinské armády se symbolikou OSN, který byl ve Slavjansku. Do Nikolajevky zase vstoupila OTRka, vyřazená z výzbroje v Jugoslávii.

Setkal jste se s cizinci, kteří bojovali na straně Novoruska?

Dobrovolníky z jiných zemí jsme měli – dva Češi a dva Rusové, moc fajn kluci. Čechy to, pravda v prvním boji roztrhalo. Šli jsme na průzkum bojem – podívat se na palebná stanoviště – a stáhnout se. Zhruba 150 metrů od nás stály dva pěchotní obrněnci (automobily) a na konci ulice «Grady». Dali jsme se podél řeky oklikou, zničili jsme jednu technickou jednotku, ale krytí obrněné techniky zlikvidovalo polovinu naší skupiny – dva Čechy a jednoho místního obyvatele, který nás doprovázel. Já vyvázl ještě se dvěma raněnými.

Čechům se chystají v Minusinsku postavit pomník. Jsou to skuteční hrdinové. Jednomu z nich střepina utrhla hlavu, a ten, kterému to utrhlo nohy, zalehl na granát, a když přišli Ukrajinci prověřit doklady, vyhodil do vzduchu sebe i celou jejich skupinu. Říkalo se mu Jašty.

Rusové tam také byli, ale jsou to dobrovolníci, obyčejní kluci bez vojenských zkušeností, kteří se od nás ničím neliší. To, co se vypráví, že ruská vojska k nám vstupují, aby pomohla, je blbost. Nic takového se neděje. Co jsme zabavili z výzbroje, s tím bojujeme.

Hodně jste prožil za vašich 25 let…

Co my? Nejhrůznější je, jak v této válce trpí děti. V Ilovajsku jsem viděl tříleté dítě se zšedivělou hlavou a 11letou dívku, která zemřela na infarkt. TO se mi zdá nenormální! To se nedá ani zapomenout, ani odpustit. Děti Jihovýchodu utrpěly silné šrámy. A přát něco takového komukoli, je nepřijatelné. Chtěl bych ale, aby se na Západě také dozvěděli, co je to minometné ostřelování, jak se lidé schovávají po sklepích, jak nemají co jíst, jak staří lidé nedostávají důchody….

Jak vidíte Novorusko v budoucnu? Nemohou být přece všechny tyto oběti nadarmo…

Nad tím ať přemýšlí vysoké vedení. Já tak dalekou nekoukám, Ted myslím na to, jak vybojovat svou zemi a vrátit jí co největší část území. Aby lidé měli kde pracovat, protože všechny šachty, všechny závody jsou zbořeny, kolem nezůstalo nic. Práce není pro nikoho.

Po situaci v Gorlovce, v Doněcku, je jedno patrné: je zaveden řád, existuje policie, vojenská prokuratura, ministerstva se formují, to všechno funguje. Situace se srovnává. Můj osobní názor – až se vrátí vlastníci dolů (šachet) – jestli chtějí pracovat – nechť pracují. Jen daně bude třeba platit Doněcké lidové republice. Prosím, pracujte, a jak jste platili daně Ukrajině, teď plaťte Novorusku. Jsme samostatná republiky, jsme stát, který se Ukrajině nepodřídí.

Rozhovor vedl Vojenský dopisovatel s přezdívkou Bella Chiao, Donbass.

Zdroje foto: DNR-NEWS, www.rusvesna.ru

 

Opolčenec «Kurat»: Naši Češi jsou hrdinové | ISSTRAS

www.isstras.eu

 

 

První Čech Oldřich Grund bojující proti fašistům na Ukrajině dostal vyznamenání.

 

První Čech Oldřich Grund bojující proti fašistům na Ukrajině dostal vyznamenání.

5. 8. 2014 se hrdinou Novoruska stal první občan ČR.

Oldřich Grund - byl dekorován křížem za statečnost v boji, s řádem obdržel osobní zbraň dýku/nůž s věnováním od plk. Strelkova.

 

První Čech Oldřich Grund bojující proti fašistům na Ukrajině dostal ...

www.svetkolemnas.info

 

 

Češi a Slováci prý mezi separatisty v Donbasu složili vlastní bojovou jednotku

Češi a Slováci prý mezi separatisty v Donbasu složili vlastní bojovou ...

www.ceskatelevize.cz

 

 

 

Čech bojující za proruské separatisty: Strach ze smrti nemám ...

Video pro dotaz Čech bojující za proruské separatisty: Strach ze smrti nemám

 

video.aktualne.cz

 

 

 

Chytám diverzanty, dělím se o jídlo. Vrátili jsme se do Doněcka za ...

Video pro dotaz Chytám diverzanty, dělím se o jídlo. Vrátili jsme se do Doněcka za povstalcem z Čech

 

video.aktualne.cz

 

 

«Это война Добра со Злом…» — иностранцы в боях за ...

rys-strategia.ru