Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. světová válka

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

O виновности Польши во Второй мировой !

24. 9. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

https://s16.stc.all.kpcdn.net/share/i/4/1365730/wx1080.jpg

 

Mnichovská tragédie: Zamyšlení o tom, čemu učí osud Československa

23. 9. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

Ať Varšava platí! Má Česko požadovat po Německu a Polsku reparace?

19. 9. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

"Polsku by slušelo připomenout, kdo začal druhou světovou válku"

19. 9. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

Když si česko-afghánská muslimka Petra Procházková v LN plete pojmy s průjmy

18. 9. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

Když si česko-afghánská muslimka Petra Procházková v LN plete pojmy s průjmy a řeší důsledky bez toho, aby se napřed zabývala jejich příčinami a nazývá smlouvu Ribbentrop-Molotov zločineckým aktem...

- Břetislav Olšer - | Rukojmi.cz - Internetové noviny

www.rukojmi.cz

 

Před 73 lety byla zahájena operace na Dukle

13. 9. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

8. září 1944 byly zahájena Karpatsko-dukelská operace. Sovětské a československé vojsko útočilo přes Karpaty s cílem pomoci Slovenskému národnímu povstání (SNP).

 

Návrat německých zajatců a internovaných z SSSR do vlasti

13. 9. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

Kdy nám Německo zaplatí reparace? Řecko a Polsko již natahují ruce.

13. 9. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

Nikolaj Starikov : Epizoda 13. Proč Londýn dal Hitlerovi Vídeň a Prahu, část 3.

7. 9. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

73. výročí SNP na Bumbálce

4. 9. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

http://old.kscm.cz/data2/dep_35/DSC01150.JPG

 

Polské tažení

3. 9. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

Polské tanky v Č. Těšíně (1938)

https://2.bp.blogspot.com/-Hb2IHwr6fmc/Wa1oB6xNYRI/AAAAAAAAYTA/95FWQKio1Cs8YWRwKNnZBBYws3eD-E-5QCLcBGAs/s1600/polsk%25C3%25A9_tanky_v_T%25C4%259B%25C5%25A1%25C3%25ADn%25C4%259B.png

Pro ostatní svět začala II. světová válka až napadením Polska 1. září 1939.
Polsko nebylo na takovou válku připraveno a vůbec už ne na válku s Německem. Měli přece s Říší dohodu! Německý militarismus, pangermanismus a v posledních letech i nacismus byl pro mnohé polské státníky a generály vzorem a inspirací a nepřítel byl pro ně především na východě. Ať už to bylo carské Rusko nebo Sovětský svaz. Snili o velkém Polsku v hranicích ze 17. století. A pak tu byly pochybné nároky na některá československá území. Těšínsko, Orava. I tam pošilhával pohled polských generálů a plukovníků. Proto se neváhali na podzim 1938 připojit k agresivnímu nátlaku na Československo a loupeži československého území. Po boku nacistů. Hitler ale s polským spojenectvím dále nepočítal. I Poláci byli pro nacisty příslušníky méněcenné rasy.

 

V Hlinkovej mládeži zneužívali mladých chlapcov

28. 8. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

http://historyweb.dennikn.sk/uploads/De%C5%88_Hlinkovej_ml%C3%A1de%C5%BEe_v_Bratislave_v_j%C3%BAni_1940.JPG

 

Nikolaj Starikov : Epizoda 13. Proč Londýn dal Hitlerovi Vídeň a Prahu, část 2.

27. 8. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

Otevřený dopis ministru kultury ČR Danielu Hermanovi, v němž upozorňuji na jeho zveřejňovaní možných lží a účelových polopravd ;

26. 8. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

Epizoda 13: Proč dal Londýn Hitlerovi Vídeň a Prahu, část 1.

25. 8. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

Mimořádná generace nezávislého Polska

6. 8. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

Překlad nóty z roku 1939:

Nóta vlády SSSR, předaná polskému velvyslanci v Moskvě ráno 17. září 1939

Pane velvyslanče,

polsko-německá válka odhalila vnitřní rozvrácenost polského státu. V průběhu deseti dnů válečných operací ztratilo Polsko veškeré své průmyslové oblasti a kulturní centra. Varšava, jako hlavní město Polska, již dále neexistuje. Polská vláda se rozpadla a neprojevuje příznaky životaschopnosti. To znamená, že polský stát a jeho vláda prakticky přestaly existovat. V této souvislosti přestaly platit dohody, uzavřené mezi SSSR a Polskem. Ponecháno samo sobě a bez vlády se Polsko stalo vhodným prostorem pro různé nepředvídatelné a překvapivé situace, které by mohly představovat hrozbu pro SSSR. Z tohoto důvodu, přes svoji dosavadní neutralitu, nemůže sovětská vláda nadále neutrálně pohlížet na tyto skutečnosti.

