Jdi na obsah Jdi na menu
 


Polští lovci pokladů prohlašují, že objevili "ZLATÝ VLAK" nacistů !

8. 1. 2018

Dva neznámí lidé v Polsku oznámili, že našli vlak z doby nacistického Německa, který zmizel po Druhé světové válce a ve kterém se mohlo nacházet velké množství zlata, drahokamů a zbraní, sděluje polský informační portál TVN24.

O nálezu se místní vláda dozvěděla od advokátní firmy z města Walbrzych, zastupující zájmy občana Polska a občana Německa, kteří našli vlak. Nálezci oznámili, že znají konkrétní místo, kde se vlak nachází.

„Dostali jsme oficiální dopis. Jménem několika lidí vede jednání jeden. Žádá o 10 procent nálezu", řekla zástupkyně rady okresu Walbrzych Marika Tokarska.

Podle údajů radiostanice Radio Wroclaw se předpokládá, že vlak zmizel v tunelu nedaleko zámku Ksiaž a nacházely se v něm střelné zbraně, „průmyslové zařízení", drahokamy a další cennosti. Jak sděluje radiostanice, předcházející pátrání po vlaku v dané oblasti nebylo úspěšné.

Podle informace polského zpravodajského portálu Wiadomosci Walbrzyskie je délka objeveného vlaku 150 metrů a v něm se může nacházet až 300 tun zlata.

„Právníci, armáda a požární brigády se snaží s tím vypořádat se", řekla Tokarska a dodala, že v dané oblasti se nikdy neprováděly archeologické výkopy, a proto vláda neví, co mohlo být nalezeno.

Autor knih o historii kraje Dolní Slezsko Johanna Lamparskaja je toho názoru, že dnes je složité určit, jestli byl skutečně nalezen vlak.

„Něco tvrdit bude možné až po provedení výzkumu. Jestliže skutečně existují dokumenty, které uvádějí místo nálezu vlaku, najít ho nebude těžké. Potom bude třeba prozkoumat krajinu. Jestliže zařízení ukáže, že v daném místě došlo k pohybu zeminy nebo jsou hluchá místa, dělníci tam budou muset proniknout, což bude možné uskutečnit pouze při spolupráci mnohačetných služeb. A to vyžaduje ohromné výdaje", řekla Lamparskaja.