Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

AKTUÁLNĚ: Pchjongjang nebude pokračovat v jednáních, pokud USA nepodepíše mírovou dohodu!

25. 8. 2018

Pokračování jednání o odstranění jaderných zbraní v Koreji závisí na vůli Spojených států nahradit příměří podepsané v roce 1953 v Pchjongjangu, trvalou mírovou dohodou, uvádí CNN.

Pchjongjang a Washington jsou oficiálně ve válce od roku 1950, a toto období bylo poznamenáno neustálými provokacemi a neúspěšnými dohodami. Za účelem podepsání míru je nezbytné, aby dvě třetiny senátu USA souhlasily s právním závazkem.

Korea vyvíjí tlak na vládu USA, aby zahájila proces rušení sankcí, protože tato země pozastavila testování balistických zbraní, a zničila nejdůležitější testovací zázemí pro tento účel. Kromě toho také Korea dodala Spojeným státům pozůstatky amerických vojáků zabitých v Korejské válce v letech 1950 až 1953.

V historickém jednání v Singapuru dosáhli korejský státník Kim Čong-un a prezident Spojených států Donald Trump dohody o jaderném odzbrojení Koreje a Spojených států, podle pořadí, slíbili zastavit vojenské cvičení na poloostrově , odvolat sankce a zavést režim míru s poskytnutím bezpečnostních záruk Pchjongjangu.

Pchjongjang opakovaně vyjádřil obavu, že bez jaderných zbraní by se Korea mohla stát obětí „změny režimu“, nebo nějaké formy vojenské intervence, a to zejména pokud USA nepřistoupí na mírovou dohodu.

 

http://pvpravda.cz/