Sovětská vláda také nemůže nečinně přihlížet, jak rodilí Ukrajinci a Bělorusové, žijící na území Polska, ponecháni napospas osudu, zůstali bez ochrany.

Z tohoto důvodu vydala sovětská vláda nařízení Hlavnímu velení Rudé armády, aby to vydalo vojskům rozkaz překročit hranice a vzít pod svou ochranu životy a majetek obyvatelstva Západní Ukrajiny a Západního Běloruska.

Současně je sovětská vláda připravena přijmout veškerá opatření k tomu, aby osvobodila polský národ od nešťastné války, do které byl tento vržen jejími nerozumnými vedoucími představiteli a dát polskému národu možnost žít v míru.

Přijměte, pane velvyslanče, naše ujištění o naší naprosté úctě.

Národní komisař pro zahraniční záležitosti SSSR V. Molotov.

Zvláštnímu a zplnomocněnému velvyslanci Polska panu Grzybowskemu.

Polské velvyslanectví.

Moskva.

 

Přednáška: 100 let bitvy u Zborova

30. 7. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

85-minutová přednáška historika doc. PhDr. Jana Galandauera, DrSc ke stému výročí bitvy u Zborova, kterou pořádala Národní demokracie.

 

Polsko a jeho historie

19. 7. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

http://www.czechfreepress.cz/images/stories/com_form2content/p2/f3589/23.jpg

Polsko se velmi angažuje v současné situaci na Ukrajině. Jako prodloužená ruka USA vystupňovává napětí a stojí pevně na straně ukrajinské vlády a jejích fašistických kompliců.

Je s podivem jak může spolupracovat s banderovci, jejichž předchůdci povraždili na konci války více než 80 tisíc Poláků. Ale proč ne - vždyť nepřítel mého nepřítele je můj přítel. A Rusko je nepřítelem Polska číslo 1 - už od středověku.

 

Probíjí se Burlakova a Chromenkova sotňa

19. 7. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

Tábor smrti Talerhof aneb utrpení Haliče

3. 7. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

Když se řekne „tábor smrti“, většina lidí si představí buď nacistické koncentráky nebo ruské gulagy. Ve světonázoru lidí se hluboko usídlilo přesvědčení, že koncentrační (likvidační) tábory jsou „vynálezem“ nacistického režimu, tj. za všechno špatné „na západě“ může Hitler.

Koncentrační tábor Talerhof se ale nacházel na území Rakouska–Uherska v malebném alpském údolí nedaleko Štýrského Hradce (Graz). Postaven byl na začátku 20. století a jeho určením byla likvidace neloajálního ruskojazyčného obyvatelstva z oblasti Haliče. První vězni sem byli dovezeni 4. září 1914, takže letos si připomínáme sto let od existence prvního takto zrůdného zařízení na evropském kontinentu. Dnes po něm nenajdete žádné stopy a pokud byste chtěli uctít oběti rakousko-uherské monarchistické krutosti, museli byste na letiště ve Štýrském Hradci. Tábor fungoval do 10.května 1917 a po ukončení války byl okamžitě likvidován, aby po něm nezůstalo ani stopy a události upadly do zapomnění. Dokumenty z tábora byly označeny za přísně tajné. Na místě, kde tábor stával, postavili velké mezinárodní letiště, kde má dnes svou leteckou základnu i NATO. Jediným památníkem, připomínajícím události etnocidy, bylo muzeum ve Lvově.

 

Apokalypsa: 2.světová válka - 3/6 - Úder (útok na Rusko)

22. 6. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

Řádění ukrajinské SS divize Galizien na Slovensku

2. 6. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

Kubiš a Gabčík – českoslovenští hrdinové, poprava masového zločince R. Heydricha

27. 5. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

K útoku na SSSR mělo dojít již v roce 1935

16. 5. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

Po rozpadu SSSR se dokumenty, které dosud byly utajené, staly dostupnými. A ukázalo se, že tam jsou také dokumenty, které se vážou k otázce Těšínska. Vy jako česká občanka jistě znáte historii Těšínska…

Máte asi na mysli polský zábor Těšínska po mnichovské dohodě. Relativně malé území, ovšem s obrovským průmyslovým potenciálem, který připadl Polsku.

Z dokumentů, které jsem prostudoval, plyne, že v roce 1938 polské speciální služby připravovaly na území Československa diverzanty z polské národnostní menšiny, podporovaly jejich ilegální a diverzní činnost proti první ČSR. Tento mechanismus dovedly i k realizaci. Docházelo k výbuchům ve školách, napadání poštovních stanic apod. Cílem bylo imitovat jakési povstání polského obyvatelstva, nepokoje, aby pak polský tisk ve Varšavě mohl o tom psát a zveličovat. Pak bylo prezidentu Benešovi předloženo ultimátum, že musí odstoupit Těšínsko. A Těšín byl vydán. O tom nikdo z historiků v sovětské době nevěděl.

Kromě těchto polských archivů jsem prostudoval i archiv sovětské rozvědky. Odtajněn byl také osobní archiv J. V. Stalina. Tento archiv vznikl tak, že Stalin na určité dokumenty, které prošly jeho rukama, psal Můj archiv.

Maršál Józef Pilsudski byl polským diktátorem, kolem něhož se pohyboval sovětský agent, který předával do SSSR velmi závažné informace. Právě ty jsou uloženy v archivu a nyní jsem nalezl, že v průběhu podzimu 1934 a jara 1935 Polsko společně s fašistickým Německem a Japonskem připravovalo útok na Sovětský svaz, který se měl uskutečnit v roce 1935. Tyto dokumenty byly odtajněny již počátkem devadesátých let. Ačkoli jsou odtajněné již tolik let, nikdo o nich neví. Uběhlo 15-16 let a mně se podařilo je publikovat v mé nejnovější knize.

1)​ V roce 1934 na příkaz J. Pilsudského ministr zahraničních věcí Polska J. Bek a náčelník Generálního štábu polské armády J. Gonsiorovský uskutečnili řadu jednání se zástupci Německa a Japonska o společném napadení na SSSR;

2)​ V únoru 1934 byla dokonce podepsána tajná smlouva mezi Německem a Polskem;

3)​ 28. prosince 1934 v Kodani proběhla jednání J. Beka s ředitelem Banky Anglie M. Normanem a stálým zástupcem ministra zahraničních věcí Velké Británie R. Vansigardem. Na nich prý byly odsouhlaseny plány společného napadení SSSR Německem, Japonskem a Polskem.

 

MÁLO ZNÁMÉ STRÁNKY DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY: Plán RANKIN a operace NEMYSLITELNÉ.

10. 5. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

Válka proti SSSR měla začít 1. července 1945. Mělo se na ní podílet 112-113 divizí amerických, britských a kanadských vojsk, dále měly být do ní zaangažovány polské expediční sbory a 10 až 12 divizí wehrmachtu s asi 100 000 muži, které Angličané odzbrojili a rozmístili na dvou místech - u šlesvicko-holštýnského hradu v Německu a v jižním Dánsku.

 

ВОЗВРАЩЕНИЕ ДОМОЙ. Россия. 70 лет за 3 мин

10. 5. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

 

Krátkometrážní film, "Pokolení": ПОКОЛЕНИЕ

10. 5. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

Československo bylo osvobozeno od fašismu Sovětskou armádou, cenou 144 tisíc ruských vojáků kteří padli na našem území, vždy to tak bylo a vždy to tak bude, bez ohledu na snahy konjunkturních poklonkovačů překroutit minulost, vymazat roli Ruska a navýšit roli "spojenců", kteří otevřeli druhou frontu teprve když bylo jasné, že hitlerovské Německo je odsouzeno k porážce. Ti samí "spojenci" pak měli v plánu zachovat dvě německé armády, které zůstaly v "klínu" ČSR, v počtu 900 tisíc můžů, v plně bojeschopném stavu, aby byli později v roce 1945 využity k útoku "spojenců" na SSSR, v sestavě USA+Anglie+Německo a další (operace Nemyslitelné).

 

Dvě polopravdy, co se měly stát pravdou: USA osvobodily Evropu od Hitlera a Vlasovci Prahu od nacistů

9. 5. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a9/Bundesarchiv_Bild_183-N0301-503%2C_General_Wlassow_mit_Soldaten_der_ROA.jpg

Generál Vlasov a příslušníci Ruské osvobozenecké armády v uniformách Waffen SS.Zdroj: Wikipedia

 

R.I.P Ivo Stejskal.V řadách Opolčenců padli dva Češi

8. 5. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

https://ovkscmfm.estranky.cz/img/picture/1517/j.png

Ivo Stejskal byl in memoriam vyznamenán georgijevským křížem 4. stupně! Český opolčenec v Novorusku padl v boji i s dalším českým spolubojovníkem Vojtěchem Hlinkou 12. srpna 2014 u Mijusincku - všem našim hrdinům věčná sláva a náš velký dík.

Ivo děkujeme!

 

Zbraně pro Prahu

8. 5. 2017

| Rubrika: 2. světová válka

Zbraně pro Prahu je český válečný film z roku 1974 režiséra Ivo Tomana s Karlem Hlušičkou v hlavní roli situovaný do posledních dnů druhé světové války v době kdy v Praze probíhalo Pražské povstání.